1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. DÖRT ADAY YERİNE TEK ADAY MİLLETİN HAYR’INADIR
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

DÖRT ADAY YERİNE TEK ADAY MİLLETİN HAYR’INADIR

A+A-

Mübarek Ramazan Ayındayız. Allah’ın emir ve yasaklarını hangi şartlar olursa olsun yerine getirmek her Müslüman için farzdır.

Bunlara siyasetçilerde dahil.

Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında sözde DÖRT aday var. Bana sorsan dördü de tek aday etmez.

Öncelikle Saadet Partisinin adayına. Gazete ve televizyonlar kendisine yeteri kadar yer vermiyorlardı ya, maşallah her gün bir pot kırma haberi.

Daha nasıl haber olacak bir de kendisi açıklasa ya…

Alman kanalını karşısında görünce, Müslümanlık ‘da namaz kılmak, oruç tutmak, falan değil en önemlisi niyet deyiveriyor.

Müslümanım Elhamdülillah diyorsan Rabbimin her türlü emir ve yasakları üzerine yorum yapma hakkına sahip değilsin. Biri diğerinden, öbürü diğerinden daha az ya da çok önemli olamaz. Her biri Allah’ın emridir. Namaz kılmakta, oruç tutmakta doğru olmakta, adaletli olmakta.

Yine Saadet Lideri,patronu Amerikan.şahsıAdalet ve Kalkınma Partisi düşmanı HDP hayranı Fatih Portakallı FoxTV de Başörtüsü İslam’ın kendisi değil, sadece bir unsurudur deyiveriyor. Niye böyle söylemeye kendini mecbur hissetti anlamadım. Başörtü her Müslüman kadın için farzdır. Demek daha doğru olmaz mı?

Bir başka kanalda Madımak oteli katliam değildir. Elim bir olaydır diyor. Hayır Sayın Genel Başkan siyasi kimliği kime olursa olsun, Yasin Börü ve arkadaşlarına yapılanda katliamdır, Sivil vatandaşlar arasında bomba patlatmakta katliamdır, Canlı canlı insanların yandığı Madımak oteli de katliamdır.

Böyle genel başkanlıkta olmaz, Cumhurbaşkanlığı adaylığıda.

Ağzı olan konuşuyor.

Ya Muharrem İnce’ye ne demeli, her konuşmasında bir yalan, bir iftira var. Yalan söyleyen ispatlamayan Alçaktır sözü yetmez.

Sözde Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurmadan Fetö çetesinden izin almış.

Bu ifade başlı başına bir suç teşkil ediyor, eğer Yalan söylüyorsa maddi ve manevi cezai şartları çok ağır olur. Uzun soluklu hapis cezası alır. Maddi ve manevi maddi ceza öder. Yok ispatlarsa o zaman Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kapatılması gerekir. Vatan haini, mazlum insanların katili çete lideri ülkede Erdoğan aracılığıyla parti kurmuş demektir.

Tüm Savcıları göreve davet ediyorum. Bu itham çok ağırdır ve cevabını bulması gerekir. Nasıl olsa seçim ortamı sallayan sallayana denirse yazık olur.

İnce’yi dinleyen her laik Memleket elden gidiyor, irtica hortladı diye bağırırsa şaşırmam.

Abdestsiz sokağa, Ayet-el Kürsüsüz mitinge çıkmam diyor.

Ortadoğu’ya barış getireceklerini, Filistin’i zalim terörist İsrail zulmünden kurtaracaklarını afişe ediyorlar.

Başta CHP olmak üzere,

Eğer dini siyasete alet etmiyorsa Vallahi de Billahi de Sayın İnce’nin alnından öperim. Umarım 3 yıl önce bir Ramazan ayında Otel havuz başında içki yudumlamasından tövbe etmiş olsun.

İyi de kendisi hangi seçmene sesleniyor, Muhafazakaraysa orayı bir geçecek.Oradan oy çıkmaz.

Sol seçmene sesleniyorsa, onları bu sözler tatmin etmez, hatta Türkiye İnce’den İnce İran’a mı kayıyor diye telaşa kapılır.

İyi Parti, yaptığı her miting fiyasko. Kadro yok, temel yok, toplama partisinden ihraç edilmişlerle yola çıkmanın karşılığı.

Vatandaş Memleket için kendilerini bir kayıp görüyor. Mitingde destek te yok, sandıkta oy da yok. Bolca harcanan paralar görünen o ki çöpe gidecek. Seçim sonrası da büyük bir ihtimal tarihin tozlu sayfalarına göç ederler.

Sözde MHP’nin temeline fitil yerleştireceklerdi, MHP dimdik ayakta ve güçlenerek seçmenin karşısında. Eriyen değil, eriten parti konumunda.

Bir de Sayın Akşener TRT’yi satıp parasını halka dağıtacakmış. Büyük ihtimal 80 milyonda bir şahsıma 10 TL düşer.

Adalet ve Kalkınma Partisinin büyük yatırımlarını durdurup, ekonomiye nefes aldıracaklarmış.Kanal İstanbul duracak, Havalimanı duracak, Hızlı Tren duracak, Şehir Hastaneleri duracak…

İyi de biz bunları gezi de de dinlemiştik, şimdi parti politikası haline mi geldi?

Demirtaş’ı hiç saymıyorum. O tam da fiyasko.

Dediğim gibi 4 aday şahsıma göre tek aday etmiyor. Bu ülkenin kaderi midir nedir, her zaman tek bir lider çıkacak.  Allah ne zaman son nefesini alırsa o zamana kadar memleketi dizayn edecek bir lider göremeyeceğiz.

 

Bu yazı toplam 655 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.