1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. Ders-i İntibah’tan Merhaba
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

Ders-i İntibah’tan Merhaba

A+A-

Bu satırlara zaman ayıran siz değerli okurlara, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım. Her pazartesi bu köşeden, ders-i intibah köşesinden, sizlerle buluşmak ümidi ile yazı hayatına başlamış bulunmaktayım.
Bir gazetede yazı yazmak ya da yazmamak bu tamamen bir tercih meselesi ve ben yazmayı tercih ettim. Çünkü yazı yazmak, paylaşmak, duygu ve düşüncelerimizi aktarabilecek mecralar bulmak, faydalı olmağa çalışmak ve bunu kişisel kaygılardan uzak, bir hizmete talip olmak olarak değerlendirdim.
Sizlerin de desteklerinizle bu köşede her pazartesi insanın ilgi sahasına giren psikoloji, çocuk psikolojisi ve terbiyesi, davranış sorunları, çocukların akademik sorunları, anne baba tutumları, iletişim, kişisel gelişim vb. konularda sizlere âcizane sadece bilgi aktarmak değil de, karşılıklı bir paylaşım gayesi içerisinde olacağız. Çünkü biliyoruz ki, bilgi paylaşıldıkça çoğalır, bir anlam kazanır. Bu nedenle, gerek mesleki gerek kişisel olarak yaşadığımız her sorunu, sadece sorunları da değil, çözümleri ve güzel gelişmeleri de, hepimize faydalı olabilecek bilgileri paylaşarak Konya’mızın yazın hayatına katkıda bulunabilirsek ve okurlarımıza bir faydamız olursa kendimizi bahtiyar hissedeceğiz.
Toplumsal konulara duyarlık göstermek, insanların sorunlarının çözümüne yardım etmek en güzel uğraşılardan biri olsa gerektir. Çünkü danışan dağ aşmış, danışman düz yolda kalmış misali konuşarak, tartışarak bilgilerimizi karşılıklı paylaşarak daha fazla dayanışma göstermeliyiz ki, ülkemize ve içinde bulunduğumuz topluma karşı vazifelerimizi yerine getirmiş olalım. Sizler de takdir edersiniz ki, okuyan, araştıran bir toplum henüz olamadık, ama gelişmeler ümitlerimizi artırıyor, bu nedenle kendi adımıza okumak, araştırmak her gün kendimizi, dünden daha ileri bir noktaya taşımak mecburiyetindeyiz. Bu sorumluluk bilincinde, ailesine, tarihine ve toplumuna aidiyet bağı güçlü nesiller yetiştirmek bugünün öğretmenlerine, anne babalarına, idarecilerine velhasıl hepimize düşen en önemli sorumluluklardandır. Bizler de, rol ve statümüz sınırları çerçevesinde bu bilince sahip çocuklar yetiştirmek için gereken duyarlılığı göstermeliyiz.
Bütün bu duygu ve düşünceler ışığında, gazetesinde bize yer açarak fırsat veren gazete yönetimi Sayın Yusuf GÜRBÜZ’e, Hâkimiyet ailesine ve özellikle Ahmet ARI ve Mehmet ARI kardeşlere çok teşekkür ederim.
Son olarak, siz değerli okurların da, e-mail adresinden iletişim kurarak, her zaman görüş ve önerilerinizle yanımızda olacağınıza olan inancımla, şimdiden destek ve katkılarınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Hoşça kalın.

Bu yazı toplam 160 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum