1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Dünya Ahfeşin Keçisi Gibi…
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Dünya Ahfeşin Keçisi Gibi…

A+A-

Tüm dünya, lakin özelliklede tüm İslam Dünyası, daha özelde de Türkiye, büyük bir haçlı- Siyonist saldırısının hedefi durumunda.  Şeytanın askerleri her dönem ve devirde olduğu ve kıyamete kadar da olacağı gibi yine efendilerinin emriyle barışa, huzura, adalete, selamete karşı hücuma geçmiş durumdalar.  Onlara,” yapmayın, etmeyin, fitne – fesat çıkarmayın!” denilince de dünya kurulalıdan beri yaptıklarını yapıyorlar ve , ““Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, “Biz ancak ıslah edicileriz” derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir lâkin anlamazlar… Onlara: İnsanların iman ettiği gibi siz de iman edin, denildiği vakit “Biz hiç, sefihlerin (akılsız ve ahmak kişilerin) iman ettikleri gibi iman eder miyiz!” derler. Biliniz ki, sefihler ancak kendileridir, fakat bunu bilmezler (veya bilmezlikten gelirler). (Bu münafıklar) müminlerle karşılaştıkları vakit “(Biz de) iman ettik” derler. (Kendilerini saptıran) şeytanları ile baş başa kaldıklarında ise: Biz sizinle beraberiz, biz onlarla (müminlerle) sadece alay ediyoruz, derler.”(bakara 11-14)

Bizler bu gün Kuranın bu ebedi hükmünü çok net bir şekilde görmekte ve yaşamaktayız.  Şeytanın yandaşları,  askerleri İslam dünyasına ve tüm mazlum dünyaya karşı tarihte eşi olmayan bir saldırıya imza atmakta, büyük bir zulmü irtikâp etmekteler. Çünkü eskiden silahlar bu kadar gelişmediği için, iletişim bu kadar ilerlemediği için işgaller, zulümler, sömürüler katliamlar daha az ve daha sınırlıydı. Bu gün öyle mi ya hayır,  nasıl ki 2. Dünya savaşı birincisine göre daha fazla insanın ölmesine sebep olmuşsa(silahların gelişmişliğinden dolayı) bu gün henüz ilan edilmemiş 3. Dünya savaşının hazırlık döneminde ölenlerin sayısı, işgal edilen ülkelerin oranı, parçalanan devletlerin büyüklüğü devasa boyutlarda. Bu kötü duruma bir de Şeytanın  temsilcilerinin pervasızlığını eklerseniz tehlikenin büyüklüğü apaçık ortaya çıkar.

Tarihte güçlü devletler (Pers, Roma İskeder imp, Cengiz imp)  bu günkü ABD, Rusya, İsrail, Almanya ve Çin’in hiç gizlemeye gerek duymadan yaptıkları gibi zulüm yapmamışlardır. ABD ye bakalım: ABD Başkanları ellerine bir fırça almışlar sevmedikleri, sömürmek istedikleri, diz çöktürmeye niyetlendikleri ülkelere, devletlere, liderlere “Terörist” damgasını vurdu mu iş bitiyor. Velev ki bu ülkeler, bu devletler, bu liderler, bu örgütler daha düne kadar kendisinin desteklediği ülke, devlet, lider, örgüt olsun. Bir gün önce en büyük antlaşmalara imza attığı bir devleti veya lideri çıkarına aykırı bir şey vukua gelmişse, “ bu devlet, falan lider teröre yardım ediyor, bundan dolayı teröristtir veya teröre yardım etmektedir ambargo uyguluyorum” Dedi mi iş bitiyor.  Ardından tüm dünya ahfeşin keçisi gibi aynı şeyi söyleyip aynı eyleme katılıyor. Bu kepazeliği en son Katar örneğinde yaşadık.(Irak’ı Libya’yı, Afganistan’ı Mısırı, kırım’ı El Kaideyi PYD yi  göz önüne getirelim)   ABD başkanı, daha düne kadar hedefinde olan (11 eylülün saldırısının faili sensin dediği)  ve parçalamaya karar verdiği Suudi Arabistan’a yapılan ziyarette, kralla yapılan görüşmelerden sonra  - kapalı kapılar ardında ne olduysa-birden hedef değiştiriyor ve “Katar teröre yardım ediyor” hükmü çıkıyor.  “Kime yardım ediyor?” denince de, “İhvana ve Hamasa” diyor. İyi de İhvan eline silah almamış İslami bir grup. Hamas halkın oyu ile Gazze’yi yönetmeye çalışan ve sürekli İsrail’in zulmü altında yaşayan bir bölgenin oy ile başa gelmiş bir partisi. Olsun ben terörist diyorsam öyledir. Katar da ABD nin en büyük üssü varmış, daha dün Bu devletle büyük ticaret yapıyormuş… Hiç önemli değil. “Ben kralım ve ben ne dersem o olur” havasında Büyük şeytan. Aynı şeyleri Rusya, Kafkaslarda Kırımda, Orta Asya’da  Müslümanlara/Türklere karşı  yapıyor. Çin, Uygurlara yapıyor. Almanya gücü yettiğince balkanlarda ve Ortadoğu’da yapmaya çalışıyor. Bakara 11’in hükmü işliyor.

    

Kurtuluşun Çaresi Eylemde

 

Biz ferden bir Müslüman olarak bu büyük tehlikeye, haksızlığa, fitne karşı ne yapabiliriz? Devletler idareciler ne yapacaklarına kendileri karar versiler biz kendimize bakalım . hangi eylemler bizi bu dünyada bu büyük beladan kurtaracak ahirette de sorumluluktan azadaedecek?  Bunun cevabıda Kitabımızda var:” …   Kim Allah'a inanır ve sâlih amel işlerse Allah onu, içinde ebedî kalınacak, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Allah ona gerçekten güzel rızık vermiştir."(Talâk, 65/11). "İnanmış olarak, kadın-erkek kim sâlih amel işlerse / yararlı iş yaparsa ona güzel bir hayat yaşatacağız ve onların mükafatlarını yapmakla olduklarının en güzeli ile vereceğiz." (Nahl, 16/97).

Çare, sağlam bir iman ve Salih ameller de. Hayırlı bayramlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum