1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Durmak Yok, Çalışmaya Devam
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Durmak Yok, Çalışmaya Devam

A+A-

Genel seçimlere adım adım yaklaşıyoruz.
Görebildiğim kadarıyla da iktidar partisi AK parti bu seçimlere yine iddialı biçimde hazırlanıyor. Genel Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bu seçimlerde Ak partiyi sürüklemeye çalışacak.
Genel seçimler için hazırlıklar devam ederken, partinin Türkiye genelinde il genel kurul ve delege seçimleri de yapılmaya başlandı.
Konya’da ilk delege seçimleri ise hemen her yerel ve genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rekor düzeyde oy verilen Karatay’da başladı. AK parti halka inme adına bu delege seçimini de Karatay’ın mahallelerinden birisi ve merkeze yaklaşık 40 uzaklıktaki Yarma’da başlattı.
AK parti Yarma Mahallesi delege seçimlerine partinin genel başkan yardımcısı ve teşkilat başkanı Süleyman Soylu, İl Başkanı Ahmet Sorgun, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Milletvekilleri Av. Gülay Samancı, Hüseyin Üzülmez, Kerim Özkul, Parti il teşkilatı yöneticileri ve Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve yönetim kurulu üyeleri ve delegeler ve delege adayları katıldılar.
5. Olagan Genel kurulu delege seçimleri öncesinde açılış konuşmasını Mehmet Genç yaptı ve 2014 yılı teşkilatlar açısından önemli bir yıl olmuştur. İlçemizde partimize her seçimde yükselen bir oyla seçim kazandırdık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a bin 161 kişi bağış yaptık dedi.
Daha sonra söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerlide yaptığı çalışmaları anlattı ve ilçe başkanının konuşmalarına paralel bir kısa konuşma yaptı.
Milletvekilleri adına konuşan Av. Gülay Samancı ise “ AK parti Türkiye’nin ve kan ağlayan Ortadoğu’nun ve diğer ülkelerin umududur. Bizde çekişmek yok. AK parti dalgalanmayacak. Ülkemiz üzerinde kötü oyunlar kuranlara fırsat vermeyeceğiz. Adaleti de tesis edeceğiz” diyerek sözlerini bitirdi.
AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ise “ Yeni dönem delege seçimleri yeni bir başlangıçtır. İşte demokrasi budur. Ak partiye baksınlar, AK parti ile Türkiye’nin kaderi aynıdır. Biz küçük şeylerin peşinde koşmayız” dedi.
Son sözü AK parti Genel Başkanı Yardımcısı ve teşkilat başkanı Süleyman Soylu adı. Soylu uzunca bir konuşma ile önce partiyi anlattı. Sonra Ülkede yaşanan olayları dile getirdikten sonra özellikle HDP ve CHP’ye göndermeler yaptı. Yanlış yapanlardan hesap sorulacaktır” dedi.
Genel Başkan Yırdımcısı Soylu “ Demokrasi diyenler gelsinler işte görsünler. Biz burada demokrasi sergiliyoruz. Demokrasinin en güzel örneği buradadır. 51 bin 8 mahallede seçim yapılacak. Bu AK partinin ülkemiz demokrasisine en büyük katkısıdır.
Delegelerimiz Milletvekili kadar önemlidir. 9 milyon 400 bin üyemiz vardır. 380 bin delegeye sahibiz. Türkiye partimizin sahibidir. Delegelerimiz partinin sahibidir.
Siyaset Milletle birlikte yapılır. Biz böyle siyaset yapıyoruz. AK parti bütün hareketlerini Milletle birlikte yaptığı için büyümüş ve başarı sağlamıştır.” Dedi
Daha sonra Türkiye’de yaşanan olaylara dönen Süleyman Soylu “ 10 gün içinde yaşanan olaylar ilk defa yaşanmamıştır. Biz bu oyunu daha öncede seyrettik ve kararlılıkla bozduk. 2023 hedefi dünyayı ürkütmüştür.
Şunu herkes bilsin ki, çözüm, demokrasi ve öncü Türkiye mücadelesinden vaz geçmeyeceğiz.
Buradan sesleniyorum. Milletin tansiyonunu yükseltmeyin. Milletin ayağına yükselmede çelme takmayın. “ dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İçişleri Bakanı Efkan Ala’in söylediği söze de gönderme yaparak, sen önce bir genel başkan ol. Her seçimde hezimete uğruyorsun, yine de konuşuyorsun” dedi. BDP ve HDP yi ve Selahattin Demirtaş’ı uyardı. Hani demokrasi, hani özgürlük, hani adalet istiyordunuz ??Sizin anlayışınız halkı sokağa dökerek mi, mücadele etmektir ?
Bunların hesabı sorulacaktır. Halkımıza güveniyoruz. Provokatörler ve kışkırtıcılara kanmadılar, kanmayacaklardır. Bizim partimizin elemanlarına, tabelalarına saldıranlar hesabını verecektir” diye konuştu ve daha sonra delege seçimlerine geçildi.
Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu’nun özlü ve göğüs kabartan konuşması salonda alkışlarla takdir aldı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum