1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Cümlemize Hayırlı Geceler Tatlı Uykular!
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Cümlemize Hayırlı Geceler Tatlı Uykular!

A+A-

Günlük hayatımızda kullandığımız eşyalara dikkatli bakın! Uçaktan arabaya, buzdolabından, çamaşır makinesine, bilgisayardan internete, radyodan ütüye, kombiden asansöre… Kimin icadı bunlar? Bunlardan kaç tanesinin altında Türk, Arap, Acem, Kürt, Malezyalı, Endonezyalı, Pakistanlı, Mısırlı bir Müslüman’ın; Laik, dindar, Alevi, Sünni, CHP’li, AKP’li, MHP’li, Kemalist, Sosyalist; Konyalı, İstanbullu, Ankaralı, İzmirli, Urfalı… fark etmez bir Türkün imzası var?? Bindiğimiz arabadan kullandığımız diş macununa, şu anda yazı yazdığım klavyeden, aşağıdaki bilgilere bir tuşla ulaştığım bilgisayar/ internete kadar hepsinin altında maalesef ve bin kere maalesef BATILILARIN imzası var.
Bilgi parayı, para gücü, güçte hâkimiyeti getirmez mi? Eğer bu gün Asya’sından Afrika’sına, Müslüman’ından Budist’ine, Anzak’ından Hindu’suna kadar bütün dünya Batının her anlamda sömürgesi durumunda ise ( yani onun kullandığı silahları kullanıyor, onun bindiği otomobillere biniyor onun tarzında yiyor, onun tarzında giyiniyor, onun tarzında eğleniyor, onun ilaçları ile tedavi oluyor, onun silahları ile savaşıyor, onun tarzında ticaret yapıyor, onun müziği ile eğleniyor, onun gelinliği ile gelin oluyor, onun gibi düğünlere, cenazelere çiçek gönderiyor… Kısaca onun tarzında bir hayat sürüyor veya sürmeye çalışıyorsa) bunun nedeni aşağıdaki listedir. Şu an bile günde bilmem ne kadar buluş yapılıp, bilmem ne kadar bilimsel gerçek ortaya çıkarılıyorsa bunun çok ama çok büyük bölümü Batılılar ( ABD VE AVRUPA) tarafından gerçekleştiriliyor.
İCATLAR MUCİTLER
ROBOT E. SPERRY
AMPUL EDISON
ASANSÖR E. OTIS
BENZİN MOTORU N. OTTO
ÇİMENTO ASPDIN
DAKTİLO C. LATHAM
DENİZALTI JOHN HOLLAND
DİNAMİT NOBEL
DİNAMO PICINOTTI
DOKUMA MAKİNESİ HARGREAVES
DÜRBÜN LIPPERSHEY
GRAMOFON BERLINER
HELİKOPTER SIKORSKI
HESAP MAKİNESİ PASCAL
HOPARLÖR RICE/KELLOG
JET UÇAĞI OHAIN
KARBÜRATÖR DAIMLER
LOKOMATİF STEPHENSON
MATBAA GUTENBERG
MİKROFON BERLINER
MİKROSKOP JANSSEN
MOTOSİKLET DAIMLER
NEON LAMBASI CLAUDE
OTOMOBİL (4 TEKERLİ) BENZ-DAIMLER
PARAŞÜT VERANZIO
PARATONER BENJAMIN FRANKLIN
PİKAP EDISON
PROJEKTÖR SPERRY
RADAR TAYLOR VE YOUNG

(Not: Buraya yazılmayan daha onlarca buluş, icat var)
Maalesef batılılar sadece alet edevat da değil, tıpta, fizikte, kimyada, sosyolojide, psikolojide, biyolojide de yeni bilimsel gerçekler bulma konusunda dünyanın diğer milletlerinden çok ilerde olmaya devam ediyorlar. Bizler (batılı olmayan tüm milletler) 4+4+4 le, bizler PKK ile, bizler kılık kıyafetle, bizler Esed rejimi ile; Budistler Arakanlılarla, Şiiler Sünnilerle uğraşırken dünyayı ellerinde bir beşik gibi sallayan batılılar icatlarına ve bunlardan elde ettikleri güçle dünyayı sömürmeye devam ediyorlar. Hepimize hayırlı geceler tatlı rüyalar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.