1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. 'Din Eğitimi' Matematikten Önemlidir?
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

'Din Eğitimi' Matematikten Önemlidir?

A+A-

Her yıl eylül ayında memleketimiz de okullar, eğitim ve öğretim için kapılarını, öğrencilere sonuna kadar açarlar. İhtiyaçlarını gidermese de , eksik ve gedikleriyle, hızlı bir şekilde, eğitim ve öğretime devam ederler. Her öğretmenin, öğrencileri başarılı olarak üniversitelere girsin diye de, bir amaçları ve içten içe bir hayalleri de vardır.
Dünyanın küresel gündemine baktığımız zaman da da, gündemin eğitim ve öğretim olduğunu açık ve net bir şekilde görmekteyiz. Eğitim ve öğretim işi normalinde çok pahalı ve uzun bir iştir. Bir heykel tıraş, taşı çok kolay bir şekilde yontabilir ve istediği şekli de verebilir. Ama insanı eğitmek çok pahalı ve çok uzun bir süreçten geçmesi gerekir.
15 Temmuz 2016, kalkışması da, dikkat edilecek olursa, 40-50 yıl gibi uzun bir süreçte, eğitim ve öğretimin ön plana çıkardığını görmekteyiz. CIA destekli, fetoşizm artı PYD, dünya sathında, eğitim ve öğretim örgütleri kurarak, devletlerin can damarlarına girip, yüreğine kadar işgal etmeyi amaçlamışlardır. Tabi ki eğitim ve öğretim, uzun bir süreç isteyen, çok masraflı ve zahmetli bir iştir. ABD ve garplılar da buna bu kadar yatırımı boşuna yapmıyorlar.
“Din Eğitiminin” matematikten çok daha önemli olduğuna vurgu yapan İsrail(Yahudi-siyonist) Eğitim Bakanı Naftali Bennett’in verdiği mesajlar ise, dünya küresel güçlerin gündemini sarsacak cinsten açıklama olarak karşımızda durmaktadır.
“Ülkede ki eğitim kurumların da din eğitimini, matematik ve fen bilimlerinden daha önemsediklerini” açıklayan, İsrail Eğitim Bakanı Bennett; “İsrail, Emperyal siyonizminin’ hedefini de ancak, dini yönden iyi yetiştirdikleri nesillerle gerçekleştirebileceklerini” söylüyordu.
Aynı zaman da büyük bir yazılım şirketi sayesinde multi milyoner olan İsrail Eğitim Bakanı Bennett, İsrail hükümeti’nin Ultra-Ortadoks Okullarının İsrail de bulunmasına da şiddetle karşı çıkarak, bu okulların siyonizme darbe vurabileceğini savunuyor ve derhal kapatılmasından yana olduğunu açıklıyor.
Ayrıca Bennett, Tevratın görüşlerinin, iyi eğitilmiş din adamları sayesinde de, Kudüs’ten dünya ya yayılabileceğini, işte bunun içinde din eğitiminin diğer dünyevi ilimlerden çok üste olduğunu söylüyor.
Bennett’in; bu beyanları, ne İsrail’de ne de batı dünyasında hiç bir tepki çekmedi. Herkes sinesine çekti ve sustu. Hatta, hemen hemen herkesin bakanlarının konu ile açıklamaları doğrultusun da görüşe sahip oldukları, susarak tepki vermemeleri ile ortaya çıkmış oldular.
Bennett’e göre; “Din Eğitimi, Matematikten ve sayısal derslerden çok daha önemlidir.” şeklindeki beyanlarının bir benzerini acaba Müslüman bir ülke eğitim bakanları yapabilir mi? Bence asla yapamazlar.
Yahutta yine, İslam ülkeleri eğitim bakanları böyle bir tespiti dile getirip söylemiş olsalardı, bakanlık koltuğuna oturup, yerlerini acaba koruyabilirler mi?
Bana gör; bunda da olumsuzluk yaşanır ve bakan derhal istifaya çağrılır, hatta, zorunlu istifa ettirilir, bir de tüm dünya dan özür dilemesi istenirdi.
Yine İslam ülkeleri Eğitim Bakanlarından biri böyle bir açıklama da bulunmuş olsalardı, kendi kamuoyu ve medyalarında yerden yere vurulur, çamurlara atılır dı.
Bu bakana göre, bir insan matematikçi, fizikçi, kimyacı olabilir. Diğer ilim dallarında da çok mahir hale gelebilir. Prof. da olabilir. Ancak buluşlarını dinsiz olunca, siyonizmin amaç ve emelleri için kullanmaz.
Eğer, önce dini eğitimini çok iyi verebilirsek, bilim adamları olarak yetiştirdiğimiz insanlar, her buluşu ve hareketiyle, Tevratın Kudüs’ten dünya ya yayılacağını iddia etmiştir. Buna da İsrail’in her yaptığı işe karşı, suskun kaldıkları gibi bu konuda da suskun kalmışlardır.

 

Bu yazı toplam 327 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.