1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. DAHA NİCE YILLARA
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

DAHA NİCE YILLARA

A+A-

Bugün 2 Ağustos 2018…

Bizim için bu günün önemi büyüktür.

İçinde yaşadığımız günler, belki de tarihin yeniden yazılmakta olduğu günlerdir.

Hükümet sistemi olarak,

Ekonomi olarak,

Terörle mücadele olarak…
Ve; bizim mesleğin getirdiği 'Tarihe tanıklık etme' düsturu,  bu günlerde daha bir sıcak gündemi ve tanıklığı getiriyor.
Ve; bugün Konyalının evlerinin ve işyerlerinin değişmez dostu, günü, günceli her ayrıntısıyla her gün  çabuk, doğru haberlerle hak ve haklı yorumlarla, köşe yazılarıyla okuduğunuz gazeteniz HAKİMİYET  gazetesinin 22. yıldönümü. Dile kolay; tam 22 yıl. Ortalama insan ömrünü 65-70 yıl sayarsanız 3 te biri demektir. Konya’nın kesintisiz yaklaşık çeyrek asırdır  yayın yapan en eski gazetesinden birisidir HAKİMİYET  ., şahsım adına böyle özel bir gazetenin yöneticisi olarak geçirdiğim bir yeni yaşa daha çok şükür ediyorum.

Gazeteci olarak  gözümü açtığım yer , o  yıllarda Türkiye’de Yarın vardı. O gazetede bir çok arkadaşım, ağabeyim ile yola çıktık , yine  imtiyaz sahib  Mustafa Bahçıvan olan YENİMERAM  gazetesinde ve   Türkiye’nin ilk yerel TV’ si SUN TV’de görev yaptım ve bugün  yolculuğumuz HAKİMİYET gazetesinde devam ediyor. Nerede nasıl biter bilmiyorum.  Allah ömür verir, bir problem olmaz   ise  yolumuza karınca, kaderince devam etmeye çalışacağım.

Bu meslekte spor muhabirliği ile başladığım hayatıma  Allah nasip etti ve önce muhabir, sonra köşe yazarı, spor müdürlüğü, Yayın danışmanlığı,  Haber Müdürlüğü ve  Genel Yayın yönetmenliği yaptım.

Bir Cumhuriyet çocuğu olarak gururla yönettiğim ve muhabirinden yazı işlerine, reklamından idaresine,  abone ve dağıtımına kadar her birimde birlikte çalıştığım arkadaşlarımla birlikte bunca yıldır  bu sektörde kırmadan, dökmeden, doğrudan, haktan ve haklıdan yana  görev yaptığımı düşünüyorum. Doğruya yanlış, yanlışa doğru demedim ve yazmadım. Bana destek verenlere ve yol gösteren büyük- küçük herkese saygı duyuyorum.

Hakimiyet Gazetesi, sadece bir gazete değildir.

Size uzun uzun  bu gazeteyi anlatmama elbette gerek yok, çünkü  HAKİMİYET’İ  herkes bilir ve  işgüzarlık yapmayayım ama ,HAKİMİYET  Konyalılarındır. İmtiyaz sahibi Yusuf Gürbüz’dür.

 

Ama, HAKİMİYET nedir derseniz, işte size birkaç cümle ile HAKİMİYET, her zaman halka saygılı, doğrudan yana, HAK’TAN VE HAKLIDAN yana sizlerin sesi,  kimseye iftira ve karalama yapmadan ,sizlerin gözü  bir gazete olduğunu yazayım. Yenilikçi ruhunu besleyen, her gün kendisini yenileyen temel neden, halka duyduğunu yansız biçimde yansıtan bir yayın kuruluşudur.

Okurlarına en iyi haberi, en doğru haberi, en iyi gazeteyi verebilmek  HAKİMİYET’ in temel görevidir.Sevsek te, sevmesek te, hatta istemesek te artık bir dünya lideri olduğu tüm dünya tarafından da kabul edilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nı desteklerken de. Özetle; bu ülke için iyi şeyler yapan herkesin yanında olmak,  HAKİMİYET’ in  kompleksiz  tutumudur.

Bugün 22.yaşını kutluyoruz ama canım ülkemin zor günler geçirdiğini de hep birlikte yaşıyoruz. PKK ve FETÖ dahil tüm terör örgütleri bir olsa da, bu alçakların içerideki ve dışarıdaki tüm işbirlikçileri bir olsa da; tıpkı geçirdiğimiz 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi yüce Türk milleti her daim vatanını, bayrağını şan ve şerefle canı pahasına koruyup kollamaya devam edecektir, kimsenin kuşkusu olmasın. Kahraman Mehmetçiğimizin ve güvenlik güçlerimizin sınır ötesinde ve ülke içinde millet için giriştiği her operasyon ve eylemde yanında olmaya devam edecek 80 milyon.

Ve; HAKİMİYET  olarak biz de bundan önceki 21  yılda olduğu gibi tarih içindeki büyük yolculuğumuza, demokrasi, tam bağımsız bir Türkiye hedefiyle devletimiz ve milletimize iman dolu bir inançla aynen devam edeceğiz. Bu yolda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan siz çok değerli okurlarımızı,  bize bu imkanı sağlayan yüce Allah başta olmak üzere  , tüm çalışma arkadaşlarımı, bugün hayatta olmayan tüm büyüklerimi rahmet, sevgi ve şükranla anıyorum..
Nice yıllara…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.