1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Diyanet VE FETÖ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyanet VE FETÖ

A+A-

Bu FETÖ denen lanet ne acayip bir örgüt hala çözemedim.

Daha önceleri de yazdım.

FETÖ iliklerimize kadar işlemiş, bu terör örgütü ile mücadele edenlerin bile beyinlerine bir virüs gibi bulaşmış, temizlemek kolay olmuyor ve olmayacak ta…

On yıllar önce bu FETÖ terörünü ve Fetullah Gülen’in ne halt olduğunu o dönemde çalıştığım gazetede yazmıştım da, başıma gelmedik kalmamıştı.

19 Haziran 1999 da SİYASET MEYDANI programında Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu uzunca şekilde bu örgütü anlatmıştı. Kimse sanırım galeye almadığı gibi Hablemitoğlu 2001 yılında katledildi.

Önce 17-25 Aralık olayları.

Arkasından 15 Temmuz darbe girişimi…

OHAL’e rağmen bazı üst düzey FETÖ’ cu yöneticiler halen piyasada gizli gizli çalışıp, cirit atmaktadırlar. Bunu devletin takip ettiğini düşünüyorum.

Aradan geçen 6 aydan fazla bir zamanda bu terör örgütü ile mücadele var. Binlerce örgüt üyesi yakalandı. Açığa alınanlar var.

Ancak önemli bir makamda bulunan bir arkadaşımın dediği gibi:

FETÖ ve örgütü devletin içine sızmamış, sanki devlet FETÖ örgütü içinde kalmıştır.”

Şimdi sıkı durun ağzımdaki baklayı çıkartıyorum.

Diyanet'in kitabında Gülen hala referans gösteriliyor.

Evet, evet yanlış okumadınız. Yazdıklarım doğru.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu üyeliğine Bakanlar Kurulu kararıyla 2008 ve 2015 yıllarında atanan Prof. Dr. İbrahim H. Karslı'nın kaleme aldığı 'Kur'an'ı Anlamaya Giriş' kitabında Fetullah Gülen'e yer verildiği ortaya çıktı.

Kitabın kaynakça bölümünde Gülen'in 'Kur'an'ın Altın İkliminde' eserine atıf yapılmış. Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları tarafından basılan ve dağıtımı yapılan kitabın satışı halen bir çok yer ve şehirlerde devam ediyor olduğu haberlerini aldık. Bize haber verenlerin vebali boynuna. Bende arkadaşlarımı görevlendirdim. Konya’da birkaç kitapçıdan bu kitabı arattım.Ancak Konya’da olmadığını gördüm. Başka kentlerde, köşede- bucakta satılıyorsa herhalde bunları satanları ve kitabı ilgili makamlar toplayacaklardır.

Prof. Dr. Karslı'nın önsöz bölümünde ‘bilgilendirici olmanın yanında özendirici bir dil kullanıldığı, tanıttığı kitabın ikinci baskısı 2014 yılında yapılmış. FETO terör örgütü lideri, Hain ,Fetullah Gülen'in 2010 yılında kaleme aldığı ‘Kur'an'ın Altın İkliminde' kitabına yapılan atıf, kitabın ikinci baskısında da yer alıyor.

2013 yılındaki 17-25 Aralık olaylarının ardından hükümet, FETÖ'ye yönelik çok sayıda operasyon başlatmış ve bu operasyonlar sürmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ise Gülen'in tüm eserleri yasaklanmıştı. Halen piyasada satılan Kur'an'ı Anlamaya Giriş kitabında terör örgütü lideri FETÖ’ye yapılan atıf yerini koruyor.Bu konuyu bana bir okuyucum iletti ve bende merak edip, kitabı araştırdım ve uyarı doğru olduğunu gördüm.

Bu satırları yazdığım sırada Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Karslı son olarak 2015 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyeliği'ne atanmıştı.

Bugün bu görevinin sürüp, sürmediğini henüz tespit edemedim.

İşte durum bundan ibarettir.

Bu yazı toplam 440 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.