1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dr. Portakal’dan gazetemize ziyaret
Dr. Portakal’dan gazetemize ziyaret

Dr. Portakal’dan gazetemize ziyaret

Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Portakal, İşletme Müdürü Hasan Özel ve Kurumsal Pazarlama Uzmanı Banu Kılıçlar, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. 

A+A-

Gerçekleştirdikleri ziyarette Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp hakkında bilgi veren Dr. Mehmet Portakal, alternatif tıpta yapılan düzenlemelerle ilgili bilgi verdi. Portakal, Sağlık Bakanlığı’nın son senelerde geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını insanların yararına daha fazla kolaylık sunma konusunda yönetmelikler çıkardığını belirterek, en kaliteli hizmeti merkezlerinde verdiklerini dile getirdi. 
Dr. Portakal, “ Amacımız hemşerilerimize her türlü sağlık hizmetini en kaliteli biçimde sunmaktır. Bu yönden hem modern tıptaki hem de geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın güzelliklerini bir araya getirerek vatandaşımıza yararlı olmaya çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığımız son senelerde özellikle geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını insanların yararına daha fazla kolaylık sunma konusunda yönetmelikler çıkardı, eğitimler verdi ve bu konularda her geçen gün çok güzel gelişmeler var. Bu uygulamaların devlet eliyle usulüne uygun steril ortamlarda ve güvenilir bir şekilde yapılabilmesi için ilimiz ihtiyacı olan alanlarda bir GETAT ünitesi açtık. Bakanlığımızın bu alanda bu yolu açması çok önemli bir kazanım, açılım ve birçok hastamız için yeni bir umut. Böylece bu tedaviler uzman doktorlar tarafından yapılmakta, bakanlığımızın bu yönetmeliğine göre eğitim almış hekimler uygulamaları gerçekleştirecek” dedi.
MERDİVEN ALTI YÖNTEMLER SON BULACAK
Alternatif tıbbın önceki dönemlerde işin ehli olmayan kişiler tarafından merdiven altı olarak tabir edilen yöntemlerle hayata geçildiğini belirten Dr. Portakal, uygulama ile birlikte usulüne uygun ve steril ortamda gerçekleştirilebileceğini kaydetti. Dr. Portakal konu ile ilgili şöyle konuştu;” Tamamlayıcı Tıp, tanı ve tedavide modern ve doğal tıbbın tüm imkânlarından yararlanan bir tıp modelidir. Bu yöntemlerden özellikle hacamat sıkça tercih edilmektedir. Toksinleri temizlemek, tıkanıklığı e damarları açmak, kirli kanı dışarıya almak amacıyla uygulanan bu tedavi, vücudu arındırmakta ve kan akışını daha normal bir şekilde tüm dokulara ulaştırmaktadır. Fakat bu yararların sağlanabilmesi için uygun şekilde hijyen şartlarına uyarak, hekim tarafından ve uygun zamanda yapılmalıdır. Bunun yanında sülük tedavisi, bitkilerle tedavi, oksijen ozan tedavisi gibi diğer GETAT uygulamaları da kliniğimizde uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacımız sağlığı, bütünsel sağlığı, besinsel sağlığı ve duygusal sağlığı herkes tarafından her zaman ve her yerde uygulanabilecek şekilde sunmaktır.”
YOĞUN BİR TALEP VAR
Geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanına yoğun bir talep olduğunu dile getiren Portakal, merkezlerinde en çok hacamat, sülük tedavisi ve ozon tedavisi yapıldığını kaydetti. Uyguladıkları tedavi yöntemi ile yüzde yüz sonuca ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Portakal, “Yurtiçinden ve yurtdışından birçok hastamız oluyor. Gerçekleştirdiğimiz tedaviler sonucunda büyük oranda başarıya ulaşıyoruz. Hijyene, hastalık türüne ve zaman dilimlerine dikkat ederek tedavi uyguluyoruz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.