1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Düzenin Tekerine Çomak Sokmak
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Düzenin Tekerine Çomak Sokmak

A+A-

Oyun kurucuların oyunları sekteye uğradı.
Çanak çömlek patladı.
Düzenin tekerine çomak sokuldu.
Emperyalizm hançerlendi, yara aldı.
Kutu açıldı, kötü söylendi…
Dost-düşman ayrışmaya başladı.
Maskeler birer birer düşüyor.
Oyun kurucuların Türkiye ve Ortadoğu politikasını sarsan, kurulu sömürü düzeninin şifrelerini kıran bir lider ve onun peşinden giden millî irade, iki yüz yıllık istiklâl mücadelesinde yeni bir çığır aşmayı başardı.
Hayatın başlı başına bir mücadele olduğunu hatırlattı “Salla başı, al maaşı” düşüncesiyle yaşayanlara… Hayata midesinden, nefsinden ve kişisel küçük menfaatlerinden bağlananlara…
Ülkenizde meşru bir hükümetinizin ve başbakanınızın olması da çözüm değil oyun kuruculara hizmet etmiyorsa... Çizi’den çıkıyorsanız, oyunu oyun kurucuların koyduğu kurallara göre oynamıyorsanız hedef tahtasına oturtulmayı göze almışsınız demektir. Sizin kaleminiz kırılmıştır artık.
Hukuk dışı yollarla, iftirayla, yalanla, sahtekârlıkla, şantajla, baskıyla, rüşvetle, tehditle ve şiddetle oyun yenileme, oyuncuları değiştirme, köşe başlarına oyunun kurallarına daha sadık figüranlar yerleştirme operasyonu başlamıştır.
Bu rolleri üstlenmek isteyen milyonlarca kemik yalayıcı, kapı köpeği gibi bekleşmektedir.
En saf, en temiz, en samimi bildiğimiz oluşumların, sivil toplum kuruluşlarının, vakıf ve derneklerin kurulu düzenlerine nüfuz ederek onları bu Global oyun’un dümen suyuna çevirmeyi, suret-i Hakk’tan görünüp Şeytanî emellere hizmet ettirmeyi, aksi halde ipini çekmeyi tarih boyunca yapa gelen Tagutî bir güçle karşı karşıyayız.
Birlik ve beraberliğimize, kardeşlik ve barışımıza, kendi ayaklarımız üzerinde durabilmemize, hepsinden de önemlisi ‘özgürlüğümüze’ kasteden bu saldırı zincirini kırabilmenin, karşı koyabilmenin, daha da ötesi taarruza geçmenin; “Uyan ey gözlerim uykudan uyan!” demenin, umudunu Anadolu’ya bağlamış iki yüz yıldır ezilen ve sömürülen yeryüzü mazlumlarının umudu olmanın zamanı gelmedi mi?
Tehditler içimizden, yanı başımızdan, dost bildiklerimizden, yönünü kıbleye çeviren, secde ehlinden gelince durum daha da vahimleşiyor.
Kılıçlar çekildi, saflar netleşiyor. Camianın Büyük Patronu, Pensilvanya’dan taktik geliştirip talimatlar veriyor. Millî İrade’nin karşısında gardını alanlarla mevzî paydaşlığına soyunuyor. Camianın kilit kurumlarındaki kilit piyonları sık sık toplanarak gelen emirler doğrultusunda alt katmanlarındaki masum kitlelere yaptırımlara, dayatmalara başladı.
İbret almadığımız için tarih bir kez daha tekerrür edecek…
Peygamber Efendimiz(sav)’in sevgili torunu Hz. Hüseyin(r.a)’i şehit edenler de alnı secdeli, eli Kur’ânlı olanlar değil miydi?
Millet ve hükümet olarak “Adalet mülkün(iktidarın/devletin) temelidir.” İlkesine bağlı kalıp bu bağımsızlık mücadelesine karınca misali su taşımak boynumuzun borcudur.
“İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme Allah’ım!...” duâsını yineliyoruz.
Allaha emanet olun.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.