1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Çumra Sağlığı İçin Yeni Projeler Hazır
Çumra Sağlığı İçin Yeni Projeler Hazır

Çumra Sağlığı İçin Yeni Projeler Hazır

Çumra Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanı ve uzman doktor sıkıntısı bulunmadığını belirterek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Koç, “Devletimiz, bizlere her türlü fedakârlığı yaparak çok güzel bir bina teslim etmiş durumdadır.

A+A-

Sağlık tesislerinde verimliliği artırmak, adaletli personel dağılımını sağlamak, problemleri yerinde tespit ederek çözüme kavuşturmak amacıyla düzenlenen ve hastanelerde görev yapan yöneticiler ile birlikte birim sorumlularının da katıldığı değerlendirme toplantılarına Çumra İlçesi ile devam edildi. 
Çumra Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanı ve uzman doktor sıkıntısı bulunmadığını belirterek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Koç, “Devletimiz, bizlere her türlü fedakârlığı yaparak çok güzel bir bina teslim etmiş durumdadır. Bizlerin üzerine düşen de burayı en verimli şekilde çalıştırmaktır. Yöneticilikte standardı sürdürmek diye bir durum söz konusu değildir. Yöneticiliğin temel amacı problemlere göre hemen tavır alıp, yeni stratejiler geliştirerek mevcut sorunları çözebilmektir. Çalışan memnuniyetini artırma, sahada eksiğimiz varsa bunları dinleyip çözüm önerileri geliştirme adına yaptığımız bu toplantıları son derece önemsiyoruz” dedi.
İl Sağlık Müdürümüzün ardından kürsüye gelen Hastane Başhekimi Dr. Nihat Gedik’de 2018 yılında hastanede medikal oksijen gazı üretim sistemi, gebe ve diyabet okulu ile hastane cami projesinin hayata geçirildiğini vurguladı. Başhekim Gedik, 1. Seviye erişkin yoğun bakım ünitesinin de çok kısa bir süre içerisinde hizmete açılacağını ifade etti. Başhekim Gedik’in ardından Çumra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faik Serdar Aydın’da 1. Basamak sağlık hizmetleri ile 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde verilen sağlık hizmetleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Toplantı soru cevap kısmı ile devam etti. 
Hastanenin ilaç, tıbbi sarf, mutfak, arşiv gibi depolarını gezen Prof. Dr. Koç, hastane de tedavi gören hastalarla ve yakınları ile de sohbet etti.
Hastane değerlendirmesinin ardından Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz ile de bir araya gelen Prof. Dr. Koç ve heyet üyeleri Çumra Belediyesi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’ne ayrılan ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile 4 ünitli diş merkezinin taşınmasının planlandığı binada da incelemelerde bulundular. Prof. Dr. Koç, Belediye Başkanı Oğuz’a sağlık alanında vermiş olduğu her türlü destek nedeni ile teşekkür ederek en kısa sürede projenin hayata geçirileceğini belirtti.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet Çumra İlçe Sağlık Müdürlüğü, Çumra112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ve aile sağlığı merkezlerini de ziyaret ederek buralarda görev yapan sağlık çalışanları ile yaşanılan sıkıntılar hakkında fikir alışverişinde bulundular. AHMET ÖZER
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.