1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Dünya çocukları uyansın!
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Dünya çocukları uyansın!

A+A-

Değişik ülkelerden gelen renkleri ve dilleri farklı dünya çocukları on gündür ülkemizde, şehrimizde…

“Bugün 23 Nisan,
Neşe doluyor insan!”
Ben de şöyle neşeli bir yazı yazayım diye oturdum dün sabah.
Devekuşlarını bilirsiniz.

O küçücük başlarını kuma gömerler; fakat kocaman gövdeleri meydandadır.
Don lastiğine dönmüş bir eğitim sisteminden, yedi semiz öküzün bir kurbağa yavrusuna çullandığı ekonomik sistemine; “Allah-Peygamber ne karışır, biz her şeyin en iyisini biliriz!”lerle sürdürülen ve telafisi mümkün olmayan bir hayat felsefesine kadar bu ülkede her icraat devlete/hükümete havale edilir. O zavallılar da zaten evvel emirde ABD’ye, İsrail’e ve bilumum gayrimüslim akıl hocalarına sormadan/danışmadan tuvalete bile gidip abdest bozamazlar.
Hep ölüm gösterilerek sürünmeye mahkum bırakılmışlığımızın zelilliğini yaşamaya çalıştık at izinin, it izine karıştığı ve buna paralel olarak da kafaların karışıp beyinlerin dumura uğradığı son iki yüz yıldır… 4+4’le idama mahkum edilen bir nesilden sonra şimdilerde de 4+4+4’le sürünmeye razı olma kavşağında/kararındayız…
Hal böyle olunca da alacağı parayı, apoleti/makam-mevkiyi, kariyeri ve eşantiyon şak-şak’ları düşünen bir zihniyet patlamasına; dünyasını kurtarma telaşında bir güruhun hortlamasına şahit olmaktayız.

4’lerin sonu kesilmez. İsterseniz bunu “bir ömür” olarak telakki edin. İnsan ömrünü 4’lerle ifade edin ve 4’leri peş peşe sıralayın. Sonra da içi boşaltılmış eğitimlerden geçirin, diplomalar verin, sertifikalar düzün, isimlerinin başına uzman/azman/doktor/prof/vesaireler ilave edin; altın-pırlanta palanlarla mahmuzlayın; “eşek, yine bizim eşektir…” ve “ye kürküm ye!”den öte gidemezsiniz. Gidemedik de zaten.

Eskiden biz, cambaza bakarken malı götürüyorlardı. Şimdilerde cambazlar da mal götürüyor da kılımız kıpırdamıyor.
42 değişik ülkeden gelen renkleri ve dilleri farklı dünya çocuklarına nasıl bir örnek olduğumuzun ipuçlarını hissettireyim istedim. Bize bakıp örnek alarak fıtratlarını bozmasınlar. Küçücük saf beyinlerini ülkelerindeki sömürü baronlarına iğdiş ettirmesinler. Ölmeyi de sürünmeyi de kabul etmesinler. Özgürce Allah’a kulluğu, zelilce yaşamaya tercih etsinler. Kendi ülkelerindeki cambazları ve malı götürenleri fark etsinler. Bulanık suda balık avlamayı kural hâline getirip marifet bilenlerin, karışık durumlardan yararlanarak kendi çıkarını sağlamaya devam edenlerin defterini dürsünler…

Allah(cc)’a kulluğun dışında bütün -izm’lerin birer sömürü bukelemumları olduğunu haykırsınlar.
Dünya çocukları uyansın ki; dünya uyansın!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.