1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CUMHUR İTTİFAKI VARLIK, MİLET İTTİFAKI YOKLUK GETİRİR - II
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CUMHUR İTTİFAKI VARLIK, MİLET İTTİFAKI YOKLUK GETİRİR - II

A+A-

Geçtiğimiz yazımda içine kapanan İslam dünyasının batılı güçler tarafından maruz bırakıldığı sindirme ve ezik psikolojiye sokulmak suretiyle yaratılan tırsık hallerine yol açan etkenlerden bahsetmiştim.

Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği mücadele sadece Türkiye’nin değil, tüm İslam âleminin varlık mücadelesinin sürdüğünün en büyük ispatıdır. Her defasında bir adım daha bizi ezen batı dünyası sayın cumhurbaşkanımızın net duruşu ve cesur çıkışları neticesinde ayakta kalmayı başarabilmektedir. Kademe kademe sindirilen İslam dünyasında belki de kalan son umut ışığını söndürme uğruna 24 Haziran seçimlerinde içeriden ve dışarıdan satın aldıkları hainler kanalıyla, onlara sözde cesaret pompalayarak ve her türlü maddi desteği sağlayarak son kaleyi yıkma yolunda büyük çaba var.

Hani sanmayın ki şu adına millet ittifakı dedikleri oluşumda yer alan parti liderleri çok güvendikleri ve inandıkları için orada değiller. AK Parti karşısına sadece kendi partileri adına çıkma cesaretleri olmadığı için ve kendilerine dışarıdan sağlandığı hiç şüphesiz gazlar sebebiyle belki de büyük maddi desteklerin cazibesine kapıldıklarından olsa gerek canhıraş saldırma yoluna gidiyorlar. Bu denklemin içerisinden her biri kendine devşirebileceği bir takım oyunlar peşinde koşuyor. Bunun içinde HDP oylarına göz diktikleri için hep bir ağızdan teröre açık destek verdiği bilinen bu partinin mahpus lideri Demirtaş’a özgürlük naralarıyla menfaat peşinde koşmaktalar.

Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü mü?

Vallahi umurlarında bile değil…

Hele o koltuğa bir otursunlar, bu halk nasıl olsa her şeyi unutur.

Açılımları bu…

İlk defa görünmeyen kirli yüzler bu kadar ayan beyan ortaya çıktı. Hangi akla hizmet, hangi mantıkla hareket ettikleri de ortaya çıktı. Halkımız bu gelişmeleri sessizce takip ediyor. Olan biteni rahatça idrak edebilen, oyunun ve gidişatın amacına daha başında vakıf olabilen 1980’li yılların ucuz şovlarıyla zamanında her daim yüzleşmiş olan bir halk kitlemiz var.

Kimse kimseyi kandırmasın.

Muharrem İnce’nin konuşmaları ve halkın gözünü boyamaya dönük komik bisiklet şovları bile halkımızın gözünde anlam taşımıyor.

Bu mantıkla yürüyen bu kesimler halen milletimizin bir çuval unla kandırıldığı, boş vaatlere inandırılıp peşinden dilediği yöne sürüklendiği bir yapının mevcudiyetinin sürdüğüne inanıyorlar.

Buradan ısrarla bahsettiğim gibi anladığımız kadarıyla ülkemizi Amerika ve batının kucağına oturtmak isteyen kesimlerin son kozu gibi görünüyor.

Sayıları çok olmasa da aklı karışık vatandaşlarımıza soruyorum; 

“Seçim vaatlerinde bile ortaya net proje koymaktan aciz bu kesime güvenip nasıl oy vereceksiniz?”

Bu seçim aslında bir varlık mücadelesine işaret ediyor.

Cumhur İttifakı varlık, Millet İttifakı yokluk getirir.

İşte bu mantıktan hareketle oyunun farkında olarak halkımızın doğru yöne sevk edilmesi elzem oluyor.

Vatanını seven insanlar Türkiye’mizin yeniden fethi için CUMHUR olarak DEVAM diyecek. Ama bahsi geçen riski unutmayalım. Konu gerçeği kişilere indirgemek değil, uzun yılların getirdiği bir bıkkınlıktır.

Bu yazı toplam 663 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.