1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. ÇİRKİN AMERİKALI HANGİ ÖZENTİ İÇİNDEDİR?
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇİRKİN AMERİKALI HANGİ ÖZENTİ İÇİNDEDİR?

A+A-

Nedir bu özenti? İlk önce sözlük anlamını açıklayalım isterseniz!
Özenti: Benzemek istenilen şeye karşı duyulan kuvvetli benzeme hevesi, taklitçilik diye tanımladıktan sonra konumuza gelelim mi?
Şu anda dünyanın süper gücü mü, süper öcüsü mü, korkulu rüyası mı,jandarması mı,baş belası mı ne idüğü belirsiz çirkin Amerika Osmanlı Türk Devletine Özenti duymakta imiş.Yüzyıllarca dünyaya adaletle hükmeden Osmanlı Türk Devleti ve Amerika nasıl özenti olur.Taban tabana zıt dünya görüşleri var öyle değil mi?
Osmanlı hoşgörü, adaletle ve bütün tabasını Cenabı Allah’ın emaneti olarak görürken. Amerika Hıristiyan bağnazıdır. Hem Amerika kıtasında hem de dünyanın diğer coğrafyalarında tutumu aynı olmuş şefkat, merhamet, tebliğ, hizmet mefhumlarından uzak sadece Hıristiyan bağnazlığından öte geçememişken nasıl Osmanlı Türk Devletine nasıl özenti duyabilir diye soru sordum kendime.
Fatih Sulatan Mehmet yeni bir çağ açtığını beyan eden Avrupalıdır. İtalyan Langusto, Fatih’in 26 yaşında iken “Dünyada tek bir imparatorluk, tek bir iman,  tek bir hükümdar olmalıdır. Birleşmiş dünya için İstanbul’dan daha münasip bir başkent yoktur”dediğini yazar!
Amerikalıların İstanbul’daki “Dikilitaşın içinde 40 kişilik bir asansörü bulunacak büyüklükte bir modelini Washington’a dikmeleri ve kongre binasının kubbesinin Ayasofya ya benzetmeleri,   binanın içini, gelmiş geçmiş en büyük devlet adamlarının aynı hedefin eseridir.
Ancak, Fatih Sultan Mehmet din ve vicdan hürriyeti ile birlikte,Hıristiyanları koruma altına alırken..ABD ise Bosna’da katliama ve ırza tecavüzlere seyirci kaldı. Aynı ABD Somali’ye URANYUM ve stratejik çıkar ile birlikte İslami canlanmayı önlemek için gitti. Kuveyt’e karşı kışkırttıkları Irak’a ise petrol yüzünden müdahale etmişlerdir. Hak ve adalet diye bir düşünceleri yoktur. Irak’ta bulunan Arap, Türkleri Şii, Sünni diye birbirine katarken, Kürtleri başka bir yana çekip silahtar gibi kullanmakta PKK terör örgütünü ise elinde koz gibi tutmaktadır. Bunun neresi Osmanlı Türk Devletine özentidir?
Asılarca çeşitli millet ve dinlere mensup insanlara hükmeden Osmanlı Türk Devleti Dünyaya adaletle nasıl idare ediliri göstermiştir. Hatta o zaman halk arasında darbımeseli “Gavurun aklı olsa Müslüman olurdu” şeklindeydi.
Ya bu saksağan yürüyüşlü saksağan uçuşlu Çirkin Amerikalı nasıl özenti içindedir?
 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.