1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. Dağ, teşekkür etti
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

Dağ, teşekkür etti

A+A-

Başka ülkeleri anlatmayı çok sevmem.

Bize karşı, hainliklerinden ve ikiyüzlülüklerinden başka kayda değer anlatılacak bir şeyleri yoktur.

Ama kendi içlerinde her konuya da siyaset bulaştırmazlar.

Dünyanın en medeni ülkesi biziz dememize rağmen bazen siyasetçilerimiz medeniyeti haklıları haksız çıkarma çabası zannediyorlar.

Ya da öyle yapınca başarılı olduklarını tahmin ediyorlar. Çok çaba harcanmasına rağmen ‘nankörlük’ hiçbir dönemde başarı sağlayamamıştır.

Hatta çok yakınındaki ‘hainlerin’ bile eleştiri oklarına hedef olmuştur.

Ortalarda gidiyorum ama bu anlayışta olanlara, biraz medeniyet, biraz da edep derim.

Çünkü edep, haklıya hakkını teslim etmektir.

Bugün yazımıza böyle bir giriş yaptık.

Esas konumuz Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın yaşanan depremde gösterilen çabaya teşekkürünü paylaşmak, bu çabayı itibarsızlaştırmaya çalışanlara da eleştirisini aktarmaktı.

Biz yine konumuza dönelim.

Sayın Dağ’ın anlattıkları şöyle.

İzmir’de yaşanan depremin ilk anından itibaren, İçişleri, Çevre ve Şehircilik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Sağlık, Tarım ve Orman, Ulaştırma ve Altyapı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarımız ve bağlı birimleri, deprem bölgesinde arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve hasar tespit faaliyetlerini titizlikle yürütmüşlerdir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, depremin üzerinden 24 saat geçmeden bölgeye gelmiş ve hem vatandaşlarımıza desteğini göstermiş hem de çalışmalarla ilgili bilgi almışlardır.

AFAD ile koordinasyonundaki belediyelerimiz ve gönüllü kuruluşlarımızın, depremden etkilenen İzmirli hemşerilerimizin her türlü mağduriyetlerini gidermek için yaptığı çalışmalar devam etmektedir.

Ama ne yazık ki koordineli çalışmalara gölge düşürmek için asılsız iddialarda bulunulmuştur. Maalesef, gerçek dışı haberlerin en büyük alıcısı, bazen de kaynağı; İzmir’de yaşamayan, İzmir ile bağı bulunmayan ve depremi kişisel reklam malzemesi haline getirmeye çalışan bazı siyasilerdir. Bizler, o süreçte yalanlara cevap dahi vermeyi, hemşerilerimize karşı yapılmış bir haksızlık olarak gördük.

Yalan merkezli siyaset, şehrimizdeki yerel siyasetçilerden ziyade, İzmir’de yaşamayan, İzmir ile hiçbir bağı bulunmayan ve depremi kişisel reklam malzemesi haline getirmeye çalışan bazı CHP’liler tarafından yürütülmüştür. Bu durum şehrimizde siyaset yapan CHP’li siyasetçiler için de üzüntü vericidir

Henüz enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımız varken; yalanlara sarılarak kirli bir siyaset yapılması, İzmir’imize ve depremden etkilenen vatandaşlarımıza karşı ne denli sorumsuz olduklarının göstergesidir.

Depremin ilk anından itibaren devletin her türlü imkânını milletimizin hizmetine sunan, başta Sn. Cumhurbaşkanı’mız olmak üzere, bakanlarımız ve yerel yöneticilerimize, bir İzmir Milletvekili olarak şükranlarımı sunuyorum.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz deriz. Ama bezen de boş, boş söylenen laf, iş yapanların moralini bozuyor.

Hem de çok bozuyor.

Millette bu tiplere bozuluyor.

Haberiniz olsun.

Bu yazı toplam 3674 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar