1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. DERİN UYKUDAKİLER İÇİN YAZILMIŞ BİR YAZI!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

DERİN UYKUDAKİLER İÇİN YAZILMIŞ BİR YAZI!

A+A-

Saflar iyice belirginleşmeye başladı. Batı dünyasının uzun yıllardır çobanlığını yaptığı kukla liderler elinde ki Türkiye bugünlerde batı dünyasına rest çekebiliyor. Alışageldikleri yapının bir anda şahlanışa geçmesiyle şoke olan batılı liderlerin hem tavırları hem söylemleri değişmeye başladı. Değişimi bırakın, edep sınırlarını zorlayan hayâsızca açıklamalara varacak düzeylere ulaştı. Özellikle de batının önde gelen Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerinden yapılan açıklamaların ulaştığı boyuta bakınca uzun yıllar dünyaya adaletiyle hükmeden ve zalime korku salan Osmanlı imparatorluğunun uzantısı bir milletin hangi gözle görülmeye başladığına şahit olduk.

Öyle anlaşılıyor ki bunlara bugüne kadar prim veren ve gözünde büyüten koalisyon dönemlerinin kalas hükümetleri tarafından inanılmaz tavizler verilmiş. Koalisyonun büyük ortaklarını yanına çekerek dilediği gibi yönlendirme ve ortağına karşı kışkırtıcı olmaya meyilli bir sistem vasıtasıyla öngörülerini köreltmiş olan batı dünyası Türkiye’nin başkanlığa giden yolda atacağı adımlar sayesinde elinde oyuncağı olan böylesi bir yapının buhar olup uçacağı endişesiyle kendi iç meselelerini bırakmışlar, Türkiye’de hayır oylarının fazla çıkması için göbeğini çatlatıyor. Nitekim geçen haftanın en önemli gündem maddelerinden biri de Avrupa’ya giden bakanlarımızın kendi halkıyla buluşarak talep edecekleri evet oylarının önünde set teşkil etmek değil miydi?

Her fırsatta eline gelen pisliğini ardına koymayan batı dünyası muhtemelen Türkiye’nin batıyı kullanarak ulaşmaya ramak kaldığı dünyaya söz geçirebilen ve atılımlarıyla ekonomik dev olma yolunda büyük çabalar sarf eden yapısı karşısında yaşadığı bir şokun yansımalarını görüyor ve bizzat yaşıyoruz.

Çünkü batının gözünde Türkiye’nin gözünün açılması ve ekonomik atılımları batı dünyasının hedeflediği çirkef dünya sistemine taban tabana zıt bir yapıyı vücuda getirecek. Ortadoğu’da sözü dinlenen bir Türkiye batının ve Amerika’nın korkulu rüyası değil miydi? İşte bunu gören emperyalist batı dünyası ve Amerika bir olup, bu şahlanışın önüne geçmeye çalışıyorlar. Çünkü uyanan bir Türkiye yakın ve din birliği ettiği ülkelerle ortak hareket etmek suretiyle şu an batının, Amerika’nın hatta Rusya’nın çok istediği İslam âlemi içine sokmayı planladıkları fitneler ve açmaya çabaladıkları koridor bir anda buharlaşıp gidecek.

Çünkü cumhurbaşkanımızda şunu çok iyi biliyor ki Türkiye’nin yapacağı yatırımlar ve atılımlar küfür milletini derinden sarsacak ve uykuda olan İslam ümmetini uyanışa geçirecek. Bunca zamandır kendilerinin kurduğu ve beslediği DAEŞ, IŞİD, PYD, FETÖ ve benzeri yapılanmaların foyası ortaya çıkacak ve tüm planları yerle yeksan olacak.

Şu anda Türkiye’miz batı dünyasıyla köşe kapmaca oynuyor. Batı âlemi, uzun zamandır beslediği yılanlardan FETÖ ve DAEŞ gibi küfre hizmet eden yapılanmaların alabora olmasıyla şoka uğradı. Tek umutları olan PYD ile ortak hareket etmemiz için olanca gücüyle batıran ABD’nin de ne mal olduğu açık ve net ortaya çıktı. Uzun yıllardır kademe kademe besledikleri paralel devlet yapılanmasının bu denli rezil olup mahvolacağını hiç hesaba katmamışlardı. Bu yapılanmanın sızdığı devlet kurumlarındaki olağanüstü gücün sarhoşluğundaydılar. Onların zihninde karşılarında korkak, tırsık, asker dendiğinde eli ayağı titremeye başlayan bir millet olduğu sanrıları son darbe girişimiyle hayal oldu. Şu an ellerinde kalan en geçer akçe olan PYD’ye sarılma çabasındalar. Bunu da yutturamadıkları için çılgına uğrayan ABD ve batı dünyası son günlerde şahit olmaya başladığımız arsız çıkışlarını sürdürmekte ne kadar ısrarlı davranıyorlar? Kendilerini medeniyetin beşiği olarak lanse eden batılılar, aslında medeniyet kavramını kendileri ve kendileri gibi gayrimüslim olanlar için telaffuz etmekteydiler. Söz konusu olan İslam dünyası olduğunda ölümlerin ve vahşetin önemi yoktu. Her gün İsrail’de onlarca Müslümanı vahşice katleden Melun Yahudi soyunun yaptıklarını dahi görmezden geliyorlar. Her gün onlarca insanın vahşice katledildiği Suriye halkının akan kanı batı âlemi için anlam ifade etmiyor. Ama düşürülen uçakta ki bir Rus pilotun ölümü iki ülke arasında ki tüm ilişkileri ortadan kaldıracak kadar, vize serbestliğine son verecek kadar, ekonomik ilişkileri en alt düzeye kadar indirecek kadar önem arz edebiliyor.

Dönen oyuna bir bakar mısınız?

Ölen bir pilotunun yasını tutan Rusya, bölgede katlettiği binlerce sivil masum insanın yok olup gitmesini hiç umursamıyor.

Dikkatinizi çekmiyor mu? 

Amerika işin kolayını buldu. Yeni stratejisini oluşturdu. Bu konuda Rusya’ya göre daha profesyonel olduğunu bir kez daha ispatladı. Artık kendi askerini bölgeye yıkarak geberip gitmelerini göze almıyor. Ortadoğu’dan bulduğu sahte Müslüman köpeklerini besliyor, finanse ediyor ve en güncel silahlarla takviye ederek işi daha ucuza getiriyor. Ahlaksızlığı artık o boyuta ulaşmış ki PYD gibi bir terör uzantısına en gelişmiş silahlarını göndererek ve lojistik tüm unsurları kullanarak bölgedeki kirli savaşını kendi askeriyle değil bölge insanı arasından devşirdiği kirli yapılanmalarla hallediyor.

Avrupa’nın kaypak milletleri de Amerika’nın bozulan planları karşısında kendi çabalarıyla duruma hâkim olmaya çalışıyorlar. Ama planların üstünde bir planı olan yüce rabbimizin karşısında birer birer eriyorlar.

Sonuçta içimizde ki batının satılık köpekleri ile oyunun farkında olmayan siyasi oluşumlar da çıkmış avazları çıktığı kadar referandumda hayır çıkması için çaba sarf ediyorlar. Uyanmanız için ne lazım? Behey gafiller! Hiç düşündünüz mü? Batı âlemi niçin hayır çıkması için bu kadar yırtınıyor? Daha neyin peşindesiniz?

Bu yazı toplam 698 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum