1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Durmaz Güven Tazeledi
Durmaz Güven Tazeledi

Durmaz Güven Tazeledi

Tek liste halinde girilen seçimde mevcut Başkan Rafet Durmaz, seçime katılan delegelerin oyunun tümünü alarak yeniden başkanlığa seçilirken güven tazeledi.

A+A-

KOOP- İŞ Konya Şube Başkanlığının 14. Olağan Genel Kurul  toplantısı Genel Başkan Eyüp Alemdar ve Genel Başkan yardırıcılarının katımıyla Hotel Bera’da yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimde mevcut Başkan Rafet Durmaz, seçime katılan delegelerin oyunun tümünü alarak yeniden başkanlığa seçilirken güven tazeledi.

Türk-İş Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Koop-iş Konya Şube başkanlığının 14. Olağan genel kurulu toplantısı Genel Başkan Eyüp Alemdar Genel başkan Yardımcıları, Türk-İş’e bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları ve çok sayıda sendika delegesi ve üyeleri katıldı

Genel Kurulda ilk konuşmayı yapan Koop-İş Konya Şube Başkanı Rafet Durmaz yaptığı konuşmasında şu sözlerde yer verdi. “ Koop-İş Konya Şubesi olarak örgütlü üyelerimizin sorunları çözmek, onlara işyerlerinde huzurlu bir ortam sağlamak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. KOSGEB, Vakıf pazarlama, Konya Teknik Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Afyon Sağlık Bilimler Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesi çalışanları, Özel Sektörde ise Metro Gross, H&M, Elise, Başaran gibi mağazaları genel merkezimiz ile koordineli çalışarak sendikamız bünyesine kattık. Böylece bir önceki genel kurulda Konya Şubemizin üye sayı 3 bin civarında iken bugün üye sayımız 7 bine yaklaşmıştır. Örgütlendiğimiz her işyerinde imzaladığımız toplu iş sözleşmeleri başyarıyla sonuçlanıyor. Koop-İş Konya Şubesi olarak üye sayımızı artırmaya ve büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Durmaz’ın konuşmasının ardından KOOP İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, katılımcı delegelere seslendi. Konya Şubemizin 14. Olağan Genel kurulunda hep birlikte olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Ülke genelindeki Koop-İş Şubeleri nin özverili çalışmaları sonunda üye sayımız 109 bin’e ulaştı. Bu rakam Türk-İş bünyesindeki sendikalar arasında en çok üyesi olan 3.ncü sendika unvanına ulaşırken, Ülke genelinde sendikalar arasında ise 6. sırada yer alıyoruz. Bu da bizim haklı gururumuz oldu.

Ağustos ayı içerisinde yapılan toplu görüşmelerde elde edilen kazançlar hem Koop-İş üyelerimize Hem de Türk İşçisine annelerinin ak sütü kadar helal olsun.

Bundan sonra geçici işçilerin kadroya geçirilmesi konusunda her alanda ve sahada mücadelemiz devam edecektir. Sonuç alınacağına kadar,

Sözlerimi tamamlarken, Koop-İş Konya Şube Başkanı Rafet Durmaz’a , yönetim kurulu üyelerine ve sendikamız üyelerine özverili çalışmaları için veKonya Şubemizin üye sayısını % 100 artırdıkları için teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. “ dedi.

Protokol konuşmalarının tamamlamasının ardından tek liste ile girilen KOOP-İş Konya Şubesi 14. Genel Kurulunda mevcut başkan Rafet Durmaz, katılımcı delegelerin oyunun tamamını alarak yeniden başkanlığa seçilirken, güven tazeledi.

Seçim sonucunda bir teşekkür konuşması yapan Başkan Rafet Durmaz “ Sendikal faaliyetlerimize kaldığımız yerden itibaren çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Genel Başkanımız Eyüp Alemdar’a Genel Başkan Yardımcılarımıza, Türk-İş’e bağlı sendikaların Konya Şube Başkanlarına ve delege ile üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hedef başarı bunu da hep birlikte yaparak kazanacağız ” dedi.

Koop-İş Konya Şubesi Başkanı Rafet Durmaz, Genel Başkan Eyüp Alemdar’a Mevlana Portresi olan bir tablo hediye etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.