1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Çumra’da İlk Olan Ç.Ç.B. S Yaz Okulu Ve Yaz Kuran Kursları Futbol Turnuvası Başladı
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Çumra’da İlk Olan Ç.Ç.B. S Yaz Okulu Ve Yaz Kuran Kursları Futbol Turnuvası Başladı

A+A-

Her yaz tatili döneminde düzenlenen yaz Kur’an kurslarımızda bu yıl Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’un direktifleri ve İlçe Müftülüğümüzün bilgileri dahilinde Mahalle Camiilerinde açılan Yaz Kur’an kurslarımızda bulunan öğrencilerimize ikindi üzeri Çumra Belediyesi Spor Tesislerinde spor etkinlikleri düzenlenmeye başlandı.
Çumra Belediyesi Spor Tesisleri Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Yaz Spor okuluna devam eden öğrencilerin yanında, Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK öğrencileri ve Çumra’daki Yaz Kur’an Kurslarından okuyan öğrencilerimize de açılmış oldu.
15 takımın katıldığı bu turnuva Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Futbol Antrönerleri Abdullah Koçak ve Abdulkadir Küçük nezaretinde başladı.
Çumra’mızda ilk defa yapılan bu turnuvaya öğrenci ailelerinin yakın ilgisi Kur’an Kursu Hocalarımızın fedakârlığı ile Çumra Şehir Stadyumu Futbol şöleni havasında devam etmektedir.
Böylesi birlikteliği 27 Temmuz 2015 Pazartesi günü sabah 10’da ilk müsabaka ORTABAĞLIK CAMİİ- Ç.Ç.B.S YAZ OKULU- 2 ile başlamış oldu.

1-AKMİNARELİ CAMİİ 1, 2- AKMİNARELİ CAMİİ 2, 3-BARAJ CAMİİ,4- BARDAKÇI CAMİİ,5- ÇETİNKAYA, 6-ÇAYBAŞI CAMİİ, 7-KAZİMONBAŞI CAMİİ, 8-ÇARŞI CAMİİ, 9-OKÇU, 10-ORTABAĞLIK, 11-YÜZAKI, 12- MÜFTÜLÜK CAMİİ, 13- Ç.Ç.B.S YAZ OKULU 1, 14, Ç.Ç.B.S YAZ OKULU2, 15-Ç.Ç.B.S YAZ OKULU 3 Takımları turnuvaya katılmaktadır.
Yukarda da ifade ettiğim üzere her yaz tatili döneminde düzenlenen yaz Kur’an kurslarında, çocuklarımıza Kur’an-ı Kerimi okuma ve anlamını öğrenme yanında temel dini bilgiler, insani ve ahlaki erdemler, Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’in örnek hayatı öğretilmektedir.
Çocuklarımızın kendisiyle ve toplumla barışık olarak yetişmeleri, din konusunda doğru ve sağlıklı bilgi edinmeleri, din eğitimini yeterli düzeyde, zamanında ve doğru bir yöntem ve içerikle almaları, anne-babaların sorumluluğunun bir parçası olduğu kadar, toplumsal bütünlüğümüz, çocuklarımızın ileride yanlış telkinlere maruz kalmamaları, manevi boşluğa düşmemeleri, dini kimliklerinin inşası ve özgüvenlerinin yüksek olması açısından da son derece önem arz etmektedir.
Kur’an öğretimi, din eğitiminin en temel unsurlarındandır.
Böylesi olmazsa olmaz güzellikleri spor etkinlikleri ile tamamlayarak öğrencilerimiz için cazip hale getirilmesi öğrenci velilerince memnuniyetle karşılanmaktadır.
İnşallah bundan sonraki yıllarda bu geleneksel hale getirilerek birçok branşlar eklenerek devam etmesini dilemektedirler.
Öğrenci veliler emeği geçen başta Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’u ve Ç.Çumra Belediye Spor Kulüp Başkanı Dr. Ömer Yıldırım’ı, Ç.Ç.B.Spor futbol hocalarını tebrik dileklerini sohbet köşemden öğrenci velileri adına iletiyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.