1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Daha Nice Yıllara
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Daha Nice Yıllara

A+A-

İçinde yaşadığımız günler, belki de tarihin yeniden yazılmakta olduğu günlerdir.

Ve; bizim mesleğin getirdiği 'Tarihe tanıklık etme' düsturu, şu günlerde daha bir sıcak gündemi ve tanıklığı getiriyor.

Ve; bugün Konyalının evlerinin ve işyerlerinin değişmez dostu, günü, günceli her ayrıntısıyla her gün  çabuk, doğru haberlerle hak ve haklı yorumlarla, köşe yazılarıyla okuduğunuz gazeteniz HAKİMİYET  gazetesinin 25. Yılına başladık. Dile kolay; tam 24yıl geride kaldı.Ortalama insan ömrünü 65-70 yıl sayarsanız 3 te biri demektir. Konya’nın kesintisiz yaklaşık çeyrek asırdır  yayın yapan en eski gazetesinden birisiyiz., şahsım adına böyle özel bir gazetenin yöneticisi olarak geçirdiğim bir yeni yaşa daha çok şükür ediyorum.

Gazeteci olarak  gözümü açtığım yer , o  yıllarda Türkiye’de yarın vardı. Daha sonra yarım asırdan fazla YENİMERAM diyebilirim. Sonrasın Türkiye’nin ilk yerel TV si olan SUN TV ve arkasından, kendimi en olgun olarak gördüğüm HAKİMİYET GAZETESİ.

Bu meslekte spor muhabirliği ile başladığım hayatıma Allah nasip etti ve önce muhabir, sonra köşe yazarı, spor müdürlüğü,haber müdürlüğü, Genel Yayın yönetmenliği,  yaptım.

Bir Cumhuriyet  çocuğu olarak gururla yönettiğim ve muhabirinden yazı işlerine, reklamından idaresine,  abone ve dağıtımına kadar her birimde birlikte çalıştığım arkadaşlarımla birlikte bunca yıldır  bu sektörde kırmadan, dökmeden, doğrudan, haktan ve haklıdan yana  görev yaptığımı düşünüyorum. Bana destek verenlere ve yol gösteren büyük- küçük herkese saygı duyuyorum.

Hakimiyet Gazetesi, sadece bir gazete değildir.

Size uzun uzun  bu gazeteyi anlatmama elbette gerek yok, çünkü  HAKİMİYET’İ  herkes bilir ve HAKİMİYET  Konyalılarındır.

Ama, HAKİMİYET nedir derseniz, işte size birkaç cümle ile HAKİMİYET, her zaman halka saygılı, doğrudan yana, HAK’TAN VE HAKLIDAN yana, kurulduğu günden bu yana çizgisini, inancını ve memleket, bayrak ve millet sevgisi ile yoluna  devam eden,sizlerin desteği ile devam edecek olan sizlerin sesi, sizlerin gözü  bir gazete olduğunu yazayım. Yenilikçi ruhunu besleyen, her gün kendisini yenileyen temel neden, halka duyduğu bir yayın kuruluşudur.

Okurlarına  siyasetten ekonomiye, spor’dan  asayiş haberlerine en iyi haberi, en doğru haberi, en iyi gazeteyi verebilmek  HAKİMİYET’ in temel motivasyonudur. İlkelerimiz var bizim kuruluşundan beri devam eden.Bu kuruluş ilkemizden hiçbir sapma yoktur . Sevsek te, sevmesek te, hatta istemesek te artık bir dünya lideri olduğu tüm dünya tarafından da kabul edilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nı desteklerken de. Özetle; bu ülke için iyi şeyler yapan herkesin yanında olmak,  HAKİMİYET’ in  kompleksiz  tutumudur.

Gazetimizin  25.yaşını kutluyoruz ama canım ülkemin zor günler geçirdiğini de hep birlikte yaşıyoruz. PKK ve FETÖ, doğal felaketler, orman yangınları, hayat pahalılığı var. Bunları biliyoruz. Tüm terör örgütleri bir olsa da, bu alçakların içerideki ve dışarıdaki tüm işbirlikçileri bir olsa da; tıpkı geçirdiğimiz  15 Temmuz gecesinde olduğu gibi yüce Türk milleti her daim vatanını, bayrağını şan ve şerefle canı pahasına koruyup kollamaya devam edecektir, kimsenin kuşkusu olmasın. Kahraman Mehmetçiğimizin ve güvenlik güçlerimizin sınır ötesinde ve ülke içinde millet için giriştiği her operasyon ve eylemde yanında olmaya devam edecek 80 milyon.İşte son örnek orman yangınlarında birlik olduğumuz gibi.

Ve; HAKİMİYET  olarak biz de bundan önceki 25 yılda olduğu gibi tarih içindeki büyük yolculuğumuza, demokrasi, tam bağımsız bir Türkiye hedefiyle devletimiz ve milletimize iman dolu bir inançla sizlerin de desteği  aynen devam edeceğiz. Bu yolda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan siz çok değerli okurlarımızı,  bize bu imkanı sağlayan yüce Allah başta olmak üzere  gazetemizin imtiyaz sahibi YUSUF GÜRBÜZ’E  tüm çalışma arkadaşlarımı, bugün hayatta olmayan tüm büyüklerimi rahmet, sevgi ve şükranla anıyorum..

Nice yıllara…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.