1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dolar Satın Altın Alın
Dolar Satın Altın Alın

Dolar Satın Altın Alın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek veren Ketenci Kuyumculuk sahibi Melih Ketenci, “Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımızın, ‘altın alın’ çağrısına kulak verip dolarlarını satsınlar. İç piyasaya para girmesi açısından bunu bizde destekliyoru

A+A-

Ketenci Kuyumculuk sahibi Melih Ketenci, altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçtiğini söyleyerek bu dalgalanmanın kendilerine olumsuz yansıdığını vurguladı.

FİYATTA DALGALANMA GÜVENSİZLİK NEDENİ
Altın çeyrek fiyatının 221 liraya yükseldiğini kaydeden Melih Ketenci doların en yüksek seviyeye çıktığını ve ona bağlı olarak altın fiyatının yükseldiğini belirtti. Ketenci, “Şu anda has altının fiyatı 133 liraya yaklaştı. Normalde 128 liraydı. Baya bir artış oldu. Fiyat yükseldikçe vatandaşın alım gücü düşüyor ve bu da bizi olumsuz etkiliyor.” dedi.
2016 yılını kuyumcular ve sarraflar açısından genel bir değerlendirmesini yapan Ketenci seçimlerin ve ardından gerçekleşen 15 Temmuz darbe olayının kendilerini çok etkilediğini dile getirdi. Piyasadaki hareketlerin her zaman altın fiyatlarını etkilediğinin altını çizen Ketenci, “Altın çok hızlı ve bir anda yükseldi. Bunun sonucu olarak vatandaşı tedirgin oldu. 2016 yılında en çok etkilenenler arasında sarraflar da var. Sürekli fiyatlar düştü arttı, tekrar düşüp tekrar arttı. Fiyatların sürekli bir dalgalanma içerisinde olması müşterilerimizde güvensizlik yaratıyor. Fiyat bir anda yükselince vatandaş bize soruyor neye göre bu kadar arttı, yükseldi diye.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANINA DESTEK
2017 yılından umutlu olduklarını belirten Ketenci, altının daha düşük seviyelerde seyretmesini istediklerini ancak bu gidişatla bunun çok zor göründüğünün altını çizdi. Sözlerine altının önünün her zaman açık olduğunu söyleyerek devam eden Ketenci şu şekilde devam etti: “Konyalılar şunu bilsin ki altının önü her zaman açık. Geçmişten bu yana hep yükselişte oldu. Ara ara düşmeler elbette meydana geldi ama o da tekrar kısa sürede toparlanıp yükselişe geçti.”
Melih Ketenci, 2017 yılında altının düşük fiyatta sabit bir şekilde durmasını ve böylece vatandaşın o düşük fiyattan alım yapmasını temenni ettiklerini kaydederek şunları söyledi: “Koyalı vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımızın altın alın çağrısına kulak verip dolarlarını satsınlar. İç piyasaya para girmesi açısından bunu bizde destekliyoruz. Altın her zaman güvenli bir limandır.”/Nagihan ÇAPKIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.