1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Ebabiller Niye Gelmiyor?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Ebabiller Niye Gelmiyor?

A+A-

Son Gazze katliamı bir çok Müslümanın gönlünde büyük yaralar açtı , bir çok mü'minin zihninde önemli süaller uyandırdı. Nasıl açmasın, nasıl uyandırmasinki! Tüm dünya ile birlikte bizler de (müslümanlar) maç seyreder gibi canlı yayında bir soykırım seyrediyoruz. En önemli sıfatları Mü'min/Müslüman olan Filistinli, savunmasız Gazzeli mazlumların, evleri en gelişmiş silahlarla yıkılıyor, şehirleri tarümar ediliyor, bebekleri, kadınları, ihtiyarları hunharca öldürülüyor. Küçücük bedenler parçalara ayrılıyor. Tüm dünya ile birlikte biz Müslümanlarda, bu vahşi, bu kirli, bu yürek yakan manzaraya ahlarla tühlerle bakıyoruz, seyrediyoruz. Bu çaresizlik ruhumuzda fırtınalar koparırken, düşünce tarlamıza şüphe tohumları ekiyor. Kuran ikliminden farklı bir iklimde yetişmiş bizler, yetersiz din - iman bilgilerimizle kendi kendimize soruyoruz: "Allahım Ebreheye karşı Kabeni korumak için gönderdiğin Ebabillerini ne zaman gönderceksin? Milletin başına bela olan Nemruta verdiğin sinek belası gibi bir belayı modern zamanın firavunu nemrutu olan siyonist yöneticilere ne zaman musallat edeceksin? Nuhun, Lütun kavimlerini helak ettiğin gibi bu siyonsitleri helak etmeyecek misin? Bu ve buna benzer sorular çoğumuzun zihninden geçmekte. Bu süallere din alimlerimiz elbette doyurucu, analitik, inandırıcı cevaplar verir. Ben kendi kendime bu zor sorulara bazı cevaplar buluyorum ve bunları sizlerle paylaşmakn istiyorum.
Ebreheye, Nemruta, Firavuna, Lut ve benzeri kavimlere Rabbımızın hangi şarlarda ve ne zaman ceza verdiğini en iyi bilen kişi elbette Peygamberimiz (sav) dir. O, (SAV) Allahın mesajını en iyi anlayan ve en iyi uygulayan elçi olarak haksızlığa, zulme karşı oturup sadece dua etmemiş, "Rabbım kahret bunları!" dememiş, aksine Bedir'de, Uhut'da, Hendek'te islam ordusunu üç katı büyüklüğündeki düşmanları ile bizzat savaşmıştır. Yani kul kendi vazifesini yapmalı ondan sonra Rabbına iltica etmeli. Şu an dünyada 7 milyara yakın insan var. Bunun nerde ise beşte biri müslüman. Dünya zenginliklerinin başta petrol olmak üzere önemli bir kısmı Müslüman coğrafyada. Müslümanlara zulmeden emperyalistlerin elindeki paraların önemli bir kısmı Müslümanlara ait. İsrailin toplam nüfusu 10 milyonu bulmuyor. O zaman Müslümanlar kendi üzerlerine düşen vazifeyi yaptılarmı da (haşa)Allahın devreye girmesini istiyorlar. Ebabillerin gelmesi için müslümanalrın bu kadar nüfusa, bu kadar paraya, bu kadar devlete sahip olmaması gerekir....
HER ŞEYDE VARDIR BİR HAYIR
Rabbımız buyurur: "...Bazan bir şeyi kerih görürsünüz. Halbuki o şey sizin için bir hayırdır. Ve bazan da bir şeyi seversiniz, halbuki o şey sizin için bir şerdir. Ve Allah Teâlâ bilir, sizler ise bilmezsiniz..."
(bakara 216) Bize şer gibi gelen bu son katliam kimbilir hangi hayır kapılarının açılmasına vesile olacak. Cebbarlar, şeddatlar, zalimler, siyonistler, bir kumpas kuruyorlar, bir plan yapıyorlar. Ama Allahında bir planı var. Allahü teala Batılı zalimlerin yıllardır filmlerle, popüler kültürleri ile, bir propoganda aracı olan medyaları aracılığı ile uyuşturmuş oldukları insanlığın beynini bu mazlumların kanları ile ayık duruma getirecek. Ümmetin, kirlenen kararan ve küflenen vicdanlarını Filistinkli mazlumların şehit kanları ile temizleyecek. O Filistinli Müslüman mazlumların mükafatı da elbette cennet olacak.
Bilal, Nesibe, Sümeyye, Musab, Ammar... Çektikleri çilelerle Hakikatin (islamın) neşvü nema bulmasını sağlamadılar mı? Bu sıkıntılara karşılık Rabbimiz de onlara ebedi huzuru yani cenneti bahşetmedi mi? Adil olan Allah(CC) elbette herkesin hakkını ; Kahhar olan Allah(cc) mutlaka ve istediğinde kafirin, zalimin, münafığın, mütekebbirin cezasını verecek. (Kim zerre ağırlığında bile hayır işlediyse onun sonucunu görecek.. Kim de zerre ağırlığında bile kötülük yaptıysa onun sonucunu görecek. Zilzal Süresi 7,8)
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.