1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Diğerleri Olsada Olur Du. Olmasa Da…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Diğerleri Olsada Olur Du. Olmasa Da…

A+A-

Çok partili siyasi hayatın başladığı günden bu yana kimler geldi, kimler geçti.

Gök kubbede hoş bir seda bırakan kaç kişi vardır ki?..

İyi ki; onu tanıdık, onu bize bahşeden Cenab-ı Allah’a şükürler olsun diyeceğimiz, kaç kişi bu millete eser bırakmıştır?..

Ben 1964 doğumluyum.. Mustafa Kemal Atatürk’le, Adnan Menderes’i tanıma imkanım olmadı. O günün şartları, işgal edilmiş topraklar ve Milli şahlanış. Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve kahraman ninelerimize, dedelerimize şükranlarımızı sunarız.

Sonra Adnan Menderes. İnönü zamanın da Müslümanların bir araya gelemediğini dinini diyanetini öğrenen ve öğretenlere zulüm ve baskı yapıldığını hep dedemden dinlerdim. Yokluğun ve karneli hayatın egemen olduğu o yıllarda zulüm ve baskılardan bunalan halkın HER TÜRLÜ ZALİMLİĞE ve oyunlara meydan okuyarak Adnan Menderes’i iktidar yaptığını duydum. Bugün ki şer güçler gibi o günde var olan hain güçler Adnan Menderes’i ve arkadaşlarını idama götürdüler. Özellikle Adnan Menderes’in ve dava arkadaşlarının idamına vesile olanlardan bu Milletin öbür dünyada da şikayetçi olacağından hiç şüphem yok.

Sonrası Rahmetli Erbakan.. Alparslan Türkeş ve Turgut Özal.

Alparslan Türkeş.. Vatan ve Millet sevgisiyle yoğrulmuş bir lider. İmansız bölücülerin emellerine karşı milli bir görüş olan 9 ışık doktrinini benimsemiştir. Rahmetliye göre Türk Kürt kardeştir. Geleceğin teminatı imanlı, inançlı devlet ve millet sevgisiyle yoğrulmuş bir nesil yetişmesine öncelik etmiştir. Kendisinden Allah Razı olsun. Her türlü alçaklara, bölücülere, emperyalistlere karşı, yetiştirdiği gençlik ile son nefesine kadar devletinin ardında durmuştur.

Birçok isimsiz kahramanlarla birlikte Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi bir değeri bu millete bahşetmiştir. 12 Eylül’de çektirilen ızdırap bile Rahmetliyi Vatan ve Millet sevgisinden ala koyamamıştır. Dürüstlüğü, ahlakı, manevi değerlere bağlılığı ile hiçbir zaman medya desteği alamasa da hayırlı icraatlar da hep devletinin yanında yer almıştır.

Partisini ele geçiremeyen yıkıcı hainler bir helikopter kazası ile kendisine suikast düzenlemişlerdir.

Allah Rahmet Eylesin.

Rahmetli Erbakan..

Milli Görüşün Mimarı. Sömürgecilerin en çok mücadele ettiği ve partisini kapattığı lider.

Emperyalistlerle, Masonlarla, Irkçı nazi zihniyetli Müslüman düşmanı siyonistlerle en çok mücadele eden lider.

Her türlü zor şartlara, satılmış işbirlikçilere rağmen, Medya desteği olmadan iktidar olmayı başarmış bir lider.

1974 Barış Harekatıyla Kıbrıs Türklerine insanca yaşama hakkının elde edilmesine imza atan,

D8’lerle dünyaya korku salan, Amerikan, Alman, Rus Siyonizm uşaklarının alçakça saldırılarına iman dolu göğsünü siper etmiş bir Halk kahramanı.

Önce Maneviyat diyerek Milli Sanayinin temellerini atan,

Biz Ümmet bilinciyle yoğrulmuş, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Sünnisi, Alevisi … Kardeş olan bir ülkeyiz diyen,

Hakkı üstün tutup batıla meydan okuyan,

Mazlumların sesi, ezilmişlerin, hor görülmüşlerin elinden tutan,

Fakiri fukarayı gözeten, faiz lobisine havuz sistemi ile diz çöktüren lider.

İnanın bu millet onu tam anlayabilse, Siyonist vesvesecilerin ardından değil de Erbakan Hocamızın ardından gidebilselerdi, Bugün ABD, Çin, Rusya değil Türkiye Cumhuriyeti’nin sesi adaletin sesi gibi duyulurdu.

İslam coğrafyasında kan ve göz yaşı değil, Allah’ın adaleti hüküm sürerdi.

Kendisine bir kez daha yaptığı hizmetlerden ötürü Allah Razı olsun diyorum..

Turgut Özal.. Asla bir lider değil, ancak siyaset adamıydı. Türkiye Cumhuriyeti’nde yenilikçilik, zenginleşme onun döneminde başladı. Keşke benim memurum işini bilir demeseydi.. Keşke bu kadar lükse, şatafata düşkünlük olmasaydı.

Keşke Müslümanlar bu kadar parayla tanışmamış olsalardı. İyimi oldu yoksa kötümü inanın ben bilmiyorum, herkes kendi vicdanında onun sorgulamasını yaparlar.

Yine de kendisinden Allah Razı Olsun.

Sonrası Tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi.

Erbakan Hocamın Rahlesinden geçen gerçek bir lider, bir halk adamı.. Ezilmişlerin gür sesi.. dünya Mazlumlarının ardında duran, Allah Kelamını ağzından düşürmeyen, bölücülerin, sömürgecilerin, işgalcilerin karşısında adaletin kılıcı gibi dimdik duran Millet ve bayrak sevdalısı.

Rahmetli Erbakan’dan sonra bu memlekette en çok darbe yapılan, bilmediğimiz daha neler vardır ki, sayısız kereler hainlerin hedefinde olmuş lider. Eğer halkıyla bütünleşemese, bu kadar sevgi ve muhabbetini kazanmamış olsaydı, 21 yüzyılda kaç kez darbeyle yönetilen ülke olarak tarihe geçecektik.

Emperyalistlerin, hain işbirlikçilerinin baskı ve zulmüyle bilmem hangi ülkenin müstemlekesi olacaktık.

Şükürler olsun, sıkıntılarımız var, alçaklar var, bölücü silahlı çeteler var, Hoca kılıklı şeytanlar var, yurt dışına kaçmış hain işbirlikçileri var.

Olsun.. Allah zaval vermesin, dimdik ayakta duran bir Devlet Başkanımız ve devletimiz ile güç birliği yapmış milletimiz var.

Artık Erbakan hocamın izinden, Tankımızı, topumuzu, tüfeğimizi kendimiz yapıyoruz. Rabbim önümüzü açsın inşallah.

Ayrıca Bir de Devlet Bahçeli’miz var. Şer ittifakları hüsrana uğratmış, Partisini teslim etmemiş Milletine güvenen bir lider. İnşallah o makamda bulunduğu süre zarfında Rabbim kendisini doğru yoldan ayırmasın.

Dile kolay yaklaşık 90 yıllık siyasi hayat. Toplamda iki elin parmak sayısına bile ulaşmıyor. Hakkın rahmetine kavuşan ve halen hayatta olan başkaca bir siyasi hareketin önderi var mıdır?.. Ben diğerleri olsa da olurdu, olmasa da diyorum

Bu yazı toplam 729 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.