1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Davutoğlu Farkı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Davutoğlu Farkı

A+A-

Zaman su gibi akıyor.
2015 7 Haziran seçimlerinin önemli bir adımı atıldı ve partiler listelerini dün yoğun çaba, özen ve kendi süzgeçlerinden geçirip isimleri belirlediler.
Aday adaylarının heyecanı bitti. Şimdi sıra adayların çalışmalarına geldi.
Görebildiğim kadarıyla 7 Haziran seçimleri çok değişik bir tablo çıkartacak gibi. Taki bi siyasette bildiğiniz bir söz vardır.
Seçimlere kadar köprünün altından çok sular akacak. Ancak Türkiye seçim öncesinde de sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. İç ve dış mihraklar, provokatörler, fesat grupları Türkiye’yi karıştırmak için ellerinden geleni yapacaklar.
Türkiye’nin büyük projelerinden birisi “ çözüm süreci”
Daha sonra işsizlik ve ekonomi
Ekonomideki ve dövizdeki dalgalanmalar.
Bu seçim sürecini ve sonucunu büyük ölçüde etkileyecek. Seçime 30’un üzerinde parti giriyor. Ancak yarışın AK Parti, CHP, MHP ve HDP arasında geçeceği bir gerçek. Bunlara birkaç ta bağımsız adayların sesleri eklenecek.
Türkiye için görünen odur ki,
Yeni isimler,
Yeni enerji ve yeni Türkiye ile seçimlerden sonra yoluna devam edecek. Önemli olan seçimlerin demokratik biçimde, sağduyu bir düşünce ile vatandaşın hür iradesi ile yapılmasıdır. Bu görevde elbette hükümete düşmektedir.
Partilerin Türkiye ve Konya listelerine bir baktım ve kısaca incelediğimde, AK Parti’nin mevcut Milletvekillerinden sadece Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu saymaz isek Mustafa Baloğlu var. Türkiye genelinde de değişim açık şekilde görülüyor. Bu yeni isimler, yeni bir hecanla Konya’ya daha büyük hizmet edecekler.
Bu seçimlerde CHP ise Türkiye’nin büyük illerinde ve Konya’da yaptığı ön seçimle adaylarını belirledi. Dr. Hüsnü Bozkurt ilk sırada yer alırken, Bozkurt’un gerisinde ise Gülsüm Florinalı bulunmaktadır.
MHP’de de tanıdık isimler yarışa devam edecek. Mustafa Kalaycı’nın hemen arkasında geçmiş dönemde vekillik yapan Dr. Sait Gönen de yarışta yerini alıyor. Faruk Bal Konya’dan listelere giremedi.
Bu partilerin Konya’da ve Türkiye’de büyük yarış içinde olacakları, bu seçimde ilk defa seçimlere parti olarak girecek olan HDP’nin durumu ve Konya adayları ise bakalım nasıl bir strateji ile çalışacaklar.
Listelere baktığımda bir dikkatimi çeken konu ise adayların pek çoğunun bayanlardan oluşmasıdır. Yine iddialı isimlerden olan Recep Konuk komşu bir ilden aday gösterilmeside dikkat çekici ve ince bir hesap olduğunu düşünüyorum.
Herşey bir yana, yukarıda da belirttiğim gibi seçim çetin geçecek görünüyor. Konya’da dün arkadaşlarıma yaptırdığım bir mini ankete göre ise seçmen AK Parti demiyor,” R. Tayyip Erdoğan’a o vereceğiz” diyor. Buda böyle biline…

 

Bu yazı toplam 128 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.