1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Dik Duran Ve Yürüyen Adam
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Dik Duran Ve Yürüyen Adam

A+A-

Haftalardır başkalarının hak ve hukukuna saygısızca tecavüz eden, sokaklarda meydanlarda kavga-gürültü çıkararak yakıp yıkanlar, artık duran adam saflığına sığınarak sözüm ona direniyorlar. Daha da kim bilir kaç marifet sergileyecekler… Ama nafile, karşınızda dik duran, uysal koyun olmadığını sıkça dillendiren ve gereğini yapan, hep ileriye giden; asla geri adım atmayan bir lider var.
Sis perdeleri yavaş yavaş aralanıyor ve şimdilerde duranların gerçek niyetleri, hedefleri, foyaları, suç ortakları bir bir ortaya çıkıyor. Takke düşüyor ve keller görünüyor. Mızrak çuvala sığmıyor.

Çapulculuğun raconunu çizen, göstericiliğin haysiyetiyle oynayan duran/durmayan arsız kadınlar, çakma müftü karıları da kesmedi…
Dişlerini gösteren itler ürümeye durdular ama kervan yoluna devam ediyor.
Millete mal olmuş liderleri devirmeyi alışkanlık haline getiren baronların kristal hayal dünyalarında kurguladıkları planları, gerçek hayatla örtüşmedi. Afallayıp kaldılar ortalıkta. Yeni dalga/dubaralar için düşünüp kaşınma, yeni emirler alma ve uygulama moduna girdiler.
İnsanlık onuruna ve milletinin değerlerine saygısızlığı meslek edinmiş güruhların ihanet soytarılığı yeni makyajıyla ve malum medya aracılığıyla servis ediliyor.
Huylu huyundan asla vazgeçmez. İki yüz yıldır aynı senaryoyu her defasında güncelleştirerek fitne tohumları ekenler, bu defa çuvalladılar. Kedi her zaman bal yemezmiş; anladılar… Ve durup düşünmeye karar verdiler. (mi acaba?)
Bütün mesele daha fazla özgürlük değil; daha fazla rant, daha fazla dediğim dedik, çaldığım düdük…
Dik duran ve yürüyen adamdan cevap geliyor: ''Bize durmak yok, yola devam diyoruz. Bunlara duran adam diyorlar. Hala duruyorlar. Bunların hayatları boyunca yaptıkları en iyi iş durmaktır, durdurmaktır. Bunlar bizi SSK kuyruklarında, eczane, üniversite kapılarında, tüpgaz kuyruklarında, ekmek, şeker kuyruklarında hep durdurdular.

Şimdi milleti durduramayanlar, kendileri duran adam oldular. 2023 hedefine doğru emin adımlarla yürüyeceğiz ve bu oyunu da bozacağız!''
Bu “Dönme”lerin, iki yüz yıldır ne dönme dolaplar çevirdiklerini, ne dönekliklerle milleti dolap beygiri gibi döndürdüklerini, dış güçlerin gizli servisleriyle bu millet üzerine ne gibi menfaat tezgâhları kurduklarını…
Hâlâ anlamadınız mı !?...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.