1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ÇÖP KONTEYNERLERİ FELAKETE NEDEN OLABİLİR..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇÖP KONTEYNERLERİ FELAKETE NEDEN OLABİLİR..

A+A-

Bir süre önce akşam saatlerinde Nalçacı Caddesi civarı müthiş bir duman, millet bağırıyor.

Cibilliyetsizin birisi çöp konteynerini ateşe vermiş. Bu çöp toplama merkezlerin büyük bir kısmı insanların araçlarını park ettiği alanda..

İtfaiyeye haber verildi..

Vatandaş öyle bir mücadele veriyor ki, birkaç metre yakınındaki araçları olanca kuvvetiyle attırarak, yangından uzaklaştırmaya çabalıyor. Bu arada da araç sahiplerine araçlarını çekmeleri için tüm güçleriyle bağırıyorlar. Yangında tüm müdahaleye rağmen gittikçe büyüyordu.

Allah korusun, bir tane aracın alev alması demek, onlarca aracın yanması, çevrenin büyük zarar görmesi demek.

Allah’tan o an yoldan geçen bir araç sahibi durarak aracında bulunan baya güçlü bir yangın söndürücü ile yangına müdahale etti.

 Çok şükür hiçbir vatandaşın malına zarar gelmeden olay atlatıldı.

Bu arada itfaiye aracı belki 15-20 dakika sonra gelebildi.

Onlarda soğutma yaptılar ancak.

Geçenlerde de bir başka yerde çöp konteynerinin yandığını gazetelerde okumuştum.

Diyeceğim odur ki, Sayın Belediye Başkanlarımız bu konuda nasıl bir önlem almayı düşünebilirler bilmiyorum, ancak bu riskli alanlar cibilliyeti bozuk bir takım çete mensuplarının amaçlarına hizmet etmemeli..

Şimdiden önlem alınmalı..

Sayın Cumhurbaşkanımız, teşkilatlara uyarı gönderiyor, vatandaşı dinleyin, soruları cevapsız bırakmayın. Tek ses çıksın. Dinamik olun, yorgunlar gidecek..

Elektrik haksız tahsilat dedik tık yok, Su fiyatları aldı başını gitti dedik tık yok, Havalimanı toplama kampı gibi dedik, herkes otoparkçıya çalışıyor dedik ses yok, hakem heyeti dedik, haklısın ama adam yok zor alırsın dedi, Hakem Heyeti lehte karar da boş çıktı, Adalete güvendik, hırsızı ihbar ettik, kovuşturmaya yer yok dedi. Şehir parkı yap işlet devret mi bu ne parası dedik, ordan da çıt yok, Karatay’a yapılan tramvay maliyeti kar ve zararı dedik hiç ses yok, Evrak yakan üst düzey kim dedik gene ses yok. Acil dedik ölüme yolladı, Özel hastane acil demek bas parayı demek dedik çıt yok. 15 Temmuz sorulara aradığımız cevaplar dedik, ses veren yok.

Bu sessizlik pek hayra alamet değil gibi.

Eyvallah Sayın Cumhurbaşkanım.. Sonuna kadar haklısınız.

Anlaşılan Konya teşkilatının tamamı değişecek demek ki.

Sadece teşkilatlar mı, Bürokrasi kadrolarına da en üstten alta TAZE KAN LAZIM.

Yaklaşık 10 yıldır aynı mahallede ikamet ediyorum. Önceki muhtarı bir sefer sadece seçim zamanında gördüm.

Şimdiki muhtarımızı da sağ olsun bir kez işim düştü, nüfusa gitmeden halledeyim dedim. 6 tl bayılarak bir mühür attırarak tanıma fırsatım oldu.

Seçimde kime oy verdin derseniz, gereksiz bir seçim olduğunu düşünerek valla ya ondadır ya şundadır dedik, kim geldiyse ona attım. Kime verdiğimi de hatırlamıyorum.

Demek istediğim muhtar var mıdır, ne iş yapar bilmiyorum. Bu millete bilmediğim bir şeyin maliyeti nedir onu da bilmiyorum.

Yaklaşık 53 bin Muhtar varmış.. Köylerde eyvallah.  Şehir merkezlerinde Belediyelerin, Dernek ve vakıfların bu kadar aktif olduğu bir ortamda muhtarlığa ne gerek var anlamıyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı olmadan önce, bol bol muhtarlarla toplantı yapıyor, onlarda bol bol Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde hatıra fotoğrafları çektiriyorlardı.

Şimdi her Salı partilerin grup toplantıları var. Muhtarlara ihtiyaç kalmadı. Sayın Cumhurbaşkanı iletmek istediğini artık o kürsüden rahatça iletebiliyor.

Artık Muhtarlarla ilgili bir düzenleme yapma zamanı geldi de geçiyor, teknolojinin alıp başını gittiği hayatın parçası maliyetsiz makinalarla gerçekleştirdiğimiz her işlemi, muhtarsız da rahatça gerçekleştirebiliriz, ki zaten gerçekleştiriyoruz. Devlet de muhtarlara harcadığı kaynağı emeklisine, çalışanına aktarsın.

Son olarak Sayın Başbakanımız Konya YHT Garı ile Kayacık Lojistik Merkezi’nin temelini atma programına katıldı. Sayın Başbakanımızın Konya’da ki yatırımlardan bi haber olduğunu düşünüyorum. Konya ile ilgili tek sözü Konya’yı marka şehir yapacağız demiş olmasıdır.  Bir de kulağına Konyaspor’la ilgili bir şeyler söylemesi fısıldanmış olacak ki, Konyaspor’umuzun en az ceza ile atlatmasını sağlayacağız dedi. Her konuşana para ve hak mahrumiyeti cezası veren Federasyon, Sayın Başbakanımıza da bir ceza kesmesin aman ha..  Samsun’daki beceriksiz güvenliğin sorumluluğu Federasyona aittir. Konyaspor’umuza bir maç ceza bile vermek ahlaki bir karar değildir. Hiç umudum olmasa da İnşallah Sayın Başbakan verdiği sözün ardında durur.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.