1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ…
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ…

A+A-

Türk Milleti’nin birliği, Türk Devleti’nin varlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü  içeriden ve dışarıdan terör örgütlerinin ve Türk milletinin düşmanlarının tehdidi altındadır.

Türk milletinin engin hoşgörüsü altında varlıklarını sürdüren ancak kin ve nefret duygularından sıyrılamayan azınlık kişi ve gruplar zehir kusmaya devam etmektedirler.

İşte Suriye,

İşte Barzani…

Türk milleti; kimliksizler, kişiliksizler, etnik azgın azınlıkçılar, vatansız FETÖ’cü  sözde dincilerce teslim alınmaya çalışılmaktadır.Son olay 15 Temmuz ama, Bu necip Türk milleti bunlara fırsat vermedi, vermeyecektir de…

Türk Devleti; Türk düşmanı azınlıkçı kişilerce ve gruplarca sarsılmaktadır.

Türk vatanı; Türk düşmanı vatansızların, teröristlerin gizli açık alanı sinsi ve hain planları ile arenaya döndürülmüştür. Şimdi Türk devleti bunları temizlemek için çalışmaktadır.

Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlarca;

Türkiye’nin, Türk milletinin vatanı, ülkesi olduğu gerçeği inkar edilmeye,

Tarih bilinci köreltilmeye,

Milli devlet tasfiye edilmeye,

Bin yıldır birlikte yaşayan Türk milleti bölünmeye,

Hain FETÖ, kutsal dinimizi kullanarak ve istismar ederek kendi emellerini egemen kılınmaya,

Çağdışı ortaçağ hurafeleriyle beyinler yıkanmaya,

Sözde bilim ve teknoloji yerine gençleri kandırıp emellerine ulaşmaya,

Milli devlet, milli kimlik, üniter yapı, ortadan kaldırılmak istenmektedir. Ancak buna bu millet izin vermez. Cumhurbaşkanı  R. Tayyip Erdoğan’ın her vesileyle belirttiği gibi ,

Tek Bayrak,

Tek Millet,

Tek Vatan’dan sapma olmayacaktır.

Etnik ve mezhep ayrımcılığı, Türk milletinin ortak dokusunu parçalamaya yönelmiştir.Buna izin verilmemektedir.

Hür ve bağımsız yaşamayı var olmanın amacı haline getirmiş büyük Türk milleti:

Tarihten ve vatandan silmek üzere düşmanlarına ve onların işbirlikçilerine karşı verdiğin bağımsızlık mücadelesinin sonucunda kurduğun cumhuriyetin 94. yıldönümüne doğru gitmekteyiz. Var olduğundan itibaren  Türk’le, Müslüman’la mücadele eden, yok etmek isteyenler  bunu başaramayacaktır. Yine son örnek 15 Temmuz’dur. Zaferin ve çağdaş aydınlık devlet yapısının simgesel adı olan cumhuriyeti Pazar günü kutlayacağız.

Ne mutlu Türk’üm diyene…

En olumsuz şartlara ve hallere hazırlıklı, dünyanın hiç bir gücünün hayalinde bile yer alamayacak şekilde donanımlı birikimli evlatlarının; bugünün ve yarının teminatı olduğunu biliyoruz.

Bütün bu olumsuzlukların ve karamsarlıkların dağıtılacağı günlerin geleceğine ve öfkenin, kızgınlığının giderileceğine inan.

Türk milletinin tarihte olduğu gibi bugün de, yarın da;

Yapılan saldırılara sessiz kalmadığını ve kalmayacağını, vatanın ve milletin parçalamasına müsaade etmeyeceği bilinmelidir.Bunun örneklerini Çanakkale’de Dumlupınar’da, Sakarya’da düşmanlarımız gördü. Şimdi FETÖ mücadelesi de bunların benzerleridir.

Milli Görüş, Milli Duyuş, Milli Duruş için bir ve beraber olunmalıdır.

Vatan sathında ay yıldızlı al bayrağın dalgalanırken, gök kubbe Türk milletinin gür sesi ile yeniden yankılanacaktır.Bu bayrak inmeyecek, bu ses kesilemeyecektir.Bu vesile ile Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi minnetle anarken, gazilerimizin ve sizlerin Cumhuriyet Bayramı’nızı  şimdiden kutluyorum.

 

 

Bu yazı toplam 367 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.