1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Chp’nin Seçim Strateji Hatası Ve Mhp’nin Enaniyeti
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Chp’nin Seçim Strateji Hatası Ve Mhp’nin Enaniyeti

A+A-

Son günlerde gündemimizde ki oynamalara dikkat ettiniz mi? Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen karanlık güçlerin girdiği ülkeyi istedikleri şekilde dizayn etme beklentisinin gereklerini yerine getiriyorlar. Bunu bilmemek bunu anlamamak için zır cahil olmak lazım. Ama asıl üzüntü verici kısmı da şudur ki bu oyunları bile bile kendi maslahatı uğruna çevirmek için olağanüstü çaba harcayan bir muhalefet cephemiz var. Bu muhalefet cephesi ilk fırsatta elbette ki halkımız tarafından tasfiye edilecektir. Ama oyuna bile bile düşecek kadar zavallı olmayan bu muhalefet partilerinin yaptıklarını kendi adlarına başarıya giden yol olarak gören taraftar kitlesinin de bir kısmının hala uyanmadığını ya da öyle göründüğünü ifade etmeliyim.
Nasıl mı?
Daha önceden iktidar ortağı oldukları yıllarda memleketi kasıp kavuran ekonomik krizlerin baş müsebbibi olarak karşımıza çıkan bu zavallıların aslında hiçte göründükleri kadar masum olmadıklarını işin başında bir kez daha ifade etmeliyim. Bunların derdi memleketimizin geleceği ya da kurtuluşu falan değildir. Bunlar kendi kişisel çıkarlarını peşinde koşan bir güruhtur. Bu zavallıların uyanması için ülkenin illa ki batması ya da Yunanistan gibi olmasını beklemek gerekmiyor. Bunun içinde 01 Kasımda ülkemizde yapılacak seçimlerde CHP, MHP ve HDP’ye haddinin bildirilmesi gerekiyor.
Bunlarla koalisyon hükümetinin bile yapılması durumunda ülkemizin hayrına olmayacağını oynak yapılarından rahatlıkla anlamamız mümkündür. Kemal Kılıçdaroğlu bir önceki geçen hafta sonunda cumartesi günü Ankara TCDD Garı’nda meydana gelen patlamayla alakalı olarak Başbakan Davutoğlu ile yaptıkları görüşmeler sonrasında aralarında kalması gereken bazı hususları deşifre etmek suretiyle sözünün eri olmadığını göstermiştir. Bu adamlarla hangi yola düşersiniz Allah aşkına! Size güvenip fikir alan sizi ciddiye alan bir hükümetin paylaşımlarını dahi gizli kalması gereken yerde öterek ülkenin geleceğine dinamit koymaktan gözünü sakınmayan bu zavallı muhalefet partileriyle görüşmenin sizce bir anlamı var mıdır?
İçeride bu görüşmeler etrafta ki düşmanların bilmemesi için gizli kalmalı düşüncesini paylaşan Sayın Başbakan ile görüşmesinin üzerinden daha yarım saat dahi geçmeden öten ve bunu halka açıklıyorum şeklinde bir saçmalığın ardına sığınarak ne kadar düşman gruplar varsa gözlerinin içine kadar sokan bir açıklamayla sözünün eri olmadığını ve kendisiyle koalisyon kurmanın sakıncalarını sonuna kadar gösteren tavrına hep birlikte şahit olmadık mı?
Hani hatırlarsınız! AK Parti hükümeti öncesi karanlık koalisyon dönemlerinde birbirlerine zerre kadar güvenmeyen ve ilk fırsatta canına okumaya meyleden koalisyon yapılarıyla zaten bu gerçek bilinmekteydi.
Fakat son günlerde yaşanan hadiseler sonrasında ortaya çıkan sonuca bakıldığında değişen bir şey olmamış. Bunlarla birbirine güvenmeyen partiler arasında kurulacak bir koalisyon çalışmasının dahi ülke geleceğinden dinamit etkisi yaratacağı ayan beyan ortaya dökülmüştür.
O halde CHP’yi hemen silelim. Bunun devamında ülkeyi seçime götürecek seçim hükümetinde bile üye vermeyen zavallı muhalefetçik MHP’nin de Tuğrul Türkeş’in gerçekçi ve yiğit devlet adamlığı göstermesiyle iyice güç kaybına uğramış ve geleceğini bitirecek kadar net bir tavırla hükümetin önünü tıkamaya yönelik saçma sapan bir takım girişimlerde bulunmuştur.
MHP bence ne yaptığını bilemeyecek kadar zavallı bir görünüm almış ve ülkemizi zarara sürüklemekten bir an dahi tereddüt etmemiştir.
HDP’yi aslında uzun uzun anlatmaya gerek yoktur. HDP ülkemizin doğusunda yoğun yerleşim almış kıymetli Kürt seçmenlerimizi temsil etmediğini birçok kere göstermiş olsa da aralarına sızdırdıkları provokatörlerin sözde kurtuluş harbi safsatasıyla halkı nasıl sindirdiklerini ve korkutarak onları desteklemeye mecbur bıraktıklarını pekâlâ görmekteyiz. Onların attığı her adımda ülkemizin zararına işleyen bir çaba olduğu bilindiği halde bugün AK Parti’nin kaybetmesi uğruna girişilen çabalar ortadadır. Özellikle CHP kanadının bu konuda ne kadar hevesli olduğunu anlatmama gerek yok. Onların tek derdi AK Parti’nin yeter ki iktidar olabilecek çoğunluğu elde edememesidir. Böylesi bir durum dahi onların seçim mücadelesi için yeterlidir. 12 yıldır iktidar yüzüne hasret bir CHP’nin işe yaramaz Genel Başkanı baktı ki ibreler hala AK Parti’yi gösteriyor. Çeşitli manevralarla ve çabalarla iktidar partisini başarısız gösterme eğilimine girmiştir. Kılıçdaroğlu’nun devlet yönetme becerisi olmadığını ve kısa süre içerisinde içinde bulunduğumuz ekonomik birikimi heder ederek ülkemizi yeniden bir ekonomik krize sürükleyeceğini bilmenizi isterim. Adamcağız, Haziran seçimlerinde CHP olarak yaşadığı oy kaybına üzülmüyor ama AK Parti’nin tek başına iktidar olma gücünü kaybettiğine seviniyor. Böyle bir gerçek dünyanın başka neresinde yaşanabilir? İşte bunun içinde teröristlerin desteklendiğinden zerrece şüphemizin olmadığı HDP’yi açıktan desteklemeyi kendine prensip ediniyor.
Kısacası birilerine hizmet ediyor. Birilerinin azarından ve sillesinden fena korkuya kapılmış. İşte bu sebeple olsa gerek CHP’ce HDP’nin meclise taşıyan çoğunluğu elde etmesi ona mutluluk kaynağı olabiliyor. Kendinden vazgeçmiş artık. Birde paralel unsurları da yanına çekti ya! Tamam, kim tutar Kılıçdaroğlu’nu! Vallahi yazık, billahi yazık. Bu ülkeyi yeniden CHP çiftliğine çevirecek ve ileri atılımda bize zarar getirmesi yüksek ihtimalli bu durum karşısında bir vatandaş olarak ciddi üzüntü yaşıyorum.
Allah, bu ülkeyi CHP’nin girdiği saçma seçim stratejisinden, MHP’nin girdiği ben odaklı siyasi yaklaşımdan ve kendini masum göstererek güya ülke insanımızı saf yerine koyan HDP’nin varlığından emin eylesin.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.