1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 'Darbeler ve Darbe zihniyeti bu ülkede temizleninceye kadar çalışmalıyız'
'Darbeler ve Darbe zihniyeti bu ülkede temizleninceye kadar çalışmalıyız'

'Darbeler ve Darbe zihniyeti bu ülkede temizleninceye kadar çalışmalıyız'

AK Parti İstanbul Milletvekili, Konyalı hemşerimiz, Abdullah Başçı; ‘’ Türkiye olarak 15 Temmuz gecesi kanlı bir askerî darbe girişimine sahne olmuştur. Milli İradeye ve Ulusal egemenliğin simgesi TBMM bombalanmış, bombalama ve çatışmalar neticesinde yüzl

A+A-

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı; ‘’ Darbeler döneminin artık gerilerde kaldığını düşünürken, yapılan bu korkunç girişim ülkemizin demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Halkımız darbelerden ve askerî müdahalelerden çok çekmiş, bu süreçlerde büyük acılara tanıklık etmiştir. Türkiye’de demokratik siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir. 21’inci yüzyılda demokrasiler liginde olması gereken Türkiye böyle bir tabloyu kesinlikle hak etmemektedir. 15 Temmuz gecesi sonu nereye gideceği belli olmayan bir uzun gece atlatılmıştır. Ancak şimdi iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasal aktörlere ve yurttaşlarımıza düşen görev; sağduyu ile hareket etmek, ülkeyi kardeş kavgalarına sürükleyecek maceralara karşı uyanık olmak, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmaktır. Sorunlarımızın çözümü demokratik cumhuriyetten ve anayasal meşru zeminde siyasal mücadeleden geçmektedir. Milli iradeye karşı her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında olduğumuzu… Cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, demokratik sosyal hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olacağımızı… Ülkemize ve parlamenter sisteme bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyorum. Bir daha böyle bir kalkışmanın yaşanmaması umuduyla demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum’’ dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı; "Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi ajandasına hizmet eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden malum yapı tarafından bir kez daha tekrarlanan hain, sinsi ve şerefsizce bir girişimdir. Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, Türkiye'yi çatışma ortamına sürüklemek istemekte; demokrasiyi, refah arayışını ve toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş, vatanı ve kıblesi belli olmayan bu hainlerin hesap verme zamanı gelmiştir. Türkiye Büyük Türk Milleti tarihten gelen onurlu duruşunu bir kez daha göstererek, sokaklarda kenetlenerek ve tüm değerlerine sahip çıkarak terör örgütü destekli bu darbe girişimine en büyük tokadı atmıştır ve atmaya da devam edecektir" ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.