1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. ÇUMRA TİCARET ODASI AÇILIŞI YAPILDI!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

ÇUMRA TİCARET ODASI AÇILIŞI YAPILDI!

A+A-

27 Mart 2018 Salı günü Çumra Ticaret Odası yeni binasının açılışına katıldım. 
Çumra’mızın merkezi yerinde bir yanda Ulu Cami, bir yanda halk bankası Çumra belediye Alparslan Türkeş Caddesi üzerinde devasa TOBB  Başkanının ifadesi beş yıldızlı hizmet binası işte.
Çumra Ticaret Odası Binası önünde Çumra Kaymakamı Hüseyin Ece’nin konuşmasından sonra Çumra Müftüsü Bekir Yücel’in duası ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcılklıoğlu ve yönetimi, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve yönetimi, çevre ilçe ticaret oda başkanları Çumra Ticaret Odası Başkanı Metin Kural ve yönetimi, Çumra Akparti İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar, Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz ve Belediye Meclis üyeleri Çumra Sivil Toplum Örgüt Başkanları ve Çumralıların katılımı ile açılış yapıldı.
Yukarda toplantı salonunda saygı duruşu, İstiklal Marşından sonra Çumra Ticaret Odası Yönetim kurulu Başkanı Metin Kural misafirlere katımcılara hoş geldin konuşmasında başta TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğluna, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk Başkana, Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’a bugüne kadar desteklerinden dolayı teşekkür etti. Hisarcıklıoğlundan Çumra’mıza okul yapmasını isteyerek konuşmasını bitirdi.
Daha sonra konuşma yapa TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Çumra’nın Ülke ekonomisine katkısı  tartışılmaz. Özellikle Konya Şeker Çumra’da inkişaf etmiştir. Bunun yanında tarımsal ürünlerde Türkiye genelinde haklı söz sahibi olduğunu ifade ederken. Çumra’mıza Metin Kural başkanın isteği olan Okul yaptırma sözünü verdi.
Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz ise öncelikle Recep Konuk Başkana, Milletvekillerimize, bakanlarımıza teşekkür ettikten sonra TOBB Başkanı Hisarcıklıoğulunun okul yaptırma sözüne daha yapılan yedi okuldan sekiz olacağını ve Çumra elli yıllık okul ihtiyacını karşılandığını ifade etti.
Karşılıklı hediyeleşmlerden sonra Çumra Ticaret Odası Açılış Töreni tamamlanmış oldu.
Biz Çumralı olarak daha önceki yıllarda Çumra Ticaret Odasında görev yapan bütün herkese müteşekkiriz. Muhakkak herkes gücünün yettiğince çalışmıştır. 
Evet, Çumra Ticaret Odası son yıllarda Metin Kural Başkan il birlikte atılım yaparak Konya İlçeleri örnek oda haline geldi.
Yukarıda ifade ettiğim üzere farlılık getirmek yeni hizmet alanları oluşturmak ticaret ve sanayicinin önünü açmak elbette vizyon işidir. Bu noktada vizyoner olmak gerekir değil mi?
Başka il ve ilçelere gittiğimiz zaman oraların Ticaret Odalarına imrenirdik Beyşehir, Karapınar ve bu gibi Çumralılar o yıllar Çumra Ticaret Odasının nerede olduğu bile bilinmezdi.
Bugün Çumra’mızın merkezi yerinde bir yanda Ulu Cami, bir yanda halk bankası Çumra belediye Alparslan Türkeş Caddesi üzerinde devasa TOBB  Başkanının ifadesi beş yıldızlı hizmet binası işte.
 Çumra’nın merkezinde bina satın alınarak her türlü ihtiyaca cevap verecek devasa ÇUMRA TİCARET ODASI hizmete sunulmuştur. Hayırlı uğurlu olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.