1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Çocuk Psikiyatristi ve Kardiyoloğu Göreve Başladı
Çocuk Psikiyatristi ve Kardiyoloğu Göreve Başladı

Çocuk Psikiyatristi ve Kardiyoloğu Göreve Başladı

Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne Çocuk Psikiyatrisi ve Çocuk Kardiyoloğu atandı.

A+A-

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Recep Bostan, Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Çocuk Psikiyatrisi doktoru olarak göreve başladı. Aynı zamanda hastaneye 75 yıllık tarihinde ilk kez Çocuk Kardiyoloğu da atandı. Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hayrullah Alp’te hasta çocuklara hizmet vermeye başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Hastane Başhekimi Uz. Dr. Abdüsselam Ulu, “Çocuk psikiyatristi ve kardiyoloğunun da atanması ile birlikte hastanemizin önemli bir eksikliği daha giderilmiş oldu. Bu atamaların gerçekleşmesi adına üstün gayret gösteren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize ve talebimizi yerinde bularak atamayı gerçekleştiren Türkiye
Kamu Hastaneleri Kurumu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Hastanelerine atanan çocuk psikiyatristi ile birlikte Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde bu alanda görev yapan uzman sayısının üçe yükseldiğini hatırlatan Ulu, Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nün 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve ergenlerin ruh sağlığının değerlendirilmesi, koruyucu önlemlerinin alınması ve gerektiğinde tanı konulup tedavi uygulamasının yapıldığı bir tıp dalı olduğunu vurguladı.

“Ülkemizin ve aile kurumumuzun yegâne teminatı olan çocuklarımızın koruyucu ruh sağlığını önemsiyoruz” diyen Ulu,.” Çocuk Psikiyatri Kliniğimizde Uz. Dr. Recep Bostan, 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerle ilgili dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, ergenlik sorunları, sınav stresi, alt ıslatma, otizm, depresif bozukluklar, anksiyete bozukluğu, öğrenme güçlükleri, okulla ilgili problemler gibi birçok çocukluk ve ergen psikolojik rahatsızlıkları ile ilgili konularda Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz de hizmet vererek, Konya’nın ciddi bir ihtiyacını karşılamış olacaktır” dedi.

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz’da Konya’nın sağlık alanında bölgesinde aldığı önemli role vurgu yaparak, “ Dahiliye, KBB, Cildiye gibi ana branşların yanı sıra yan dal uzmanlıklarının da ilimizde tam kadro ile çalışmasını arzulamaktayız. Bunun için yapmış olduğumuz çalışmaların sonuç vermesi bizleri de son derece memnun etmiştir. Çocuk psikiyatrisi ve çocuk kardiyologunun hastanemizde göreve başlaması oldukça önemli bir hizmet. İlimizde eksikliği halen devam eden bazı yan dallarında tamamlanması adına girişimlerimiz devam edecektir” dedi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.