1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP’nin hizmet kadrosu oluşumu hiç olmadı ki!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’nin hizmet kadrosu oluşumu hiç olmadı ki!

A+A-

AK Parti tarafından yapılan hizmetleri CHP’nin mevcut kadro ve birikimiyle yapabilmesi imkansız. Bunu vatandaşın büyük çoğunluğu bilir. Gerçek, bu kadar net ortadayken CHP tarafından özellikle son günlerde uydurulan iftiraların halk nezdinde kabul görmediğini açıklama zarureti duyuyorum.

Dikkat etmişsinizdir. Her fırsatta ekranlara çıkan sözcüleri olsun, vekilleri olsun tüm yetkililerinin ısrarla AK Partiye çamur atma odaklı bir siyaset yürüttüğünü halkımız çok iyi görüyor ve tahlil ediyor. İnsanımızın aklını karıştırmakla akla hayale gelmedik onca iftira ve saçmalıklarla bu partiyi yerinden oynatamazsınız.

Bazı belediyelerde geri destekli kazanımınızı CHP’nin oy potansiyelinin arttığı gibi algılamayın. Büyük yanlış yaparsınız. Çünkü o oylar, kendi aranızda örtülü ya da örtüsüz ittifak ettiğiniz siyasi oluşumların, AK Parti’ye olan hıncını çıkarmaya dönük sağladığı arkası kof tercihten başka bir şey değildir.

Başka seçeneği kalmayan İyi Parti, Saadet Partisi, HDP gibi siyasi oluşumların bir anda geri çekilivermesiyle CHP’nin bir anda tepetaklak gelivereceğini bilmelisiniz.

Sahte şovlarla, oylarımız arttı gibi uçuk kaçık açılımlarla kendinizi kaybetmenin anlamı yok.

Siz AK Parti ile aynı siklette bile olamazsınız. Onun yaptığı yatırımları değil birebir yapmak, hayalini dahi kuramazsınız.

Bunu anlamak için daha ne yapmamız lazım?

Sizin temelinizde öteden beri çürük unsurlara dayalı hareket etme çabası bulunur. İçinizde barış olmasına imkan dahi yok. Her an sallantı içindesiniz.

Muharrem İnce’nize sahip çıkamadınız.

Şimdi bakmayın İnce’nin oradan oraya zıplayıp, AK Parti’ye atmadık iftira bırakmamasına! Kendisine yol açmaya çabalıyor. Gündemde kalmak istiyor. Belki de olur ya! Siyaset bu ya! Zaten imkansız olan cumhurbaşkanlığı koltuğu bahanesini basamak olarak kullanarak Kılıçdaroğlu’nun makamına konmak istiyor. Kendince strateji geliştiriyor. Bunu bilen Kılıçdaroğlu cephesi de geride yaşananları perdeleyerek İnce’yi, inceden inceye bitirip önüne çıkan badirelerden sıyrılmak istiyor. İnce, bir şekilde sisteme sızma çabası gösteriyor. Gündemde olmak istiyor. Bunu da dostane havada gerçekleşiyor havası yaratıp sürdürmek istiyor.

Ne olursa olsun, bizim mevzumuz CHP’yi kimin yöneteceği ya da kimin liderlik koltuğunda olacağı değil… Bunu elde edebilmek için AK Parti’yi karalamak, aşağılamak, yaptığı hizmetleri küçük düşürmek için gösterdiğiniz çabalarınızı bu halka göstermektir.

Acizliğiniz ortaya çıkıyor.

Bir de sizin Twitter, Facebook gibi sosyal ortamlarından taraf toplamak için uğraş verdiğiniz militan bir yapılanmanız var. O kadar seviyesiz, kültürsüz, konuştuğu lafın nereye varacağını bilmeyen hatta bilemeyen bir topluluğu nasıl oluşturduğunuzu merak ediyorum. Harikasınız….

Bunlara ne içiriyorsunuz siz?

Ya da bunlara ne gibi sahte vaatler sunarak beyinlerini yıkıyorsunuz?

Benim derdim üzüm yemek kardeşim, bağcı dövmek falan değil...

CHP, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyamaz.

CHP ile hiçbir şey daha güzel olamaz.

Geçmişinden nefret eden CHP’nin vatanımıza kazandırabileceği hiç bir şey yoktur.

İmamoğlu zavallısının Fatih Sultan Mehmet Han türbesine giderek eli kıçında, türbeye doğru yaptığı ayak hareketiyle nerelere mesaj vermek istediğini çok iyi anladık.

Ayasofya’da okunan Fetih süresinden rahatsız olan çevrelerin düşünce yapısını iyi tahlil ediniz. Mevzu o zaman net anlaşılır. 

Öyle bir ortamda elini yaradana açarak bir Fatiha ihsan edemeyen zavallının, seçimlerden önce dini hassasiyete sahip halkın oyunu elde edebilme uğruna Kur’an-ı Kerim tilavet ettiğini unutmadık.

Recep Tayyip Erdoğan bunu yaparken kalben yapıyor. Yürekten yapıyor. Rahmana olan sevgisinden yapıyor. Aşkla yapıyor, şevkle yapıyor.

İmamoğlu gibi seçim öncesi şov olsun diye yapmıyor.

Halkımız çok iyi tahlil ediyor.

AK Parti kadrolarına da bir tavsiyem var. İçinize yerleşmiş egosu kabarık insanlar illa ki olacaktır.  Bu onların çapsızlığından, yetersizliğinden ileri gelir. Hele bir de her oluşumda illa ki varlığı tartışmasız olan açgözlü yiyiciler illa ki vardır.

Bunlardan arının. Temizlenin onlardan. Atın hepsini geçmişin çöplüğüne… Yeni yetişen genç nesilden pırlanta gibi olanlarına görev verin. Davul gibi göbek yapmış, kutsal bir davanın geleceğini mamur etmekten aciz, hayatını kibirle sürdüren, kuru lafla idame ettiren egosu tavanlardan bir temizlenin artık…

Davaya zarar veriyorlar.

İyi olan insanları küstürmeyin. Çoğunu küstürdünüz. Hiç samimiyetle alakası olmayan sahte, sırıtmalık çehreleri şu partiden bir temizleyin…

İlk kurulduğunda da varlardı. Halen de varlar. Bir bitmiyorlar. Habis ur gibi şuradan temizlenince başka bir köşeden patlak veriyorlar.

Eğer o temizliği sağlamazsanız, tehdit tüm bünyeyi sarar.

O tehdit, CHP gibi hem vatana, hem ferde zarar veren tehlikenin dahi katbekat üstündedir.

Aman dikkat!

Bu yazı toplam 1687 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.