1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dünyaya ders verdik
Dünyaya ders verdik

Dünyaya ders verdik

Türkiye genelinde 700 ziraat odası ‘Darbenin karşısında; demokrasinin ve milli iradenin yanındayız’ başlıklı basın toplantısı gerçekleştirdi. Konya ziraat odaları adına konuşan Meram Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner, Türkiye’nin dünyaya birlik, berabe

A+A-

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye genelinde ortak basın bildirisi yayınladı. Türkiye genelinde 81 ilde 700 ziraat odasının aynı anda yaptığı bildiride Türkiye’de darbe dönemlerinin kapandığı mesajı verilirken, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ziraat odalarının da demokrasi dışı tüm girişimlere karşı olduğu ifade edildi. Basın toplantısında Konya Ziraat Odaları adına konuşma gerçekleştiren Meram Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner, milli iradenin ancak millet tarafından değiştirilebileceğini, milletin iradesi dışında her hangi bir girişimi kesinlikle kabul etmeyeceklerini söyledi. Ataiyibiner konuşmasının devamında, “Demokrasiye vurulacak her darbe, ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir. Bizler hain planın açığa çıkmasının başından itibaren, 4.5 milyon üyemizle birlikte hainlerin karşısında durduk. Hükümetimiz ve yetkililerimiz de başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Meclis Başkanımız olmak üzere tüm milletimiz tek vücut olarak darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.”dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZ HİÇ UYUMADI
15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ‘Tüm halkımızı meydanlara davet ediyoruz.’ çağrısıyla milyonlarca vatandaşın sokaklara dökülmesinin birlik, beraberlik ve vatan sevgisine kanıt oluşturduğunu vurgulayan Başkan Ataiyibiner, “ 15 Temmuz gecesi 7’den 70 her kesimden vatandaş birlik olup sokaklara döküldü. Bu vatandaşlarımız arasında çiftçilerimiz de büyük çoğunluktaydı. Çiftçilerimizin birçoğu en yoğun iş zamanlarında 7/24 tarlalarında çalışmalarının yanında, büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek meydanlara koştu. Fedakar çiftçilerimiz 1, 2 saatlik uykularla hem işlerini yaptılar hem de meydanlarda demokrasi nöbetine katıldılar. Birlik beraberlik örneğimizin devam etmesini canı gönülden istiyorum ve özellikle uykularından ve işlerinden fedakarlık ederek meydanlara dökülen çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra, STK’larımız, siyasi parti liderlerimiz ve basın kuruluşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Meram Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hepokur, Meram Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner, Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker ve Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Nurettin Akcan hazır bulundu. (Haber Merkezi)
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.