1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Dünün zıt kutupları, bugün omuz omuza!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Dünün zıt kutupları, bugün omuz omuza!

A+A-

Halkla sorunlu vesayet döneminin kalıntıları can bulmaya çabalıyorlar. Zamanı geldiğinde CHP’nin halktan görünüp, teveccüh kazanarak baskı ve zulüm rejimini idame ettireceğini görebiliyoruz. Şimdilik halka iyi görüntüler vererek sanki içlerinden biriymiş gibi bir taktik içerisine girmeleri saf niyetli masum halkımızın algılarına oynamaktır.

Aslında değişen bir şey olmadı.

Bu ülkede halkın manevi değerlerine tutkunluğunu, dini noktada hassasiyetlerini ve asla taviz vermeyeceğini CHP bilir. Her şeye ragmen açık ve net düşüncesini ortaya koymasa da tribünlere oynadığını aklı başında milletimizin çoğunluğu anlıyor.

Hiç tahammül edemiyorlar kapalı kızlarımızın önemli görevlere gelerek başarı destanları yazmalarına…

Asla tahammül edemiyorlar. Beş vakit okunan ezan seslerimizin gökkubbede yankılanmasına…

Aslında kendi durumlarını da biliyorlar haa! AK Parti tarafından yapılan devasa yatırımlara zamanında imza atamamalarının kendi kifayetsizlikleri kaynaklı olduğunu…

Artık televizyon ekranlarında, özellikle de devlete bağlı TV kurumlarından okunan Kur’an-ı Kerimlere, Ezan-ı Muhammediyelere ve daha nicelerine çıldırıyorlar.

Devri iktidarlarında patlayan rakı şişelerinin, şampanya, viski şişelerinin ve daha nicelerinin yokolup gitmesinden duydukları rahatsızlığı her an yüzlerinden, davranışlarından, tavırlarından ve ifadelerinden anlamak güç olmuyor.

Vatanın gerçek sahiplerinin Osmanlı misyonuna sahip kesimler olduğunu kendilerine yediremiyorlar.

Zannediyorlar ki sözde sahiplendikleri ama fersahlarca uzağında durdukları Atatürk’ün cumhuriyeti kurmasıyla tüm geçmiş tarihimizi bir kalemde silip yeni bir doğuş yaşadıkları safsatasına inanıyorlar.

Akıllarınca 600 yıllık şanlı tarihe imza atan koca bir Osmanlı Medeniyeti’nin artık silinip hiç bir esamesinin okunmasını istemedikleri için, çağrıştıran her adımda koro halinde ayaklanarak cıngar koparıyorlar.

Bilmiyorlar ki biz Türkiye Cumhuriyeti’yiz ama Osmanlıyla birlikte aynı duyguları yaşayan, aynı hissiyata sahip vatan evlatlarının gurur duyduğu dini mübin-i İslam’ın asla yolundan dönmeyecek ölümüne sahip çıkacak gerçeğin yılmaz temsilcileriyiz.

BARO’larla alakalı yaşananların temelinde kendi bayat mantık açılarının sona ereceğine giden yolun açılmasından duydukları endişe yüzünden bu kadar avazları çıktığı  kadar bağırıp, kavga ve gürültüyle galebe çalmaya çalışıyorlar.

Bitti o dönemler artık…

Sizin tüm yıkıcı faaliyetlerinizin karşısında duracak, ölümüne yolunu çizip doğruyla başbaşa olacak, adımını buna göre atacak, islami hasletlerinden ödün vermeyecek bir neslin ahfadı olarak dimdik ayakta kalacağız. CHP ve yancılarının tüm çabalarını boşa çıkaracağız.

Tüm kutsallarımızı bir kalemde silerek yüce dinimize savaş açanlarla aynı safta yer alarak geçmişte ki menfaatlerini elde edememenin acısını çıkarma meraklılarının hepsi teker teker temizlenecek. Siyaset alanında tamamen silinerek kalan ömürlerini zillet içinde yaşadıkları fikirlerini düşüne düşüne hak günün gelmesini bekleyecekler.

Vatana örtülü ya da açık ihanetin bedeli hiç te ucuz olmayacak.

Her şeyin bir bedeli olduğunu er ya da geç anlayacaklar. Ama anlayacaklar. Kendilerinin islami temsille hiç alakalı olmadıklarını anladıkları gün eyvah diyecekler.

Savundukları yanlış fikirlerinin kurbanı olacaklar.

Etraflarına çörelenen azınlıklar da onlara sırt dönecekler.

İslami alanda geçmişte yaşanan tüm zulümlerin başmüsebbibi olan bir partiyle birlikte olmanın acı reçetesiyle başbaşa kalacaklar.

Nerdeyse yarım yüzyıldır bu vatanı terörle inim inim inletenlerle aynı koroda olmanın bedelini bir şekilde ödeyecekler.  

Beklentileri için bu denli aşağılaşan kesimlerin günü geldiğinde yaptıkları tüm hatalar birer birer yüzlerine çalınacak.

Yakın geçmişte Sayın Erdoğan tarafından cumhurbaşkanlığı makamı ikram edilen ve silik bir reisicumhurluk dönemine rağmen halk nezdinde kazandığı itibarını üç beş sol ya da şakşakçı kesimin alkışlarına satan kişi de bedel ödeyecek. 

Yakın geçmişte parti içinde kırk takla atarak bu davayı sonuna kadar ölümüne destekleyeceğini ifade ederek tüm sözlerini bir çırpıda yutan sabık başbakan da bedel ödeyecek.

Ekonomide prens gibi itibar görerek halkın sevgisini kazanan, gençlerin rol model olarak görmek istediği, genç, yetişmiş pırlanta gibi bir genç olarak sahalara çıkan zavallı da kurduğu partiyle birlikte daha önce birileri nasıl yerle bir olduysa aynısını yaşayacak. Evet yaşayacak.

Yılların yılmaz savunucusu bir mücahidin ardında yıllarca koşturup mücahit nidalarıyla destekledikleri hocalarının vefatıyla, düne kadar tüm zulümlerde baş aktör olan CHP’nin uzattığı şekeri yalayıp borusunu öttüren siyasi mevta da bu gerçeği görecek.  Evet görecek.

Devran dönüyor. Hepsini nasipse hep birlikte göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum