1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP’den Sosyal Medya Kökenli Algı Çabaları
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’den Sosyal Medya Kökenli Algı Çabaları

A+A-

Referandum sonrasında CHP tarafından halkımızın zihnini karıştırmak amacıyla bin bir türlü oyunlar senaryolar yazılsa da uyanan milletimiz bu tür algı çabalarına artık prim vermiyor. Kendilerine verilen gazla çabaladıkça çabalasalar da içinden çıkamayacakları bir kuyunun dibine doğru sert inişe geçtiler. Zaten Osmanlı İmparatorluğu sonrasında tesis edilen Türkiye Cumhuriyeti şartlarını vücuda getirirken her türlü çıkışın kendilerine yol araladığını ve diğer siyasi oluşumlara hiç hak tanımadıklarını biliriz. Şu anda CHP’nin çektiği sancının temelinde yatan etkende budur. Bir türlü ellerinde ki oynaştıkları Türkiye’nin sevk ve idaresinin başkaları tarafından idame ettirilmesini hazmedemiyorlar. Her seçim sonrası çıkardıkları gerilimi artırıcı halkı sınıflandıran üslubun temelinde yatan temel etken budur. Buradan anlaşılan da o ki ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması ve tam demokratik bir yapıya bürünmesi hiç umurlarında değil. Bunu malzeme olarak kullanıyorlar. İstiklal mahkemeleri zulümleri yaşanırken sanıkların idam edilip bilahare yargılanması gibi saçma bir demokratik yaşam anlayışı da ancak bu CHP zihniyetine yakışırdı.

Aradan geçen süreçte bir takım noksan ve hataları görüpte ülke menfaati ve halkların bütünleşmesi gibi çabalarda yer alacağını sandığımız CHP’nin politik çizgisinde zerre kadar değişiklik olmadığını anlamak hiçte zor olmasa gerek. Demokrasi ile elde edemediklerini her ne kadar işin dışındayız deseler de dış güçlerinde desteğiyle halkı birbirine kışkırtarak Gezi kalkışması bir takım kumpaslar ve oyunlar peşinde olduklarını gözlemliyoruz. Elbette çirkeflik CHP’nin mayasında var. Bunu zaten milletçe biliyoruz. Ama şu unutulmasın ki bu halk sizin böylesi çıkışlarınız karşısında tırsacak ve sinecek bir millet değildir. Uzun zamandır bu halkın değerleri üzerinde oynadığınız onca oyundan sonra çıkacak yol bulamayan CHP zihniyeti şimdi de bir takım hilelere başvurarak ülke idaresini ele alabileceğini zannediyor. Bu halk sizin zulüm dolu, açlık ve sefalet yüklü yılarda ki memleket idarenizi pekâlâ bilir. Milletin sırtında şaklattığınız onca kırbaç darbelerinin bugüne yansıması başka nasıl olacaktı zannediyorsunuz?

Sizin kuruluş temelinizde halkın bir kısmını ötekileştirmek ve azınlığın çoğunluğa tahakkümü gibi bazı unsurlar olduğu sürece ne iktidar yüzü göreceksiniz, ne de halkın sevgisini kazanacaksınız. Zaten bugün halkı ne yaparsanız yapın bildiği doğrulardan vazgeçiremediğiniz için çıldırmaktasınız. Ama ne yaparsanız boş, göklerden gelen bir karar var.

Önceki dönemlerde halkı kolay ikna ederek yıllarca sürdürdüğünüz iktidarınız döneminde açlık ve sefalet içerisinde yaşayan yoksul bir halk vardı. Sizin zihniyetiniz devam etmiş olsaydı ülke olarak bu kadar teknolojik gelişe ve modernleşme yapımıza adım atamazdık. Zaten yakın geçmişte ki İstanbul’a yapımına başlanan üçüncü dev havalimanı olsun, boğazda denizin altından uzanan onca alt geçiş tünelleri olsun hepsinin sizi ne kadar rahatsız ettiğini anlamakta zorlanıyoruz. Ana muhalefet partisi olarak milletin yaşam tarzı ile uğraşmaktan başka ortaya koyduğunuz ne ekonomik ne de yatırıma yönelik projeleriniz var. İşte bu geçen zaman zarfında yıllarca sömürdüğünüz, dışladığınız milletimiz dönen filmleri çok iyi anladı. Allah’tan gelen karar neticesinde tüm foyalarınız ortaya birer birer döküldü ve halen de dökülmeye devam ediyor. Otoritenin güçlü olması sizi çaresizlik içerisine sokuyor. Maddi açıdan oldukça güçlü bir takım batılı devletlerin himmetine sığınmak isteseniz de bütün kumpaslar bölük pörçük dökülüyor. Çare üstüne çareler arayarak kendinizi içine düştüğünüz bu derin çukurdan çıkarmaya çabalıyorsunuz. Ama tüm bu yaptıklarınızı göklerden gelen karar engelliyor.

Son günlerde yeni bir takım çabalar içerisine girdiğinizi görmeye başladık. Özellikle sosyal medya üzerinden halkı provoke edici çabalar peşinde koşuyorsunuz. Halkı kışkırtmayı CHP dışında şekilleniyor gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Ama bu yaptıklarınızı millet artık yutmuyor.

Birde facebook üzerinden bir takım yeni sayfalar açarak tüm halka bunları gönderdiğinizi biliyoruz. Hafta başında bilgisayarımı açtıktan sonra facebook üzerinden bazı algı operasyonları üzerine yoğunlaştığınız ve halk üzerinde etki yaratmaya çalıştığınızı çok iyi gözlemliyoruz. Ben facebookta birkaç tane bu sayfayı buradan halkımızın derin bilgisine arz ediyor ve bu sayfalara asla itibar etmemelerini öneriyorum. İşte onlardan birkaçı; Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ü sevenler sayfası, insan… Daha da vardır. İtibar etmeyin ve hemen engelleyin.  15 Temmuz darbe girişiminde sizi dileği gibi kullanan paralel yapı mensuplarının parmağı olduğunu düşündüğüm bu çalışmayı CHP’lilerin kıt akıllarıyla yapacağını hiç sanmıyorum. Bunun altında da USA menşeli satılmış bir şer odağından güç ve destek aldığınızı pekâlâ biliyoruz. Şunu da çok iyi biliyoruz. Şu an tapınmakta olduğunuz o Amerika, elinde ki teröristbaşını bize asla sağ teslim etmeyecektir. Onun sağ teslim edilmesi bugüne kadar yaşanan tüm süreci açığa çıkaracak ve oyunlar deşifre olacak.

Benim en merak ettiğim husus şu, siz CHP olarak bu oyunun hangi safhasındasınız?       

Bu yazı toplam 683 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.