1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Çözüm süreci Ve Hainler
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Çözüm süreci Ve Hainler

A+A-

Türkiye yaklaşık bir yıldır “çözüm süreci”ni konuşuyor.
Kimse kusura bakmasın ama, ben bu sürecin ülkeye olumlu bir şey getireceğine baştan beri inanmamaktayım.
Hükümetin başlattığı çözüm sürecinde çeşitli çalışmalar yapıldı. Akil adamlar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösterdiler.
Şimdilerde PKK ile ciddi bir çatışma ve eskisi kadar şehit gelmiyor. Ancak PKK’nın da pek rahat durduğu söylenemez.İşte Hainler cumartesi günü yine Hakkari’de 3 Mehmetciği şehit ettiler. Bunlarla nasıl açılım olacak, nasıl barış sağlanacak ?: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın dediği gibi “ Yuruk sıkanla tokalaşma olmaz.” Biraz açılım, saçılım na file olacak gibi…
Çözüm sürecinde İmralı’da yatan hain ile HDP’liler görüşüyor, MİT yetkilileri görüşüyor. Bu hain kendi taraftarına durun deyince duruyorlar, vurun deyince ortalığı toz dumana katıyorlar.
Böyle olunca da çözüm sürecini kim yürütüyor? Kim nasıl bir çözüm süreci istiyor?
Hükümet çözüm süreci ile ve iyi niyetle yıllardır sürüp giden kaosu,akan kanı ve heba olan milli servetimizin gidişini durdurmak, insanların bir birleriyle kucaklaşmasını sağlamak için kararlı görünüyor. Çözüm sürecini sabote etmek isteyen kişi ve grupların hain planlarına rağmen bu çalışmanın sürdüğü görülmekte ve Başbakan Ahmet Davutoğlu son olarak Akil adamlarla görüşme yaptı.
Ancak çözüm süreci diye, dileyelim ve daha önceki fikrimde duruyorum, bir çözümsüzlük gelmemelidir ve ülke bölünmemeli, bayrağımız gönderden Türkiye sınırları içinde indirilmemelidir.
Bütün etnik unsurlarıyla ortak vatan, ortak tarih, ortak gelenek görenek, ortak kültür bütünlüğünü ifade eden Türk Milleti bölünmemelidir. Bin yıllık kardeşlik bağı koparılmamalıdır.
Hükümetin iyi niyetine rağmen, belki içinde yanlış yapılan işler ve buna bağlı yanlış düşünenler ve insanlar olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti devleti bütün kurumlarıyla, otoritesiyle ve gelenekleriyle sarsılıyor. Bir Türk halkının ferdi olarak bunların önüne geçilmeli ve hükümet gereğini yapmalıdır.
Birliğin alameti farikası bayrak indiriliyor, yakılıyor.Vatan topraklarının işgaline karşı milli kurtuluş mücadelesi vererek ülke topraklarına bağımsızlık kazandıran, Modern Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstleri parçalanıyor.
Eğitim kurumları, hastaneler, bankalar, kütüphaneler yakılıyor.Vatan topraklarında Egemenlik-Güvenlik alanı daraltılıyor. Bunun adına da demokrasi, hürriyet ve hak arama deniliyor.Engel görülen Türk Silahlı Kuvvetlerinden sonra Emniyet kurumu da sarsılıyor.Hukuka, adalete olan güven sarsılıyor.Düşman kabul edilen devlet; yöneticileri ele geçilerek ya yıkılır, ya bağımlı yapılır.
Emperyalist strateji; zehiri, tatlı reçetelerle topluma sunarlar. Bugün medya iletişim araçlarıyla çok yönlü etkili yöntemlerle uygulanmaktadır.Geçmişte Osmanlı döneminde Türk Milleti’ni oluşturan halklar birer birer ayrıştırılarak koparıldılar. Balkan halkları, Araplar, Ermeniler düşman edildiler. 90 yıl önce Balkanları, Kuzey Afrika’yı, Ortadoğu’yu elimizden alanlar, yeniden Ortadoğu’yu Türkiye kanalıyla düzenlerken, Anadolu’nun belli bölgeleri üzerinde sinsi ve hainane planları uygulama peşindedirler.Ancak bu planı uygulama fırsatı verilmeyecektir. Türk Milleti ve hükümeti burada kararlıdır.
Plan ,100 yıl öncesinin planıdır. Yıllardır gerçekleştirilemeyen planın yeniden uygulanmasıdır.Bilmeyenlere yazıyorum ve incelemelerini istiyorum. Ermenistan anayasasında ve bağımsızlık bildirgesinde doğu ve güneydoğu büyük Ermenistan sınırları içindedir. Ermeni İntikam tugaylarının bayrağı bugünkü PKK bayrağının aynısıdır.AB’nin Sevr haritası da ile ABD’nin BOP haritası aynıdır. Harita örtüşmesi ve bayrağın aynı olması ne anlam ifade ediyor? ABD ve AB hedefleri örtüşüyor. Çıkarları birleşmektedir.
1918 de ABD başkanı Wilson’ın çizdiği harita, İtalya’da NATO toplantısında gösterilen, ABD silahlı kuvvetler dergisinde yayınlanan, bugün batı medyasında yer alan haritanın aynısıdır. ABD okul atlaslarında güneydoğu, Sinop, İstanbul ve Kıbrıs farklı gösteriliyor. ABD’de Teksas’ta bağımsızlığı sözlü savunanlara 98 yıl hapis cezası verildi. ABD, 2012-2020 tarihlerinde Türkiye’de parçalanmayı öngörüyor. İngiltere’deki tüm tarih, turizm merkezlerinde ve müzelerde, Türkiye coğrafya olarak var. Ancak Türkiye ismi yok Anatolia diyorlar. Futbol’da bile UEFA’da Türkiye’nin doğusu Kürdistan olarak gösteriliyor. AB para birimi EURO’da Türkiye’nin Trakya’sı farklı renk, Ankara’ya kadar farklı renk, doğusu ise yer almıyor.
Her toplumda hainler ve işbirlikçiler her zaman vardır, var olacaktır. Önemli olan onları zamanında tanımak, bilmek ve etkisiz hale getirmek, halkı aydınlatmak, uyarmak olmalıdır.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.