1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Dikiş Patladı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Dikiş Patladı

A+A-

ABD-İngiltere-Fransa; BOP ile Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da değişim ve dönüşümle yeni sistemini yeni kadrolarla kurmak istedi. Türkiye hayali Neo-Osmanlı hülyalarıyla ittifaka dahil edildi. Önce Türkiye’de değişim ve dönüşüm gerçekleştirildi.
Irak,Tunus, Libya, Yemen, Mısır, Suriye uygulama alanı oldu. İstedikleri lider ve kadroları işbaşına getirdiler. Yüzbinlerce insan katledildi,Irak’ın istilasını düşünün. Saddam Hüseyin ne için indirildi? İddia neydi?Kimyasal silah üretimi. Aradan onlarcı yıl geçti. Bulunabildi mi?
Hayır.ABD Jonileri Türk, Kürt , Türmen demeden masum kızlara kadınlara saldırdı. Irzına geçtiler. kentler yakılıp yıkıldı ama dikiş patladı.
Batı’nın iktidara getirdiği kadrolar siyasal İslamcılar radikal İslamcılar; halkın istediği adalet eşitlik ve özgürlük taleplerini yerine getiremedi. Ve halk ayaklandı, batı işbirlikçilerini Mısır’da devirdi.
Türkiye’deki durum ne?
Bir kesime göre ülkede sorun var, bir kesime göre ülkede sorun yok.
Ancak görünen ve yaşanan olaylar insanın canını sıkıyor. Adalet, demokrasi adına, sokak anarşısı körükleniyor.Bağcı dövülmek isteniyor. İşin tadı kaçıyor ama, bu kaçan tadı birazda güvenlik güçleri ve liderlerin verdiği beyanatlar körüklüyor. Türk halkı genel olarak hem sokak nümayişcilerinden, hem de liderlerden daha büyük sağ duyu göstermektedir. Benim kanımca yakın zamanda Türk halkı içinde oluşmuş bin yıllık kardeşlik yıkılmayacaktır. Bizim beraberliğimiz fiziksel değil, kimyasaldır. Ne kadar dejenerasyona uğratılsada kopmayan, çürümeyen bazı değerlerimizi yok edemezler. Türk halkı ne kadar değerlerimizi, Türk büyüklerini unutturmak isteyenler olsada bunlara hiçbir zaman itibar etmeyecektir. Türk milleti bilmektedir ki, Türk’ün Türkten başka dostu yoktur.
Özünü, dinini, bayrağını ve inancını kimse yok edemez. Tarih boyunca hiçbir zaman boyunduruk kabul etmeyen Türk halkı yine zamanı gelince bu zavallılara dersini verecektir.
Osmanlı’nın en zor döneminde bile Türk Milleti birlik ve beraberlik içinde olmuş, içindeki hainleri temizlemiş ve hiçbir zaman mandacılığı kabul etmemiştir.
Atatürk’ün Kurduğu Cumhuriyet’te öncelikli olarak Yurtta sulh, cihanda sulh” benimsenmiş, mazlumların yanında yer alınmış, barış severlik ön planda olmuştur. Bu görüş ve düşünceler zaman zaman sekteye uğrasa ve uğratılsa da temeli sağla ilkeler yine aslına dönmüştür. Bugün komşularımızla sıkıntılarımız vardı. Ancak bu yönetim ve bu sistem ilelebet gidecek değildir. Bunların düzeltileceğine halkımızın isteği ile inanmaktayım.

Yobazlığın; dindarı, dinsizi, liberali, milliyetçisi, ırkçısı olmaz. Yobaz her siyasal akımda, düşüncede, anlayışta olabilir. Yobazlığın beslendiği iki kaynaktan biri gözü kapalı biat diğeri ise tek yönlü okuyarak, öğrenerek dogmalara saplanmaktır.
Propagandayla, dezenformasyonla uyuşturulan aldanan ve aldatılanların uyandırılması gerekir.Bunu da zaman içinde göreceğiz ve halkımız bir silkinişte bu üzerine “ölü toprağı” serpilmekten kurtulacaktır.
Türkiye; milli ve manevi değerleriyle birlik ve bütünlük içinde bağımsız, çevresiyle dost, demokratik sosyal hukuk devleti kurallarının işlediği barış ve sevgi ülkesi olmalıdır.
Şunu hepimiz bilmekteyiz ki, yalancıların yönetimi, o toplum ve devlet için felakettir.
 

Bu yazı toplam 229 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum