1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. DÜZEN DEĞİŞMELİ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

DÜZEN DEĞİŞMELİ

A+A-

Yanlış anlaşılmasın. Geçmişte sokaklarda, cadde ve alanlarda “Bu düzeni değiştireceğiz. “Bu düzeni değiştireceğiz.Y Ikılsın bu düzen” diye sloganlar atanlardan değilim ve onlara da her zaman kendi gücüm nispetinde karşı olmuşumdur.
Benim anlatmak istediğim ve” dilimin altındaki bakla” şudur.
İster kabul edin,ister kabul etmeyin.
Çünkü insanlar bir şeyi anlamadıkları anda, onu yanlış anlamaya başlarlar. Yanlış anlamaları bilgisizliklerini gizleme yönhtemidir
AK Partide son genel seçimler ve yine son yerel seçimler de gördük ki, ciddi bir erime, erozyon var.
Bunu AK parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’da görmüş olacak ki, İstanbul seçimlerinden sonra bir dizi toplantılar ve araştırmalar yaparak nedenlerini aramaktadır.
Erdoğan her oy kaybında  “Mesaj anlaşılmıştır” denmesine rağmen ciddi, gözle görülen bir iyileşme görülemedi.
Peki, bu erime nasıl önlenir?
Bence şunlar yapılmalıdır.
Bir defa AK parti  kuruluşundaki konuma acilen getirilmelidir. Parti teşkilatındaki ve hükümette bazı bakanlar revize edilmelidir. Bunu bütün toplum istiyor ve görmektedir.
Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere üslubunu yumuşatmalı, vatandaşa ve muhalif parti başkanlarına hakaret edici sözler söylememelidir.
Konya’nın parti içinde önde gelen milletvekilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Konya’nın sorunlarının iletilmediği iddia edilirken, Konya yine buna rağmen son yerel seçimlerde en yüksek oylar Erdoğan’ı destekledi.Bu hiçbir başkanın hüneri ve çalışması ile değildir. Bu sözüm  15 vekiledir.Ancak AK Parti Milletvekillileri daha önde olarak halkın içine inmeli,dertlere çare aramalı ve bulmalıdır.Bazı vekiller bunu yapıyor ama,genelde  halktan kopuk ve hatta Konyalılar bazı vekilleri tanımamaktadır. AK Parti il Başkanı olmasına karşın Hasan Angı kişi ve partili ayrım yapmadan halkı kucaklıyor. Bu noktada kendisine teşekkür ediyorum
Partili kisvesi altında rant yarışında olanlar tespit edilmeli ve parti ile ilişkisi kesilmelidir. Bu Tüm Türkiye de vardır.
Bir taraftan tasarruf deniliyor,bir taraftan öyle israf yapılıyor ki, insanın beyni duruyor. Bu işi yapacaksak en yukarıdan başlayarak en tabandakilere kadar inmelidir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan TC.Cumhurbaşkanı olması nedeniyle,sen-ben ayrımına girmeden, kimseyi rendice etmeden herkesi ve tarafsız biçimde,yeminine sadık davranış içinde olmalı.Vali ve Kaymakamlar iktidarın değil,devletin mülki amirleri gibi görev yapmalıdırlar.
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin  dha sorumlu sözler sarf etmesini sağlamak gerekir.Devleti idare etmede sorumluluğu olmayan bu kimse,pervasızca sallamadan konuşmalı, toplumu yaralayacak,can sıkacak af ve benzeri telaffuz etmemelidir.
Enflasyon ve işsizlik konusunda Hükümet yoğun çaba sarf etmeli,zamların önüne geçilmelidir.
Bunlar yapılırsa  halkın yeniden Erdoğan ve AKpartiye güveni gelecek, kayıplar sona erecektir.
Yazması benden.
Taraflı- tarafsız kimselerin bu yazıma ”evet” diyeceğini düşünüyorum.

Bu yazı toplam 312 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.