1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ÇOK ŞÜKÜR. KAZANANIN KONYA OLMASI TEMENNİSİYLE…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇOK ŞÜKÜR. KAZANANIN KONYA OLMASI TEMENNİSİYLE…

A+A-

Konya için yeni bir başlangıç olması dileklerimle. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamı çok şükür boşaldı. 3. Dönemin sonuna gelen ve 4. Kez seçilme imkanını parti tüzüğü gereği kaybeden Başkan Tahir AKYÜREK Beyefendi Milletvekili aday adayı oldu.

Hatırlanır mı bilmem, Her gün gazete manşetlerinde yer bulamayacağına göre çabuk unutulur. Allah yolunu açık etsin. Artık kendisi için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Milletvekili aday adayı.Eğer Adalet ve Kalkınma Partisi bulunulan makam ve mevkie göre aday tespit etmeyip, hakka hukuka ve hizmete bakarak karar verecek olursa Tahir Akyürek Beyefendi de bizler gibi sıradan bir vatandaş olarak aramıza katılmış olacak.

Başkanlıktan istifasını açıkladığı gün geçici selefiyle kameraların karşısında Belediyenin mali durumu hakkında Konya’yı aydınlatsa çok daha hayırlı bir iş yapmış olurdu. Bugün Belediyenin borç ve alacak tablosunu her Vatandaşın bilmesinde fayda var.

Çok övünülen Karatay tramvay güzergahından ne kadar kar ya da zarar edilmiştir?

O güzergahta Trafiğin felç edilmesine değmiş midir?

14 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının son günlerine geldik. Değişen sistemle Ülke yönetilecek. Umarım Sayın Cumhurbaşkanı yapılan hatalardan gereken dersi çıkarmış olsun.

Ah bir kez Sayın Cumhurbaşkanı Mahalli BASININ sesine kulak verebilse… Vallahi de Billahi de ülkede çok şey değişir. Hiçbir şey eskisi gibi olmaz. 2. Yılı bitirmek üzereyiz. Hala Fetö Çetesi mensuplarının yakalanmasını veya serbest bırakılmalarını konuşuyoruz. Bu gidişle Bürokrasi de temizlik safhasının ne başı ne de sonu olacak. Olağanüstü hal sayısız kereler 3 er ay süreyle uzatılacak.

Bu safhanın neden bu kadar uzadığı ve her geçen gün onlarcası hakkında işlem yapılmaya devam edilmesinin sebebi acaba nedir? Milli İstihbarat Teşkilatının çözümlemelerinden başkaca bir bilgi ve belge yok mudur? Anlaşılan odur ki, Devlet Fetö çetesinin listesini tutamamış.

Her birimden yasa dışı Fetö haberleşme mekanizmasını kullanan çıkarken, hayrettir ki ne siyasilerden ne Merkez ve yerel teşkilat yapılanmalarından ne de Belediye mensuplarından bir tek kişi bile bu mekanizmayı kullanmamış...  Ulusal ve görsel basından tek kişi bile çıkmıyor. Her birimde örgütlenen bu çete siyasi partileri ve Belediyeleri ele geçirememiş. Hatta görünen odur ki, adam bile yerleştirememiş.

Defalarca bu ülkede makamlar işin ehline verilmelidir dedik. Verilmedi.

İktisatçı, İşletmeci ’den Milli Eğitim Bakanı olmamalı. Artık dışarıdan atama da söz konusu olacağı için, bu isim mutlaka ama mutlaka Eğitim camiasının içinde sevilen sayılan ve donanımlı şahsiyet olmalı. Ekibini ona göre kurmalı.

Hiçbir mesleği ve unvanı küçümsemiyorum.

Mesela Tarım Bakanı mutlaka ama mutlaka Tarım ve hayvancılık üzerine ihtisasını yapmış idarecilerden seçilmeli.

Keza Sağlık Bakanı Tıp dünyasından olmalı.

Maliye Bakanlığı, Ekonomi ve hazine, İşletme, iktisat ve konusunda uzmanlaşmış idarecilerden gelmeli.

Belediye Başkanları isim, mevki, şan, şöhret kriterlerine göre değil, Çevre ve şehircilik alanında ihtisaslaşmışBeyfendilerden seçilmeli.

Avukat, mühendis vs.herkes kendi alanlarında hizmet vermeli..

İnşallah bu dediklerimiz bu kez gündeme alınır.

Son söz bu seçimlere girecek partilere verilen yardımlarla ilgili.

Hazine'den seçim yardımı olarak AK Parti'ye 270.9 milyon lira, CHP'ye 138.5 milyon lira, MHP'ye 65.1 milyon lira, HDP'ye ise 58.8 milyon lira yardım yapılacaktı.Hazine'den seçim yardımı alacak partiler ve alacakları para 24 saat önce böyleyken okuspokuslaİYİ Parti ile bu tablo değişecek. Partilerin payından İYİ Parti'ye bölünecek.İYİ Parti'nin de 25 milyon liracivarında bir Hazine yardımı alacağı belirtiliyor.

İyi de seçime giren partiler hazineden pay ayrılırken, neden acaba oy kullanan benim gibi Emekli, asgari ücretli, ekmeğinin derdinde olan dürüstçe sandığa gidip oy kullanacak Vatandaşlara Hazine’den yardım yapılmıyor? Adaletse adalet bizde oy kullanan Vatandaşlar olarak hazineden pay istiyoruz.

 

Bu yazı toplam 558 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.