1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Ebe-Gebe Okulu’nu Gören  'Normal Doğumu’ Tercih Etti
Ebe-Gebe Okulu’nu Gören  'Normal Doğumu’ Tercih Etti

Ebe-Gebe Okulu’nu Gören  'Normal Doğumu’ Tercih Etti

Leyla Şahin Usta, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara yaklaşık iki yıl önce başlatılan ‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu’ projesi ile ilgili sürdürülen çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’tan bilgi aldılar. 

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara ile birlikte yaklaşık iki yıl önce başlatılan ‘İlk Adım Ebe-Gebe Okulu’ projesi ile ilgili sürdürülen çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’tan bilgi aldılar. 
Sağlık Bakanlığı yöneticileri tarafından projenin nasıl devam ettiğinin bire bir tespit edilmesinin projenin geleceği açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Projeye iki yıl önce başlarken önümüze koyduğumuz hedeflere yaklaşıyor olmaktan dolayı oldukça memnunum. Çok şükür proje sayesinde doğumhanelerimizde yapmak istediğimiz değişiklikleri yaratmayı başardık. Bu nedenle projemize büyük önem vererek gerekli desteği sağlayan İl Sağlık müdürümüze, eğitimci hocalarımıza ve sağlık çalışanı ebelerimize emekleri nedeni ile teşekkür ediyorum. Onların destekleri ve çabaları ile bu güzel noktalara gelmeyi başardık” dedi.
Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara da, ‘Ebe-Gebe Okulu Projesi’ ile temel hedefin normal doğumu teşvik ederek sezaryen oranlarının düşürülmesi olduğunu, bu konunun Sağlık Bakanlığı’nın da en önemli hedefleri arasında yer aldığını ifade etti. 
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç da, “Genel Sekreterlik dönemimizden bu yana projeye gönül verdik. Hep birlikte el ele olunca da gerçekten güzel bir aşamaya getirdik. Bu projenin en önemli aşamalarından biri de siz gönüllü doğum destekçilerimizin aldıkları bu eğitimlerdir. Bizler İl Sağlık Müdürlüğü olarak, doğum destekçisinin nöbetli olarak yani normal doğum ebeliği haricinde de nöbetlere girmesini arzu ediyoruz. İnşallah sayın vekilimizin ve bakanlığımızın desteği ile ülkemiz adına üniversite, özel ve kamu hastanelerimizle birlikte bu projeyi Konya’dan Türkiye’ye uzanan örnek bir proje olarak desteklemeye devam edeceğiz. Proje kapsamında belirlediğimiz hedeflere de yaklaştığımız kanaatindeyim” şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.