1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Çiftçiler önce vatan ve millet dedi
Çiftçiler önce vatan ve millet dedi

Çiftçiler önce vatan ve millet dedi

Meram ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner, çiftçilerin, ‘keşke nöbetler hiç bitmese, bu azmimizi kırmak isteyenlere karşı değil 1 ay gerekirse 1 yıl bu nöbeti devam ettirmeye hazırız’ dediğini söyledi.

A+A-

Mesut ERCÜMENT

Meram Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin Türkiye tarihinde görülen darbelerden çok farklı olduğunu belirten Başkan Ataiyibiner, bu hain girişimin halkın gücünün ortaya çıkmasına vesile olduğunu dile getirdi. 25 yaş altı gençlerin ilk defa böyle bir olayla karşı karşıya kaldığını ve çok iyi bir sınav verdiklerini belirten Başkan Ataiyibiner, gençlerimizin vatan ve millet uğruna neler yapabileceğini tüm dünyanın gördüğünü bildirdi. Türkiye’nin geçmişini tam olarak ağılayamayan bir takım insanlar yüzünden sorun yaşadıklarını kaydeden Başkan Ataiyibiner, “Türkiye yıllardır ekonomik güce sahip bir ülke olarak lanse edilerek tanıtılmaya çalışılıyor. Geçmişi tam olarak algılayamayan insanlar topluluğundan bir kısım insanlar yüzünden sıkıntılar yaşanıyordu” dedi.

GELİŞMEMİZİ İSTEMEYENLER VAR

Türkiye’nin son 20 yılda füze hızında bir gelişim gösterdiğini aktaran Başkan Ataiyibiner, “Milli gelirin artışı, bununla birlikte insanlarım müreffeh yaşaması, toplum hareketlerinin çok daha farklı boyutlara geldiğini, insanların sosyal faaliyetlerinin akıl almaz düzeye geldiğini görüyoruz. Türkiye son 20 yılda füze hızıyla bir ekonomik büyüme ve dünya ekonomisini, teknolojisini yakalamak için son hızda ilerleme kaydetti. Dünyada 14. büyük ekonomiye sahip bir ülkeyle, tarımda ilk 7 ülke arasında, genç nüfusta sayılı ülkelerden ve bilim teknoloji alanında son hızla devam eden Türkiye’nin yeni bir çağa imza atmasına engel olma amacıyla ciddi manada karşı püskürtme çalışmalarının son örneğini gördük. Toplum her alanda ilerlediği gibi dünya toplumlarını demokrasi ve özgürlük alanındaki yenilikleri de benimseyerek, artık kendisini kendisinin seçtiği liderlerin idare etmesi yolundaki direnişini gördük” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİLER ÖNCE VATAN VE MİLLET DEDİ

15 Temmuzun Konya’da çok sıcak bir güne denk geldiğini ve çiftçilerinde iş yoğunluğunun en fazla olduğu zaman dilimi olduğunu belirten Başkan Ataiyibiner, çiftçilerin sıcak altında 16 saatten fazla çalıştığını ifade etti. İş yoğunluğu ve sıcağa rağmen yaşanan hain darbe girişiminin gecesinde çiftçilerin işlerini bırakarak meydanlara koştuğunu bildiren Başkan Ataiyibiner, “Hain darbe girişimini öğrendiğimiz zaman çiftçilerimize attığımız mesaj sonrası, en ücra mahallemizden en yakınına kadar mesajımızı okuyan çiftçilerimiz, yorgunluğuna ve yarınki çalışmasının hesabını yapmadan, önce vatan önce bayrak diyerek, demokrasi diyerek nöbetlere 29 gün boyunca katıldı.”

1 AY DEĞİL, 1 YIL NÖBET TUTALIM

Çiftçilerin demokrasiye sahip çıktığını ve 29 gün süren demokrasi nöbetlerinden sonra meydanları terk etmek istemediklerini dile getiren Başkan Ataiyibiner, “Çiftçilerimiz demokrasi için nöbetlere devam ettiler. Nöbetler bittiği zaman çiftçilerimiz, keşke nöbetler hiç bitmese, bu azmimizi kırmak isteyenlere karşı değil 1 ay gerekirse 1 yıl bu nöbeti devam ettirmeye hazırız dediler. İnşallah ülkemizin ufkunun daha genişleyerek, demokrasi anlayışının gelişerek, ekonomik, bilimsel, teknolojik alandaki çalışmaları ilerleterek ülkemizin dünyada laik olduğu yere ve konuma gelebilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Allah bir daha bu millete ve vatana böyle bir olay yaşatmasın. Bu millet inşallah demokrasiyi en iyi şekilde koruyacaktır” diye konuştu.

Son olarak Başkan Ataiyibiner, “15 Temmuz’un yıldönümünde yine meydanlarda olacağız ve Valiliğimiz düzenleyeceği organizasyonda yer alacağız. Bir mesajla bütün çiftçilerimize ulaşabiliyoruz. Bundan sonraki süreçte yapılması gereken neyse ve bizim üzerimize ne düşüyorsa en iyisini yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.