1. HABERLER

  2. ERZURUM

  3. Curlinge Süper Vizyon
Curlinge Süper Vizyon

Curlinge Süper Vizyon

Türkiye Curling Federasyonu Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Erzurum’da yaptı. Federasyon Başkanı Kenan Şebin, bir süre önce Buz Pateni Federasyonu bünyesinden ayrılarak, Curling Federasyonu olduklarını ve yeni federasyon yönetimi olarak...

A+A-

Türkiye Curling Federasyonu Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Erzurum’da yaptı. Federasyon Başkanı Kenan Şebin, bir süre önce Buz Pateni Federasyonu bünyesinden ayrılarak, Curling Federasyonu olduklarını ve yeni federasyon yönetimi olarak çıktıkları yolda hedeflerini ve yapmak istedikleri icraatları anlattı. Şebin, Curlinge yeni bir misyon ve vizyon kazandırmak için çıktıkları yolda, yönetim kurulu ile birlikte bunu başaracaklarını söyledi. Şebin, “Curling elit bir spor branşıdır, bu sporda dalında sporcumuz da, yöneticimiz de, antrenörümüzde hep kendini yenileyip, geliştirmek zorundadır” dedi.
OKULLAR LİGİ GELİYOR
Başkan Şebin, Curlingi Türkiye’nin dört bir yanına yaymak için büyük çaba harcayacaklarını belirterek, okullar ilgi oluşturarak, curlingi geniş kitlelere yayacaklarını söyledi. Şebin, Belediyeler, üniversiteler ve Milli Eğitim Müdürlükleri ile illerde koordineli çalışacaklarını ifade ederek, curling salonlarının artması içinde yoğun çaba göstereceklerini vurguladı.
Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, Türkiye’de pilot bölge olarak da ilk etapta Erzurum’un dışında, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Ankara ve İzmir gibi illeri seçeceklerinin altını çizdi.
Şebin, “Üniversitelerin spor bilimlerini fakültelerine, curling derslerini koyduracağız. Üniversitelerle iyi ilişkiler kurarak, bilgili, donanımlı ve yabancı dil bilen antrenörler yetiştireceğiz” dedi.
ERZURUM’DAKİ BUZ TESİSLERİ İDEAL
Türkiye’de tek curling salonunun Erzurum’da bulunduğuna işaret eden Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, “Erzurum’da buz salonları ideal. Curling salonumuzun kapıları da biz burada çalışmak istediğimizi belirttiğimiz sürece 24 saat süreyle bizim hizmetimize açık. Zaten GHSİM İl Müdürlüğümüzde burada gençlerimize spor yaptırıyor. Çok şükür Erzurum’da tesis konusunda sıkıntımız yok” dedi.
LOGO ÇALIŞMASI TAMAM
Türkiye’nin buz sporlarındaki yeni federasyonu Curling Federasyonu’nda logo çalışması tamamlandı. Yeni logoyu, Spor Genel Müdürlüğü’nün onayına sunacaklarını belirten Şebin, “Logomuz tamam, Erzurum’da da bir hizmet ofisi açtık. Curlingte hedeflerimiz büyük olacak. Kulüp sayısını artıracağız. Bugüne kadar Milli takımın yükünü Erzurum ve Kocaeli çekti. Eğer bu branşı yurdun dört bir yanına yayarsak, inanıyorum ki, daha nice başarılı sporcular yetişecek. Önceki sezon 1. Lig ve 2. Ligde toplam 36 takım mücadele etti. Kulüp sayısında da bir artış olması için gayret sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.
İLK PLAKET ORHAN’A
Türkiye Curling Federasyonu ilk plaketini Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a verdi. Federasyona katkı ve desteklerinden dolayı Şebin ve ekibi Orhan’ı plaketle ödüllendirdi. Orhan da, Curling Federasyonu’nun jestinden dolayı teşekkür etti.
Federasyon Başkanı Şebin yönetiminde tüm kurulları oluşturan Curling Federasyonu Yönetim Kurulu, Antrenör Ahmet Çelik yönetiminde yapılan antrenmanı izledi.
Kenan Şebin Başkanlığında oluşan Curling Federasyonu’nun yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor.
Kutluhan Yazıcı, Osman Sarı, Ahmet Çelebi, Murat Akın, Ensar Şahiner, Özgür Bostancı, Fikret Çubukçu, Ahmet Altunel, Mustafa Koç, Fatih Pehlivan, Muammer Cemaloğlu, Nesrin Erdoğan, Murat Kaldırımcı, Recep Gürsoy, Nevzat Demirkol ve Lokman Arıcıoğlu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.