1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. ‘Dünyanın En Zeki 101 İnsanı’ kitapseverlerle buluştu
‘Dünyanın En Zeki 101 İnsanı’  kitapseverlerle buluştu

‘Dünyanın En Zeki 101 İnsanı’ kitapseverlerle buluştu

Eğitimci-yazar Lütfi Şahin, yayımlanmış 3 kitabından sonra 4. kitabı olan ‘Dünyanın En Zeki 101 İnsanı’ isimli eserini kitapseverlerle buluşturdu.

A+A-

Nagihan ÇAPKIN

Yayımlanmış 4 kitabının yanı sıra 8 tane de e-kitabı olan Lütfi Şahin’in toplamda 12 kitabı bulunuyor. Yeni çıkan eserinin tanıtım ve imza günü etkinliğini düzenleyen Şahin’i kitapseverler ve dostları yalnız bırakmadı. Kitabı hakkında bilgi veren Şahin, zekanın nasıl kullanılması gerektiği hakkında açıklamalarda bulunduğunu ifade etti. Şahin, “Dünyanın en zeki 101 adlı kitabımda  genel olarak zekanın kullanım şekilleri ve zekanın nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgilere yer verdim. Zekasını iyi kullanmış 101 tane insanın yanı sıra zekasını iyi kullanamamış insanlar da var. Bazıları çok zeki olduğu halde zekasını iyi kullanamıyor. Onları da ele aldım.” dedi.

 Kitabın çoklu zeka türlerini ele aldığını dile getiren Lütfi Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kendi kültürümüzden, bilim adamları, yazarlar, siyasetçiler olduğu gibi yabancı kültürden de insanlar var. Newton, Farabi, İbn-i Sina gibi ve ismini duymadığımız bir çok kişi. Kitabın en sonunda Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsettim. Atatürk’ün zekasını nasıl kullandığını ve dehasını ele aldım. Kitapseverlerin ve öğrencilerin bu kitabı okuyarak çok fazla fayda göreceklerine inanıyorum.” Lütfi Şahin, Konyalı okurlardan büyük  ilgi beklediğine de dikkat çekti. İlk kitapların daha çok Ege’de Marmara’da ilgi görerek, oradan talep almasına karşılık, Konyalı okuyuculardan daha çok ilgi beklediğini söyleyen Şahin, “Kişisel gelişim kitabı bir nevi. Bir balığa ağaca çıkmayı öğretemediğiniz gibi zeka türleri de birbirinden farklıdır. O yüzden insanlar kendi zekalarına uygun olan işleri yapmalılar aksi halde ilerlemeleri pek mümkün olmuyor. Zekanın bir tarla gibi olduğunu, aklın o tarlanın üzerindeki bir bahçe veya  meyveler gibi açıklayarak, örnekleyerek ele aldım.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.