Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Darbe !..

A+A-

Canınızı sıkmak, asabınızı bozmak istemiyorum. Adı bile can sıkıcı, tedirginlik yaratıcı, sinirleri allak- bullak eden bir sözcük.

Türk Milleti çok can sıkıcı, kaybettirici darbeler gördü.

Tarihte bu necip milletin yaşadığı Patrona Halil isyanı…

31 Mart Vakası (İsyanı, Ayaklanması, Olayı yahut Hadisesi), II. Meşrutiyet'in ilanından sonra İstanbul'da yönetime karşı yapılmış büyük bir ayaklanmadır. Rumî Takvim'e göre 31 Mart 1325'te (13 Nisan 1909) başladığı için bu adla anılmıştır. On üç gün süren ayaklanma ile de çok kan akmıştır.

Yine Cumhuriyet tarihinde bizlerinde yaşadığı  1960 darbesiyle ülkenin kaybı büyük olmuş,faturası ağır olmuş,değerleri insanları kaybetmişizdir.

12 Eylül darbesi de aynıdır. 28 Şubat darbesi de.

Türk Milleti darbelerden bıkmışken,bu kez FETO’nun darbesiyle karşılaştı ve bu darbede 250den fazla şehit, 2 binden fazla gazi verildi. İnsan’ın aklı duruyor.Bir millet kendi Millet Meclisini bombalar mı ?

Ancak FETO darbesine karşı vatandaş önceki darbelerden ders almış, bilinçlenmiş ki, silaha,kurşuna, vücudu ile canı ile karşı koymuştur. Gerçi Türk halkı sağcısı, solcusu konu vatan olduğu zaman her zaman yek vücut olmayı, vatanı,dini,bayrağı için canını her zaman feda etmeye hazırdır.

Ünlü Şair M.Akif Ersoy’un dediği gibi :

Bayrakları bayrak  yapan,

Üstündeki kandır.

Toprak eğer ,

Uğrunda ölen varsa vatandır.

İşte bizim vatanımız, dinimiz,bayrağımız bundan dolayı kutsaldır.

Allah bu millete bir daha darbe yaşatmasın.

DEMOKRASİ tarihine kara leke olarak geçen 15 Temmuz gecesini ben Mersin’de tatilde iken geçirdim. Önce inanmak istemedim ama, sonra TV’deki olayları görünce gözlerim fal taşı gibi açıldı.

Meclis’in bombalandığı, Genelkurmay Başkanı’nın rehin alındığı, gencecik insanların öldüğü, örneğini hiç görmediğimiz, hiç yaşamadığımız, bir daha da yaşamamayı dilediğimiz korkunç bir geceden  ne korkunçtu.

4 yıl geçmesine rağmen  hala darbeye darbecilere yardım,yaltaklık yapanlar var.Bunlara da  lanet ediyorum. Hala FETO’ya inanmalarını sürdürenlerin akıl tutulmasından kurtulmasını diliyorum. Maazallah bugün FETO’cular başarılı olsaydı, bir Ortadoğu ülkesi olacak ve okuduğumuza gördüğümüze göre Mısırdan hallice bir ülke olacaktık.

5 Temmuz’da halk sokağa çıkarak unutulmayacak bir demokrasi zaferi kazandı ve hainlere mesajını verdi. Bu özel gün tüm yurtta sevinçle ve şehitleri anarak kutlanmaya unutmadan devam edilmelidir.

Yüce milletimiz tarihte olduğu gibi  15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir. Bugün bunu kutlarken, şahitlerimize rahmet, gazilerimize hürmet etmek her Türk’ün borcudur.

Her darbeye, her vatana,bayrağa,dinimize saldıranlara  karşı koyan Türk halkının önünde de saygıyla eğilirken, Ne mutlu Türk diyene diyerek yazımı noktalıyorum.

Bu yazı toplam 349 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.