1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CHP’NİN KUTSALLARIMIZLA DERDİ!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’NİN KUTSALLARIMIZLA DERDİ!

A+A-

İmam Hatipler konusunda ön yargılı olan laik kesimler hakkında satır işgal etmenin anlamsız olduğunu belirteyim. Bu güzel eğitim yuvalarının kapatılması için devri iktidarlarında türlü kumpaslar kurarak imanlı neslin yetişmemesi için gayret gösteren kesimlerin şu anda çeşitli sancılar içinde kıvrandığını milletçe biliyoruz. Birkaç münferit hadiseyi örnek göstererek bu okullar ya da dindar kesimler hakkında olumsuz bir izlenim yaratma uğruna son zamanlarda türlü şebeklikler yapmaya çalıştıklarını da ibretle takip ediyorum. Elbette tasvip etmedikleri bir kurum hakkında hayr konuşmalarını beklemiyordum. Ama iş karalamaya geldiği zaman durum değişiyor. Karalamada sınır tanımayan laik kesimlerin son zamanlarda dillerine doladıkları dindar kesimleri aşağılama ve dışlama çabalarına gülüp geçmekten başka yapacak bir şey yok.

Bu arada kendilerine birde kötü haberim var.

Bundan böyle o çok bekledikleri hayaliyle yatıp hayaliyle kalktıkları laik sapkınlıklara yönelik yaşam tarzı artık geri gelmeyecek. Türkiye olarak asli mayamızda olan iman ve İslam gerçeğine hızlı bir yöneliş var. Bu uyanışın önüne sayıları kaç olursa olsun engel koymaya ya da bitirmeye asla güç yetiremeyecekler.

İşte son zamanlarda gördüğümüz tahammülsüz çıkışlarının temelinde de bu etken yatıyor. Her geçen gün illetin uyanışına atılan her adım karşısında çılgına dönüyorlar.

Her şey bir sihirmiş gibi alışageldikleri kendi dışındakileri dışlayan, onlara yaşam hakkı tanımayan, vur patlasın çal oynasın yaşam tarzlarının ellerinden kayıp gitmesi karşısında afallayıp kalıyorlar.

Bu konuda en sağlam destekçileri de adına sanatçı denilen bir takım yobazların İslam karşıtı çıkışları başrol oynuyor. Burada isim vererek satırlarımın yer aldığı bu sayfayı kirletmekten imtina ediyorum. Hani bilirsiniz! Türk sinema tarihine adlarını zift karasıyla yazdırmış, oynadıkları rollerle Türk milletinin gönlünde taht kurmuş ama reel yaşantılarıyla Türk milletinin nefretini kazanmış bir takım din, iman ve mukaddesat düşmanı olan birilerinden bahsediyorum.

Çoğunuzun; “Haa anladıım…” şeklinde mukabelede bulunduğunu biliyorum. Bugüne kadar özellikle kültür ve sanat alanında insanımızın bakış açısına yön vermeye çalışanların, milletin hassas sinir uçlarıyla oynamadan dejenere olabileceği en etkin metodun sanatsal çabalarla mümkün olabileceğini çok önceden idrak edebilmişlerdi.

Ama ne yazık ki bunu yaparken hep söylemlerle insanımızın bakış açısına hançer vurma hesabı yapanların bugüne kadar memleketin muasır medeniyet seviyesine yönelmesinde bir iğne ucu kadar katkıları yok. Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit iktidar olduğu yıllarda milletin isyanı karşısında yeni zam haberleri vermekten hatta % 500’lere varan zam duyuruları yapmaktan öte başarı olarak ortaya koyabildikleri en küçük bir memleket hayrına icraat yapamamalarının temelinde bu halkın gerçek değerleriyle, diniyle, imanıyla, mukaddesatıyla oynamaları söz konusu oluyordu.

Bugün esamesi okunmayan ama devri iktidarlarında yağıp gürleyen Önder Sav, bir ilçe belediye başkanını ziyaretinde yanına gelen CHP'li bir vatandaş Mustafa Ünal'ın hacca gitme arzusu ile de dalga geçmişti.

 

Yanına yaklaşarak, Hacca niyetlendiğini söyleyen Mustafa Ünal'a çok alaycı bir üslupla “Boşver Araplara para kaptırma” diyen Sav, bu üslubunu daha da saygısız boyuta taşımıştı. Kendine yaşının 80'e geldiğini, bir ayağının çukurda olduğunu onun için hacca gitme niyetinde olduğunu Sav'a anlatmaya çalışan CHP'li Mustafa Ünal, Önder Sav'dan hiç beklemediği bir cevap daha almıştı; “Bakarsın Muhammed orada bırakmaz seni. Buraya da göndermez. Sen yine de şey yapma” sözleriyle Ünal'ın niyetiyle dalga geçtiğini hatırlarsınız. Sav'ın sözleri karşısında şaşkına dönen CHP'li Mustafa Ünal, alaycı üsluba dayanamayarak oradan ayrılmıştı.

Bu halkın gerçekleriyle her fırsatta dalga geçen, alaya alan CHP zihniyetinin bugünkü temsilcileri çeşitli sosyal ağ sitelerinden kendilerini İslam fedaisi gibi gösterip imanın nuruyla nurlanmış edalarıyla bu dine sahip çıkmaları, günümüzde en trajikomik hadiselerden biridir.

Sizin bir zamanlar dilinize doladığınız takiyye işte şu an sizin içine girdiğiniz yeni kalıbınızdır. Defalarca deneme yanılma metoduyla bu halktan sağlam veto yediniz.

Bu memleketin idaresinde görev aldığınız şu ya da bu şekillerde çevirdiğiniz dümenler karşısında bezgin olan halk ne yaparsanız yapın bir zamanlar kolayca kanıverdiği CHP’nin süslü yalanlarına artık kapılmıyor.

İşte bu gerçeğin farkındalığında olan CHP’nin başında ki çarkçı, son günlerde medet ummak amacıyla Avrupalıların gönlünü hoş tutacak bir takım açıklamalarıyla bu memleketin güvensiz olduğunu ağzından kaçırıverdi. Tepki gelince de çevir kazı yanmasın metoduna sarıldı.

Rabbim, kalplerinizde olanı biliyor. Sizin ağzınızdan kaçırdıklarınızla gerçek yüzünüzü millete ifşa ediyor.

 

Bu yazı toplam 746 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.