1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Comdata Türkiye’den Konya’ya 5 milyon liralık yatırım
Comdata Türkiye’den Konya’ya 5 milyon liralık yatırım

Comdata Türkiye’den Konya’ya 5 milyon liralık yatırım

Bilgi ve iletişim hizmetleri şirketi Callus'ı satın aldıktan sonra Türkiye'deki faaliyetlerini "Comdata Türkiye" markası altında yürüten Comdata Grup, Konya'ya yatırımlarını sürdürüyor. 2014'ten beri Konya'ya 5 milyon TL'nin üzerinde yatırım yapan Comdata

A+A-

Dedeman Otelde düzenlediği iftarda Konya basınıyla bir araya gelen Comdata Türkiye Genel Müdürü Bahadır Pekkan, Konya'ya yaptıkları yatırım miktarını ve buna bağlı olarak istihdam ettikleri kişi sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Comdata Türkiye olarak, Türkiye ve Konya ekonomisine yaptığımız katkıdan son derece mutluyuz. Bu katkıyı daha da artırmak için mevcut çalışan sayımızı yılsonuna kadar 650'den 800'e çıkarmayı hedefliyoruz. İstanbul ve Samsun'dan sonra 2014 yılında devreye aldığımız Konya lokasyonumuza 5 milyon TL'nin üzerinde yatırım yaptık. Bu yatırım miktarını önümüzdeki dönemde artırarak Konya ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Konya lokasyonundan hizmet verilen projelerdeki sonuçlar ve oluşturulan yüksek müşteri memnuniyeti nedeniyle merkezimizi büyütme kararı aldık.  Mevcut binamızın genişletilmesi tamamlandığında 1300 kişilik çalışan kapasitesine ulaşacağız. Konya'da hizmet verdiğimiz 11 iş ortağımız bulunuyor. Bu iş ortaklarımız arasında Konyalı şirketler Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ)ve Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ) dayer alıyor. Tüm lokasyonlara 2016'da yapacağımız 20 Milyon TL'lik yatırımla Türkiye’deki pazarımızı yüzde 30 oranında büyüteceğiz. Artık çağrı merkezi olmanın da ötesine geçerek müşterilerimizin uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedefledik” dedi. 

Önemli Sektörlerde Müşteri Deneyimi Hizmeti Sunuyor

Bahadır Pekkan önemli sektörlerde müşteri deneyimi hizmeti sunduklarını ifade ederek, “Comdata Türkiye olarak, Telekom, Enerji, Finans, Sigorta ve Perakende gibi ekonominin önemli sektörlerine müşteri deneyimi hizmeti sunan bir şirketiz. Gelir artırımı, müşteri hizmetleri, doküman yönetimi, backoffice ve teknoloji hizmetleri sunan Comdata Türkiye olarak İstanbul, Konya ve Samsun olmak üzere üç merkezde hizmet vermekteyiz. Ana merkezi İtalya'da bulunan Comdata’nın, ülkemizde 3000’e yakın çalışanı bulunuyor. 20 yılı aşkın uluslararası tecrübesi ve teknoloji altyapısı sayesinde sektöründe öncü olmayı hedefleyen Comdata Türkiye olarak, yenilikçi ve büyüme odaklı yapımızla müşterilerimize en kaliteli ve en hızlı hizmet verme vizyonuyla iş çözümleri geliştirmekteyiz” şeklinde konuştu.   

Comdata Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Vildan Çal Özel ve Konya Lokasyon Müdürü Rahmi Bilen’de, Comdata Türkiye’nin Konya ve Türkiye genelindeki hizmetleri hakkında bilgi verdiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.