1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Dikkatimi Çekenler
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Dikkatimi Çekenler

A+A-

Memur-Sen'in başlattığı ve Şelale Parkı'nda asılan "Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyasının pankartına yapılan faşist saldırıyı biz de şiddetle kınıyoruz.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK)'nun "Bilim Merkezi Kurulması Çağrısı" projesi kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası (KSO) ve diğer kurumların işbirliğiyle Türkiye'nin ilk Bilim Merkezi'nin çalışmaları devam ediyor.
"Bilim Merkezi'yle, araştırmacı, yenilikçi ve öz güven sahibi bireylerin yetişmesini amaçlıyor; bilgi toplumunun oluşmasına katkıda bulunmasını hedefliyoruz" diyor sayın Akyürek ve Bilim Merkezi'ne ilişkin öncelikli hedef kitlenin, ilk ve orta öğretim seviyesindeki öğrenciler, 3 yaş üstü okul öncesi çocuklar, aileleri, üniversite öğrencileri ve öğretmenler olacağını ifade ediyor.
Akyürek, merkezde yer alacak bilimsel sergiler ve etkinlikler kadar yapılacak binanın da görsel açıdan hem çocuklara ve gençlere hitap etmesi gerektiğine işaret ediyor ve Bilim Merkezi'nin, özgün mimari yapısıyla da simgesel bir anlam taşıyacağını söylüyor.
Bilim Merkezi, 100 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak ve çevre düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 70 milyon liraya mal olacakmış. Tasarımıyla yeni bir cazibe merkezi haline gelmesi, Konyalılara yeni bir ufuk açması, yeni mucitlere ve buluşlara ilham kaynağı olması beklentisiyle çalışmaların bitmesini bekliyoruz.

Zümrüt Apartmanı faciası, 9.yılında her yıl olduğu gibi bu yıl da facianın yaşandığı enkaz alanında Fatihalar okunarak anıldı. Bir sorumsuzluk örneği olan ve 93 kişinin ölümüyle sonuçlanan bu tür faciaların bir daha yaşanmaması için binalarda gerekli denetimlerin ihmal edilmeden yapılması temennisiyle ölenlerimize rahmet, geride kalanlarımıza hayırlı ömürler diliyoruz.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Meram Belediyesi, hizmet alanının genişlemesiyle daha verimli, daha etkin ve daha hızlı hizmet sunmak amacıyla, farklı birimlerde kullanılmak üzere 25 yeni hizmet aracını tanıttı.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Muhacir Pazarındaki araç tanıtım programının açılış konuşmasında sorunları çözmek için çalıştıklarını dile getirerek; Dört yılda toplam değeri 15 milyonu bulan 73 adet hizmet aracını, 350 km'yi aşkın yolu, kentsel dönüşüm hamlelerini, yapımı devam eden yeni belediye binasını, AVM’leri, 1500 kişilik kongre merkezini, yüzme havuzunu, asfalt plentini, Parkları, modern Meram Bağını, Gönül Sofrası TIR’ını, Meram'a ve Konya'ya kazandırdıklarını söyledi.
Biz de hayırlı olsun diyor, sayın Kalaycı’ya başarılar diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.