1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Demirhan 'Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı kınıyoruz'
Demirhan 'Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı kınıyoruz'

Demirhan 'Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı kınıyoruz'

CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Nazife Demirhan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı açıklamada, Bayramın birinci günü bindiği belediye otobüsünde kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan, sözlü ve fiziksel saldırıyı kınadıklarını söyledi.

A+A-

Ayşegül Terzi’yi yapılan saldırıyı kınayın CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Nazife Demirhan; “ Ayşegül Terzi, hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir. Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir” dedi.


İnançların Siyasete Alet Edilmesine Karşıyız

Nazife Demirhan inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşı olduklarını belirterek; “Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır. Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül. Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, ‘Kadın Gülerse, Toplum Güler’ Kadınlar için özgürlük ve adalet ancak partimizin iktidarında gelecektir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.