1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CORONA SONRASI ASIL FELAKETE DİKKAT!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CORONA SONRASI ASIL FELAKETE DİKKAT!

A+A-

Gelişmelere çok yönlü bakmak lazım… Bugün dünyamızı etkisi altına alan virüs tehdidinin Allah’ın izniyle bitmesinin akabinde asıl virüsün büyüğüyle başbaşa kalacağız. O virüste ülkemizde bulunan ve yaşanan her faciada, her tehditte fırsatı ganimet bilerek kendine çıkar sağlamaya çalışan ana muhalefet virüsüdür.

Epey bir bekledim. Acaba susarak memleketimizin başına kabus gibi çöken bu tehdidin bertaraf edilmesi için farklı önerilerle mi gelecekler yahut ta  her zaman olduğu gibi hükümetin açığını mı arayacaklar. Ya da mantıki açıklamalar eşliğinde hükümete makul önerilerle mi gelecekler?

Ama nerdeee!

Hep bir ağızdan düğmeye basılan bir merkezin bunlara pompaladığı eleştirel mantıkla ağızlarına ne geliyorsa saldırmayı adet haline getirmekten bir an olsun geri durmuyorlar.

Bunun başını da CHP çekiyor.

Bilindik çehreler, acımasız ifadeler, yapmaya değil yıkmaya yönelik ne kadar sataşma varsa meydanı boş bırakmıyorlar.

Twitter’de, Instagram’da, Facebook’ta ve buna benzer tüm sosyal paylaşım sitelerinde içinde bulunulan puslu ve gergin havanın stabil olmasına çabalayan iktidar partisinin tüm yaptıklarına saldırma geleneği sürdürüyorlar.

Geçtiğimiz haftanın güncel konularından olan virüs mağdurlarına ekonomik destek amaçlı başlatılan yardım kampanyasına ek olarak bazı belediyeler de yardım toplamaya kalkışmışlardı.

Geçmiş sicillerinin kabarık olmasından ötürü halkın büyük çoğunluğunun kuşkuyla yaklaştığı bu girişimlerinin akabinde hükümetimiz bunların yardım toplama amacıyla ilan ettikleri tüm hesapları dondurdular.

Çok ta iyi yaptılar.

Yönetiminde bulunduğum hayır derneğimize yıllardır maddi yardımlar geliyor. Ama alınan bu yardımlar dağıtılırken merkezi bir sistem vasıtasıyla kimlerin yardımlardan yararlanıp yararlanamadığını anında görebiliyoruz.

Bu vesileyle art niyetli yahut ta doyumsuz birilerinin mükerrer yardım almalarının önüne geçmiş oluyoruz.

Devletimizin yaptığı el hak doğrudur.

Yardım organizasyonları sadece bir merkez tarafından idare edilmelidir ki kimlerin faydalandığı kimlerin faydalanamadığı anında görülsün ve birilerinin kötü amaçlarına hizmet edilmemiş olsun.

Olayın özü budur.

Benim fikrimi sorarsanız, CHP’li belediyelerce toplanan yardımların kendi yandaşlarına dağıtılacağına dair hep şüpheler içerisindeydim.

Baktığınızda, geçmişte yaşanan ve halka kan kusturulan dönemlerde yaşatılan negatif gelişmelerle bunu önceden yakalamak mümkündür.

İstanbul Belediyesi’nce ilan edilen ortalama 90 TL’lik gıda paketlerinin herbiri için 150 TL toplama girişimlerine bakılırsa geçmişte yaşatılanların halen süregeleceği kuşkusundan kendimizi alamıyoruz.

Çok iyi oldu.

CHP’nin bazı büyükşehirlerde belediye kazanmasıyla halkımızın büyük çoğunluğu CHP gerçeğinden haberdar oldu. En azından merkezi hükümetin bunlara devredilmesiyle karşılaşacağımız risk önceden görülmüş oldu.

Ben yine de bir değinivereyim. Bu CHP ve benzerlerinin iktidar ortağı olduğu dönemlerde yaptıkları tüm icraatlerde halkın olmadığına bizzat şahit olmuştuk.

Bu vesileyle milletçe yeniden bunların gerçek yüzünü görüp iktidar kapısını bunlara ebediyyen kapatma avantajı yakalanmış oldu. Özellikle yandaş kanallarından hemen her gün haber adı altında halka saçtıkları nefret tohumlarıyla toplumumuzun gerçeklerinden ne kadar uzak oldukları görülmüş oldu.

Dönüp dönüp yaşattıkları zulümleri buradan zikretmenin faydası yok. Bunların tek derdi, bir şekilde (!) ama olursa demokrasi ama askeri darbe marifetiyle iktidara oturup kendi değirmenlerine su taşımaktan öte hedef değildir.

Bunu anlamak için iktidarın yaptığı onca başarılı yatırımı karalamak amacıyla nasıl canhıraş çaba sarfettiklerini görüverseniz yeterlidir.

Düşünün! İspanya’ya gönderilen yardım sandıklarının üzerinde ki cumhurbaşkanlığı forsuna kafayı taktılar.

Neymiş efendim! Bu yardımları Erdoğan mı yapıyormuş, fors niçin iliştirilmiş! Sizi Allah’a havale ediyorum. Cumhurbaşkanlığı forsu Erdoğan’ın kişiliğini değil, hem halkımızı hem de tarihte kurulmuş Türk Devletlerini sembolize eder.

Anlamını bilmeyenlere gelsin; Büyük Hun İmparatorluğu, Batı Hun, Avrupa Hun, Ak Hun, Göktürk, Avar, Hazar, Uygur Devleti, Karahanlılar, Gazneliler, Büyük Selçuklu, Harzemşahlar, Altınordu Devleti, Büyük Timur, Babür İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu.

Neymiş! Türk bayrağı yokmuş. Sandıklarda ki Türk bayrağını göremeyecek kadar ahmak olmak ancak size yakışırdı.

Halkımız bunların gerçek yüzünü görmüş oldu. Denemeye bile değer görmeyecekler. Önceki dönemlerinde olduğu gibi tüm medyayı kontrolleri altına alarak diledikleri gibi halka lanse de yapamıyorlar artık!

Her şey gelişen teknoloji vesilesiyle gözler önüne serilmiştir.

CHP ilk seçimde ebediyyen silinecektir.

Bu yazı toplam 1582 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.