1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. CUMHURİYETİ KUTLAMAK YETMEZ, YAŞATMAK TA LAZIM…
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

CUMHURİYETİ KUTLAMAK YETMEZ, YAŞATMAK TA LAZIM…

A+A-

Cumhuriyeti yeniden tazelenerek ilan ettirecek yeni gelişmeler yaşanıyor. Malum bugün cumhuriyetin yeni bir yıldönümünü kutluyoruz. Bugünün anlam ve önemine ilişkin uzun uzun, yıllardır eğitim hayatımız boyunca okuduk, dinledik, iyice öğretildik. Yaşım 50’ye dayandı, bir ayağımız çukura çukura giderken hala aynı şeyleri dinlemeye devam mı etmekten ben sıkıldım.
Yazımı lütfen doğru değerlendirin. Yanlış taraflara çekmeyin. Görünen o ki; şu içinde yaşadığımız güzel memleketimiz için yeniden tazelenmiş bir cumhuriyet ilanı gerekli oldu. İç ve dışta onca hainle çepeçevre sarılmış bir memleket için ne demek istediğim umarım anlaşılmıştır. Cumhuriyetin ilan edildiği yıllarda Yunanla, Rumla, Ermeniyle, Fransızla, Alman’la daha bilmem ne belayla mücadele ediyorduk. Etrafımızı örümcek ağı gibi çevreleyen bu düşmanlarla o günün şartlarında verilen çetin mücadeleler sonrasında hepsini alaşağı ederek yerle yeksan ettikten sonra kanımızın son damlasına kadar gözümüzü bile sakınmayacağımız bu güzel memleketi alçak düşman postallarından temizledik. O yıllardan sonra emperyal güçlerin mücadelesi, çeşitli şekillere girerek ülkemizi zaptetmeye dönük yoğun çabaları bitmediği gibi halen tüm acımasızlığıyla sürüyor. 
Şimdi bu güçler tarafından içimizden birileri kullanılarak bu yüce milletin yokedilmesine dönük farklı çabalar ortaya çıkıyor. 
Son 10 yıldır diledikleri gibi çekip çevirdikleri bir iktidar olmadığı için çılgına dönen gayrimüslim devletlerin türlü kirli oyunları, içimizden buldukları hainlerle bize karşı kurguladıkları çirkin oyunlarını uygulamak için köpekleştirdikleri kesimlerle mücadelemiz sürüyor. 
Bunlar yine o kesimlerin sağladığı güç ve desteklerle büyütülerek bu vatana yönelik yeni bir ihanet şebeke çalışmaları sonrasında ortaya döküldü. Buna FETÖ diyebilirsiniz. Buna PKK diyebilirsiniz. Buna din adamları denilerek boyanıp cilalanan sözde din adamları diyebilirsiniz. Buna dış güdümlü çalıştırılan masum görünümlü TV kanalları diyebilirsiniz. Buna Youtube, Facebook, Twitter gibi daha çok şey de diyebilirsiniz. Uzatmanın gereği yok. 
Her biri farklı bir cephe olmuş. Düşman o kadar güçlü o kadar büyük oynuyor ki oyunun içinde rol alan hainlerimiz dahi hangi akla hizmet olduğunu anlayamadığımız bir şekilde kendi vatanına karşı haince mücadele etmekten bir adım geri atmıyor. 
Bana trilyon vaad etseler asla uymayacağım ve katiyetle reddederek elimin tersiyle iteceğim böylesine bir yaklaşımı kabul ederek bu vatanın alabora olması için çaba gösteren güruha dönük yeni bir cumhuriyet ilanı şart oldu diyorum. Ülkeme ihanet edenlerin illa ki başka ırklardan yahut ta başka devletlerden olmasına gerek yok ki! Bu memlekette doğmuş, suyunu içmiş onca hain nasıl olur da bu kadar rahat bir şekilde kendi öz yurduna karşı bu derece büyük bir ihanetin içerisinde nesne olmayı kabul edebilir, aklım almıyor. Şu anda ülkemizin yaptığı içimizde yaşayan ve aklınca kendini bu vatanın evladı gibi gören kesimin temizliği sağlanmadıkça başımızın ağrısı geçmeyecek. 
Öyle her yıl 29 Ekim gelince cumhuriyet bayramı kutlamakla bu durumlar düzelmiyor. Cumhuriyeti kutlamakla birlikte yaşamamız ve hatta yaşatmamız da gerekir. Bunca yıldır ülkemizin kırmızı çizgisi denilerek cumhuriyete ilişkin her konuda at koşturan bir takım kesimlerin niçin bazı gerçekleri gölgelemeye çalıştıklarını anlamak istiyorum. 
Adına FOX TV denilen kanalın insanımızın zihnini bulandırma, izleyicisinde korku endişe yaratma çabasının kökenine inmemiz gerekiyor. 
Eğer bu ülkede yaşayıp ta dışarıdan birilerinin şakşakçılığını yapanlar varsa bunun üzerinde durulması lazımdır. Konu öyle basitçe geçiştirilmeyecek kadar hassastır. FOX TV ana haber bültenini sunan Fatih Portakal’ın ardında arkasında kimlerin olduğunu Hıncal Uluç çok güzel ima etmiş. Buyrun okuyalım : 
1- Fatih, amacın ne?." "2- Fatih, kimden yanasın?." Yazım da şöyle bitiyordu..
"Bu yazıyı sabah onda yazıyorum. Bu akşam saat yedide Fox TV'nin başında olacak ve o zaman bu iki sorumun da yanıtını alacak, Fatih Portakal'ın amacını ve kimden yana olduğunu öğreneceğim." BBC, CNN, France 24 gibi saygın uluslararası haber kanallarının "Türkiye Zaferi" diye söz birliği ile ilan ettiği Erdoğan- Pence anlaşmasını, o gece Fatih Portakal hem de ne müstehzi yüz ifadeleri ile alay ederek batırdı. Türkiye'nin Amerika Rusya maçının kuklası haline getirildiğini, Türk halkına yalan söylendiğini ifade etti. Günler sonra ilk defa yüzü gülen insanların kafalarını karıştırmak, beyinlerine korku ve endişe zehirlerini akıtmak için elinden gelen her ama her şeyi yaptı. Erdoğan'ı karalamak için çırpındı. Artık amacını da biliyorum Fatih!. Kimden yana olduğunu da.. Merak etme.. Bundan böyle sana sorum da, hitabım da olmayacak. Çünkü seni "İzleme" listemden çıkardım!..
Hıncal Uluç çok güzel ifade etmiş. Kendisine vatandaş olarak teşekkür ediyorum. 
Değerli okurlarım yukarıda izah etmeye çabaladığım konunun özünde bu var. Birileri kolayca bu memleketin maslahatını alaşağı edebilmek için gözünü karartabiliyor. Nasıl bir güç ve destek alıyorsa artık, kendi vatanının ve yöneticilerinin aleyhinde bu denli acımasız olabilen tüm kesimleri en büyük lanetle lanetliyorum. 
Sonunuz gelecek ve teker teker hesap vereceksiniz. O zaman da çıkıp fikir özgürlüğü gibi safsata uydurmalıkların ardına sığının da görelim bakalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.