1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. DELİ DELİ KÜPELİ…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

DELİ DELİ KÜPELİ…

A+A-

Turp’a pardon Trump denilen şahsa kızıyoruz, öyle değil mi? Amerika nere Türkiye nere? Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Eğer bir anket yapılsa herhalde Trump haberleri Sayın Başkanımızı geride bırakmıştır.

Her gün bir soytarılığı ile haberleşiyor.

Kah palyaço oluyor, kah mafya bozuntusu.. Bir gün herkesi geriyor, diğer gün şaklabanlığı ile güldürüyor. Pot kırmada bizim Ana muhalefet liderini çoktan geride bıraktı.

Sözde ha gitti ha gidiyor. Ben demiyorum, bizim haber spikerlerimiz ile İnternet medyası diyor.

ANCAK 2 YILI GERİDE BIRAKTI. Bakın bakalım Amerikan Ekonomisine, çarklar şakır şakır işliyor. Dışarıya yatırım yapmış Amerikan şirketlerine resti çekiyor ya Amerika’ya sermayeni getirirsin ya da?

Ya da sonuçlarına katlanırsınız. Yapar mı, bu adam yapar. Nerede bir boşluk yakalarsa ümüklerini sıkar.

Kardeşim ben senden mal aldığım kadar sen benden almıyorsun, Amerikan malları pahalı senin malın ucuz. Yok öyle senin mallarına da vergi koyuyorum ülkeye girişi Amerikan mallarından ucuz olamaz.

Tüm Dünya’ya hatta bize bile resti çekti mi çekti. Sözünde duruyor mu, Evet..

NATO’ya posta koydu mu, Evet Ben Milli Hasılamın yüzde 3’ü kadar harcama yaparken sizlerin toplamı bizim verdiğimiz kadar para vermiyorsunuz, yok öyle dava.. Yüzde 2’den fazla vermiyorum dedi, kesintiye gitti mi, gitti. Almanya’ya resti çekti mi, çekti. Para vermeyen ülkeleri kusura bakmasınlar Rusya’dan korumayız deyiverdi.

Pakistan’a sen terörü besliyorsun, Amerikan yardımlarını kesiyorum dedi kesti mi, evet.

Bu adam yaparım derse yapar. Adam ATIN BU MEKSİKALI GÖÇMENLERİ DEYİP SINIRA DUVAR ÇEKTİRİYOR MU ÇEKTİRİYOR. Tek kuruş Amerikan bütçesinden para kullanmadan yapıyor.

İşgalci İsrail’e, sırtını bana sonuna kadar yaslayabilir, istediğin kadar toprak işgal edebilir, Filistinli öldürebilirsin, Konsolosluğumu Kudüs’e taşıyorum deyip, taşıdı mı, evet…

İran’a kardeşim İsrail’in kılına zarar getirecek hiç bir Teknoloji’yi üretemezsin, üretirsen seni Dünya’dan izole ederim dedi, yaptı mı yaptı.. Sıkıysa yaptırımları delin, delen kim olursa olsun. Onunda gözünün akına karasına bakmayacağız, o da bizden nasibini alacak derken mafya vari korkuyu saldı mı, saldı.

Fetö çetesi halen FBI ajanları tarafından korunuyor, terörist müritleri en lüks yaşamı Amerika da sürdürüyorlar mı, evet. FBI ajanı papazın salıverilmesi için Türk Milletini ve Devletini hiç çekinmeden karşısına alabiliyor mu, evet.

Dost ve Müttefik Türkiye’ye adı ne olursa olsun Teröristleri tercih ediyor, aleni bir şekilde silahlandırıp, düzenli Amerika için canını verecek paralı askerli ordu kuruyor mu, evet. Artık EYLEM MERKEZLERİNDE Amerikan conileri yerine, PKK’lı conileri kullanacak mı, evet.

Şu Kral Salman var ya, hani Katar’a abluka uygulayan, Türkiye’de Tayyip Erdoğan gitsin yerine kim gelirse gelsin deyip, Teröristleri, Ajanları besleyen 24 saat Erdoğan ülkeden kaçtı diye yayın yapılan Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerikan Uşağı Sisi ile dost olan. Yemen’de küçük bir grupla başa çıkamayıp ikide bir İsrail’le ve 3 uşak ülke ile İran’a savaş açabileceğini düşünen Ruh hastası Suudi Arabistan Kral’ı ve Oğluna haddinizi bilin, kesenizi açın, ben olmasam o koltuklarda 15 gün kalamazsanız dedi, bunu da hem Kral hem de yavru Şahin oğlu yedi mi yedi.

Var mı kardeşim dahası..

İster soytarı ister mafya ister deli deli küpeli… DEDİĞİM DEDİK, GERİSİ DÜDÜK DİYOR VE BUNUDA HAYATA GEÇİRİYOR MU, GEÇİRİYOR.

Evet bize göre meymenetsiz, yüzünü ve kalbini şeytanlık kaplamış bu adamı AMERİKAN HALKI KABULLENMİŞ, HATTA DİĞER LİDERLERDE GÖRÜLMEYECEK KADAR SAHİPLENMİŞ Mİ, Kocaman Evet…

Amerika bu Adam sayesinde yeniden Dünyanın süper gücü oldu mu, Evet.

Adam elinde düğme, beyninde şifreler ile bir dünya savaşı çıkarabilecek kadar çılgın mı çılgın, deli mi, deli kardeşim.

Yukarıdaki yazıyı okuyup da o cesaret onda nerede diyecek biri çıkar mı, çıkmaz zannedersem.

Allah’a Emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.